G-00RJKRKGGQ
Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

25 Bin TL Kefilsiz İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

09.06.2018
329

Eski dönemlerde ihtiyaçlar yalnızca birkaç eşyadan oluşmaktayken, günümüz dünyasındaki ihtiyaçlar ise neredeyse sınırsız olma özelliğine sahiptir. Örneğin eğer bekar bir erkek veya kadınsanız; birçok yeri gezip görmek için olacak masraflar, arkadaşlarınızla bir araya geldiğinizde yapacağınız etkinlikler için gidecek olan masraflar, telefon almak istiyorsanız bunun için oluşacak masraflar; Evli bir erkek veya kadınsanız, çocuğunuzun mamasından mobilyalarına kadar devasa bir ihtiyaç yükü altına girmeniz oldukça mümkündür. Bu nedenle hangi yaşta olursanız olun veya hangi medeni duruma sahip olursanız olun, her zaman için adeta devasa bir dağ haline gelen ihtiyaçlarınıza uygun krediler ayarlamak zorundasınız.

25000 TL kefilsiz kredi sizin bu ihtiyaçlarınıza bir miktar da olsa cevap verebilecek nitelikte olup, uygun faiz oranı ile bankalardan alınabilmektedir. Kefil bulmanın büyük bir problem olacağı bilindiği için 25000 TL kefil istemeden kredi veren banka üzerinden kredinizi almanız sizin için çok daha avantajlı olacaktır. İnternet bankacılığı veya mobil şubeyi kullanarak da 25000 TL ihtiyaç kredisi ayarlayabilme fırsatınız bulunmaktadır. Bankaların artık müşterileri çileden çıkarılabilecek kadar çok miktarda istediği belgeli kredilere alternatif olarak, 25000 TL belgesiz kredi alabilmek için, bankaların planları üzerinden ayrıntılı bir araştırma yapmanız sizin yararınıza olacaktır. Peki uygun faiz oranlarına sahip bir banka için neler yapılmalı:

 • Kredi alınmak istenen bankanın resmî web sitesin ziyaret edilerek güncel duyuruları sürekli olarak takip edilmeli
 • Mümkünse bu bankanın sosyal medya hesapları takibe alınarak herhangi bir kefilsiz kredi ve uygun faiz oranına sahip kredi imkânı olduğunda, rahat bir şekilde haber alınmalı.
 • Şubelerde özel müşteriler için ayrılmış olan bölmelere gidilerek uygun faiz oranlarına sahip avantajlı fırsatlar ile ilgili ayrıntılı bilgi alınmalı
 • Şu anda birlikte çalıştığınız mevcut bankanın, sizin meslek grubunuza veya yaş grubunuza göre farklı avantajı bulunup bulunmadığı öğrenmeli

Yapı Kredi Bankası

Türkiye’nin en büyük bankalarından birisi olma özelliğini gösteren Yapı Kredi Bankası’nın yukarıda sayılan ihtiyaçları için ortaya attığı birçok uygun faiz oranına sahip krediler bulunmaktadır. Yapı Kredi Bankası kefilsiz kredi sahibi olabilmek için bazı prosedürleri yerine getirmeli ve başvurunuzun tamamlandığından emin olmanız gerekmektedir. Başvuru için gerekli olan belgeler tüm bankalarda hemen hemen sabit olup; nüfus cüzdanı fotokopisi, maaş bordrosu ve geçmişe dönük borcunuzun olup olmadığına dair belgeler ile birlikte Yapı Kredi Bankası 25000 TL kredi için başvurma imkânınız ortaya çıkmaktadır. Yapı Kredi Bankası kredi için istenen evraklar bunlar olup, eğer daha yüksek miktarlarda kredi almak isterseniz; başka birçok evrak isteme hakkı bankaya aittir. Yapı Kredi Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları ve vade miktarları şu şekildedir:

 • Eğer 25 bin TL’lik bir krediyi 24 ay vadeyle almak istiyorsanız, aylık faiz oranı %1,79 olan, kredi tahsis ücreti olarak ise 125 TL olan Kredi imkanından yararlanabilir
 • 25 bin TL’lik kredi tutarına sahip ve 36 ay vade ile alınan bu kredi oranında ise aylık faiz oranı yüzde 1,75 olup Kredi tahsis ücreti olarak ise 125 TL alınmaktadır
 • Son olarak 25 bin TL’lik kredi tutarı 48 ay vade ile ödenmekte olan ve aylık faiz oranı olarak ise %1,71 gibi bir rakama sahip kredi tahsis ücreti 125 TL lik kredi de mevcuttur.

Tüm bu rakam ve oranlar değişmekte olup Yapı Kredi Bankası kredi başvurusunda bulunacağını zaman güncel fiyatlandırmanın bu olup olmadığını mutlaka kontrol etmeniz gerekmektedir.

Ziraat Bankası

Diğer bankaların verdiği ihtiyaç kredileri ile faiz oranlarında, devlet bankası olduğu için bir miktar daha uygun fiyatlandırmaları olduğu görülebilmektedir. Ziraat Bankası kefilsiz kredi imkânlarından yararlanmak ve Ziraat Bankası 25000 TL kredi almak için yapmanız gereken bazı başvuru işlemleri bulunmaktadır. Ziraat Bankası kredi başvurusu yaptıktan sonra işlemleriniz gerekli birimlere aktarılarak değerlendirilir ve Ziraat Bankası kredi için istenen evraklar tamamlandıktan sonra krediniz sizlere teslim edilir.

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları diğer bankalarla yakın olup uygun oranlara sahip olduğu görülmektedir. Ziraat Bankası’na 25.000 TL’lik bir ihtiyaç kredisi almak için başvurduğunuzda genellikle 24 aylık bir vade tavsiye edilmektedir. Faiz oranı olarak %1.37 olan ve nakit tutar, faiz olarak ise 5457 TL’lik bir işlem ortaya çıkmaktadır. Dosya masrafları ve diğer masraflar dahil; 131 TL’lik ekstra bir masraf ödemesi yapmaktasınız. Yani 25000 TL kredi tutarı 24 ay vade ile aylık 1296 TL olmakta ve toplam ödemeniz ise 30.500 TL ye tekabül etmektedir.

Denizbank

Tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilmeniz için sizlere en uygun faiz oranlarıyla işlem yaptıran Denizbank kefilsiz kredi herhangi bir kefile bile ihtiyaç duymadan Kredi başvurunuzu yapmanızı sağlamaktadır. Denizbank Bankası kredi başvurusu yapmak için, öncelikle bankanın web sitesinde yazılı olan prosedürleri takip etmeniz gerekmektedir. Bunun için de ilk aşama olarak evrakların tamamlanması aşaması gelmektedir. Denizbank bankası kredi için istenen evraklar tüm bankalarda olduğu gibi; nüfus cüzdanı fotokopisi, gelir belgeniz, varsa üzerinize kayıtlı herhangi bir mülk gibi belgeler olmaktadır. Denizbank bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları ise %1,84 dolaylarındadır. Deniz Bankası’nın vermiş olduğu 25 bin TL’lik kredi ile ilgili daha ayrıntılı bilgilendirmek gerekirse:

 • Kredi tutarı olarak 25.000 TL olmak üzere 50.000 TL’ye kadar da ihtiyaç kredisi çekimi yapabilme
 • Faiz oranı olarak ise %1,80 ile %1,90 arasında olması
 • Dosya masraflarının ve diğer tüm masrafların 131 TL olması

Gibi özelliklere sahiptir.

Türkiye İş Bankası

Türkiye’nin en büyük bankalarından bir tanesi olma özelliğini gösteren Türkiye İş Bankası, karşılamanız gereken tüm ihtiyaçlarınız için ihtiyaç kredisi vermektedir. İş Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları %1.59 olmakla birlikte, bu oranlar sürekli olarak güncellenen bir yapıya sahiptir. Banka kredisi çekerken kefil istenmesi durumu müşterileri bazı zor durumlara sürükleyebilmektedir. Türkiye İş Bankası kefilsiz kredi ile kefil bulma derdiniz son bulmaktadır. İş Bankası 25000 TL kredi almak isteyenler, bayramın yaklaştığı bu dönemlerde oldukça avantajlı fiyatlandırmalardan yararlanabilirler. Ancak bu avantajlardan yararlanabilmek için ”İş Bankası kredi başvurusu” işleminizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bununla birlikte aynı zamanda İş Bankası kredi için istenen evraklar olan; maaş bordronuz, size ait taşınmazların listesi ve nüfus cüzdanı fotokopisi gibi evrakları şubelere götürmeniz gerekmektedir. İş Bankası’nın sunmuş olduğu kredi ile ilgili detaylandırma yapmak gerekirse:

 • 25000 TL’lik krediyi 48 ay vadeyle alabilme
 • Faiz oranı olarak ise %1.59 olmakla birlikte nakit faiz oranının ise onu 3393 TL orana sahip olma
 • Alacağınız 25000 TL’lik krediyi toplamda 38.524 TL olarak geri ödemek durumunda kalma

Gibi özelliklerden bahsedebilmek mümkündür.

ING Bankası

İngiltere kökenli bir banka olan ING Bank Bankası, sahip olduğu yüksek miktardaki sermaye sayesinde en çok dikkat çeken bankalardan bir tanesi olmayı başarmıştır. Sizlerin tüm ihtiyaçları için ING Bank Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları %1.49 olur. ING Bank Bankası kredi başvurusu yapmanız dahilinde sizlere yaklaşık 1 hafta 10 gün içerisinde bu miktar hesabınıza yatırılmaktadır. Bankaların kefil istemesi sorun yaratabileceği için ING Bank Bankası kefilsiz kredi imkânı sayesinde kefil bulma problemi ile uğraşmanıza gerek kalmamaktadır. ING Bank Bankası 25000 TL kredi ile tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ve böylece daha büyük bir refah içerisinde yaşayabilirsiniz. Ancak diğer bankalar gibi ING Bankası’nın da başvuru esnasında sizden istediği bazı belgeler olmaktadır. ING bank Bankası kredi için istenen evraklar; nüfus cüzdanı fotokopisi, gelir makbuzu ve son olarak da daha önceki yıllara ait kredi kartı ödemelerinizi getirmeniz gerekmektedir. ING Bank Bankası’nın size vereceği Kredi ile ilgili daha ayrıntılı bir hesaplama yapılırsa:

 • Alacağınız 25.000 TL’lik kredinin aylık geri ödemesinin 780 TL olması
 • Faiz oranının %1.49 gibi bir rakama sahip olması nedeniyle ödeyeceğiniz net faiz miktarının 12.453 TL olması
 • Toplamda ödeyeceğiniz geri ödemenin ise 37.585 TL gibi bir miktara sahip olması

Gibi bazı özelliklerden bahsetmek mümkündür.

TEB Bankası

Türkiye’de kurulduğu günden bu yana özellikle de KOBİ’lere verdiği destek ile tanınan TEB Bankası, tüm müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılayabilecek TEB Bankası kredi başvurusu işlemlerini kabul etmektedir. TEB Bankası kefilsiz kredi ile kefil alma problemini yaşamadan kredi sahibi olabilir ve böylece, TEB Bankası 25000 TL kredi keyfini sonuna kadar yaşayabilirsiniz. TEB Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları diğer bankalara yakın bir orana sahiptir. Ancak diğer bankalarda olduğu gibi TEB Bankasında da kredi almanız için bazı işlemleri gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bunlardan en önemlisi olan TEB Bankası kredi için istenen evraklar; gelir belgesi makbuzunuz, size ait olan taşınmazların listesi, nüfus cüzdanı fotokopisi yeterli olmaktadır. TEB bankasının size vereceği ihtiyaç kredisini detaylandırmak gerekirse:

 • Alacağınız 25 bin TL’lik kredinin geri ödemesinin 825 TL olması
 • Faiz oranının %1,72 gibi bir oranda kalması ve ödediğiniz nakit faiz miktarının 14633 lira olması
 • Toplamda ise yapacağınız geri ödeme miktarının 39.633 lira olması

Gibi özelliklerden bahsetmek mümkündür.

Garanti Bankası

Son dönemlerde özellikle de yaptığı reklamlarla oldukça dikkat çekmeyi başaran Garanti Bankası ihtiyaçlarınızı karşılamanız için ihtiyaç kredisi sağlamaktadır. Garanti Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları %1,72 gibi uygun oranlara sahip olmakla birlikte, mevcut şartları taşıyan herkes Garanti Bankası kredi başvurusu yapabilme imkanına sahiptir. Genellikle bankaya başvuracak müşterilerin en çok çekindiği konulardan bir tanesi olan kefil bulmak konusu, ”Garanti Bankası kefilsiz kredi” ile aşılabilmektedir. Bu sayede de hiçbir şekilde kefile ihtiyaç duymadan, Garanti Bankası 25000 TL kredi alma imkânınız vardır. Garanti Bankası kredi için istenen evraklar ise diğer tüm bankalarda olduğu gibi; nüfus cüzdanı fotokopisi, gelir belgeniz ve geçmiş döneme ait kredi kartı harcamalarınız olmaktadır. Alacağınız Garanti Bankası kredisi ile ilgili ödeme planı çıkarmak gerekirse:

 • Faiz oranı olarak %1,72’lik bir faiz ödemesi yapmanız
 • Aylık olarak geri ödemenizin 825 TL olması
 • Nakit faiz miktarı olan 14.633 TL ile birlikte toplam ödeyeceğiniz geri ödeme miktarının 39.764 TL olması

Gibi şartlar mevcuttur.

Halkbank Bankası

Devletin özel İşletmeleri ve Kobileri canlandırmak için en çok kullandığı bankalardan bir tanesi olarak bilinen Halkbank, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ihtiyaçlarını karşılamak için belirli bir kredi ayırmaktadır. Halkbank Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları %1.18 gibi oldukça uygun bir fiyatlandırmaya sahip olmakla birlikte, şartları sağlayan herkes Halkbank Bankası kredi başvurusu yapabilme imkanına sahiptir. Yaklaşan bayram alışverişiniz için siz de ihtiyaçlarınızı karşılamak istiyorsanız, Halkbank Bankası 25000 TL kredi alarak bu ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Ayrıca tüm bunlara ek olarak Halk Bankası kefilsiz kredi olması nedeniyle hiçbir şekilde kefil bulma problem ile uğraşmanıza gerek kalmamaktadır. Halkbank Bankası kredi için istenen evraklar diğer bankalarda da sabit olmakla birlikte; maaş bordronuz, geçmiş dönemlere ait bir kredi ödeyememe durumunuzun olup olmaması ve nüfus cüzdan fotokopisi yeterlidir. Halkbank Bankası’ndan kredi almak isteyen kişilerin karşılaşacağı sistem şu şekilde olacaktır:

 • Faiz oranı %1.18 olmak ile birlikte, faiz nakit miktarı ise 9621 TL olacak
 • Aylık geri ödemeniz 721 TL olacak ve 48 aya kadar vadelendirilebilecek
 • 25000 TL olarak aldığınız kredi, toplamda 34.752 TL olarak geri ödenecek

Vakıfbank Bankası

Vakıflara yaptığı desteklerde bilinen Vakıfbank Bankası, yaklaşan tüm ihtiyaçlarınızı rahatlıkla halledebileceğiniz bir kredi sistemi sunmaktadır. Vakıfbank Bankası kredi başvurusu ile ihtiyaçlarınızı hızlı bir şekilde karşılayabilir ve ayrıca Vakıfbank Bankası kefilsiz kredi imkânın da keyfini çıkarabilirsiniz. Vakıf Bankası 25000 TL kredi almak isteyen vatandaşlar, Vakıfbank Bankası kredi için istenen evraklar olan; maaş bordrosu, daha önce aldığınız krediler, kimlik fotokopisi taşınmaz mallarının listesi yanınızda olmalıdır. Vakıfbank Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları ise %1.37 gibi uygun oranlara sahiptir:

 • 48 ay vade ile alacağınız Vakıfbank Bankası kredisinin aylık geri ödemesi 757 TL olacak
 • Faiz oranı olarak %1.37 olmakla birlikte ödeyeceğiniz toplam nakit faiz miktarı ise 11.342 TL olacak
 • Sonuç olarak aldığınız 25.000 TL toplam geri ödeme olarak 36.474 TL olacaktır

ICBC Bankası

Türkiye’deki özel bankalar içerisinde uygun faiz oranlarına sahip olmasıyla bilinen İş Bankası, acil olarak giderseniz gereken tüm ihtiyaçlarınız için kredi imkânı sunmaktadır. ICBC Bankası 25000 TL kredi için öncelikli olarak yapmamız gerekenlerden ilki ICBC Bankası kredi için istenen evraklar olan; nüfus cüzdanı fotokopisi, maaş bordronuz ve üzerinize kayıtlı bir mülkiyetin olup olmadığı gibi bilgilerinizi sağlamak olmalıdır. ICBC Bankası kefilsiz kredi ile kefil sorunu yaşamadan da kredi alma imkânınız bulunmaktadır. ICBC Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları %1.58 olmakla birlikte, bu oran düzenli olarak güncellenmektedir. ICBC Bankası kredi başvurusu ile ilgili bilmeniz gereken bazı ayrıntılar şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Halk Bankası 48 ay vade ile alacağınız Kredi; aylık 797 TL olarak geri ödenecektir
 • Faiz oranı %1.58 olan kredinizin ödenecek faiz nakit miktarı 13.298 TL dir
 • Alacağınız 25.000 TL’lik kredi size toplamda: 38.430 TL ödeme olarak geri dönecektir.

Bir önceki yazımız olan 15 Bin TL Kefilsiz İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.