G-00RJKRKGGQ
Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

40 Bin TL Kefilsiz İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

11.06.2018
331

40 bin tl kefilsiz kredi 18 yaş üzerinde ve gerekli evrakları toplayan kişilere kolaylıkla sağlanmaktadır. Kredi sağlanırken kişilerin kredi puanları da gözden geçirilmektedir. Kredi puanı düşük olan ya da daha önce herhangi bir bankadan kredi alıp ödeme planında olumsuzluk çıkaran kişilerin yeniden ödenek bulmasının oldukça zor olduğu dile getirilmelidir.

40 bin tl belgesiz kredi seçenekleri SMS yolu ile yapılan başvurularda mümkün olmaktadır. SMS ile ya da online olarak bankalara kredi başvurusunda bulunma olanağı vardır. İlk başvuru aşamasında herhangi bir belge göndermeniz gerekmeyecektir. Daha sonra kredinin olumlu yanıtlanması ile toplamanız gereken belgeler olacaktır. 40 bin tl kefil istemeden kredi veren banka sayısı piyasada oldukça yüksektir. Yatırımcıların desteklenmesi konsepti ülkemizde yer buldukça bankaların bu alanda sunmuş oldukları hizmetler de hız kazanmaktadır.

40 bin tl ihtiyaç kredisi kapsamında yer alan kredi türleri farklılık göstermektedir. Tüketici kredisinden Bayram kredisine kadar birçok farklı alanda ödenek bulma imkanınız vardır. Her kredi türünde ya da miktarında sizden uyum sağlamanız istenecek faiz miktarlarında da farklılık söz konusu olabilmektedir. İnternet üzerinden yapılan hesaplama işlemleri ile aylık ödeme işlemlerinin nasıl yapılacağı ve miktarları konusunda net bir fikir sahibi olma imkanını elde edebilirsiniz.

Son dönemlerde kredi kadar sık kullanılan bir diğer girişim de ek bakiye özellikleridir. Yüksek miktarlarda olmasa da ay sonu kişilerin sıkıntıya düşmemeleri için maaşlarına istinaden verilen bir ek bakiye bulunmaktadır. Maaş yattığı zaman bu ek bakiye maaşınızdan direkt olarak çekilmektedir. Ek bakiye sağlama işlemleri de kefilsiz olarak tamamlanmaktadır. Daha yüksek bir ihtiyaca sahip olan kişiler ihtiyaç kredilerine ya da tüketici kredilerine bir öz atabilirler. Birçok banka kefilsiz olarak sadece gelir belgesini kontrol ederek kredilendirme işlemlerini tamamlamaktadır.

Garanti Bankası

Garanti bankası 1946 yılından bu güne finans sektöründe hizmet veren güvenilir bankaların başında gelmektedir. Sağlamış olduğu kredi türleri de oldukça çeşitlilik göstermektedir. Garanti bankası kefilsiz kredi seçenekleri incelendiği zaman genel şartlar şu şekilde sıralanmaktadır;

 • 18 yaş üzeri olunması
 • Daha önce herhangi bir bankadan kredi/kredi kartı alıp ödeme planının aksamaya uğramamış olması
 • Her ay düzenli ödeme alınan bir işe sahip olunması
 • Serbest meslek grubuna dahil olan kişilerin de emeklilerin de aylık gelirlerini beyan eden bir doküman getirmeleri istenmektedir.
 • Kredi puanının ödenek almaya engel bir durum teşkil etmemesi

Garanti bankası 40 bin tl kredi başvurularının olumlu yanıtlanabilmesi için bu kurallara uyum sağlanması istenmektedir.

Garanti bankası kredi başvurusu hem online olarak hem de SMS üzerinden tamamlanabilmektedir. SMS ile yapılan başvurularda ve online hizmetlerde kredi sonucunun oldukça kısa bir süre içerisinde size bildirilmesi sağlanmaktadır. SMS üzerinden yapılabilecek olan kredi başvurularının üst limitinin 25 bin lira olduğu bilinmelidir.

Garanti bankası kredi için istenen evraklar içerisinde risk raporu da bulunmaktadır. Bankaya başvurarak kredi risk raporunuzu alma imkanını elde edebilirsiniz. Garanti bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları 40 bin lira için 1.69 olarak belirlenmiştir. Kredilerin ödenmesi için belirlenmiş olan vade aralığı ise 3 aydan 48 aya kadar değişim gösterebilmektedir.

Akbank

Akbank kefilsiz kredi sağlayan bankalar içerisinde bunmaktadır. Sağlamış olduğu imkanlar kişilerin aylık ödeme sınırlarını zorlamayacak bir içeriğe sahiptir. Alınan kredi tutarı ve vade tutarı konusunda inisiyatif bireylere bırakılmıştır.

Akbank 40 bin tl kredi almak isteyen bir kişinin işlem detaylarına bakıldığı zaman şu özellikler ile karşı karşıya kalınmaktadır;

 • 24 ay taksit ile 40 bin lira kredi almak isteyen bir kişinin aylık ödemesi 2.165 lira olarak belirlenmiştir.
 • Vade sayısı 48 aya kadar artış gösterebilmektedir.
 • Vade sayısında değişim yaşandıkça ödenecek olan faiz tutarı da değişkenlik göstermektedir.
 • 24 aylık bir ödeme planı oluşturan kişilerin %1.84 lük bir faiz sistemine tabi olacakları görülmektedir. Akbank ihtiyaç kredisi faiz oranları 48 aylık bir ödeme planı hazırlandığı zaman 1.81 seviyesine gelmektedir.

Akbank kredi başvurusu yukarıda belirtilmiş olan şartlara göre internet, mobil bankacılık ya da bizzat şubeye gidilerek yapılabilmektedir.

Akbank kredi için istenen evraklar arasında şu belgeler bulunmaktadır;

 • Kimlik belgesi
 • Adresi beyan eden bir belge ya da üzerinize kayıtlı olan bir fatura
 • Gelir belgesi

Bu evrakların tamamlanması ile kredi alım sürecini tamamlayabilirsiniz.

Ziraat Bankası

Ziraat bankası kefilsiz kredi sağlayan ve vade konusunda da diğer bankalara göre daha geniş bir seçenek sunan bankalar arasında yer almaktadır. Kefilsiz kredi türlerinin alınabilmesi için mutlaka aylık gelire sahip olmanız istenmektedir. Başvuru için istenen evraklar arasında da gelir belgeleri önemli bir yer tutmaktadır.

Ziraat bankası 40 bin tl kredi almak isteyen kişilerin kredi hesaplama işlemleri sırasında karşılaşılacak olan detaylar;

 • 40 bin liralık kredi 3 aydan 48 aya kadar uzayan geniş bir vade sistemine bölünebilir.
 • 48 aylık bir ödeme planı hazırlayan kişilerin 1.196 liralık bir aylık ödemesi söz konusu olacaktır.
 • Tabi olunacak faiz miktarı ise %1.32dir. Ziraat bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları diğer bankalara göre daha düşük tutulmaktadır. Devlet desteği ile kredi alan kişilerin tabi olacakları faiz oranı ise neredeyse 0a yakın olmaktadır.

Ziraat bankası kredi başvurusu yapıldıktan sonra yukarıda belirtilmiş bir minvalde ödeme planı tamamlanmaktadır. Ziraat bankası kredi için istenen evraklar kapsamında özellikle gelir belgesine büyük önem verilmektedir. Emekliler ve çalışanların getirecekleri belgeler farklılık göstermektedir. Aylık gelirin her iki grup için de gösterilmesi bir zorunluluktur. Banka kişileri ödeme güçleri hakkında bu şekilde fikir sahibi olmaktadır.

Yapı ve Kredi Bankası

Yapı ve Kredi bankası kefilsiz kredi tutarı bin liradan başlayarak 60 bin liraya kadar artış göstermektedir. Taksit sayısı konusunda en üst sınır ise 48 ay olarak belirlenmiştir. Yapı ve kredi bankası 40 bin tl kredi almak isteyen bir kişinin ödeme planı şu biçimde şekillenmektedir;

 • 48 ay taksit ile aylık tabi olunacak faiz oranı 1.71 olarak belirlenmiştir.
 • Kredi tahsis aşamasında ödenmesi gereken ücret ise 125 liradır. Kredi tutarı artış gösterse de tahsis tutarı konusunda herhangi bir değişim meydana gelmeyecektir.
 • Sigorta dahil olan paketlerde ödenmesi gereken faiz tutarının bir kademe daha yüksek olduğu bilinmektedir.

Yapı ve kredi bankası kredi başvurusu farklı kanallardan yapılabilmektedir. ATM, SMS, online hizmetler ya da bankaya giderek direkt olarak başvuruda bulunmak bu yöntemlerden sadece bazılarıdır.

Yapı ve kredi bankası kredi için istenen evraklar şu biçimde sıralanmaktadır;

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Gelir belgesi
 • 3 ay içerisinde alınmış bir ikametgah belgesi

Yapı ve kredi bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları belirlenen kredi tutarına ve kişilerin talep ettikleri vade miktarına göre değişim göstermektedir. İhtiyaç kredileri kapsamında tabi olunacak en yüksek faiz tutarı ise 1.91 olarak belirlenmiştir.

Halkbank

Halkbank kefilsiz kredi seçenekleri şu alt başlıklar kapsamında sunulmaktadır;

 • Halk günü ihtiyaç kredisi
 • Kamu çalışanlarına özel
 • Özel sektör çalışanlarına özel
 • Maaşını Halkbank’tan alanlara özel

Halkbank 40 bin tl kredi yukarıda verilmiş olan seçenekler arasından değerlendirmeye alınabilir. Halkbank kredi başvurusu yapabilmek için ATMlerden başlayarak SMS ile başvuruya kadar uzana birçok farklı seçenek bulunmaktadır. Dileyen kişiler klasik olarak şubelere gelerek bireysel olarak da başvurularını tamamlama hakkına sahiptir.

Halkbank kredi için istenen evraklar gelir belgesi ve kimlik fotokopisi ile sınırlıdır. Hatta bankanın müşterisi olan kişilerin bu belgeleri toplamalarına erek kalmadan gerekli olan kredilendirme aşaması tamamlanacaktır. Halkbank ihtiyaç kredisi faiz oranları ve kredinin ödeme düzeni ile alakalı olarak bilinmesi gerekenler şu şekilde sıralanmaktadır;

 • 40 bin liralık bir krediyi 48 ay taksit ile alan kişilerin her ay toplamda 1154 lira ödemesi gerekmektedir.
 • Faiz oranı 1.18 olarak belirlenmiştir.
 • Kişilerin 40 bin lira almış oldukları krediyi ödeme işlemleri sırasında 55 bin liraya kadar varan bir ödeme yapmaları gerekecektir.

Şekerbank

Şekerbank kefilsiz kredi işlemleri konusunda oldukça pratik bir işlem ağına sahiptir. Çalışan kişilere kredi puanlarında da herhangi bir sorun yoksa kısa sürede kredi sağlanmaktadır. 18 yaşından büyük olmak ve sürekli bir işte çalışıyor olmak uyum sağlanması gereken temel kurallar arasında bulunmaktadır. Şekerbank kredi için istenen evraklar arasında gelir belgesi de bulunmaktadır. Emeklilerin, çalışanların ya da serbest meslek ile meşgul olan kişilerin muhakkak gelir belgelerini bankanın belirtmiş olduğu yöntem ile ibraz etmeleri gerekmektedir.

Şekerbank 40 bin tl kredi alan kişilerin aylık olarak ödemeleri gereken tutar ve faiz miktarı konusunda şu detaylara göz atılmalıdır;

 • 40 bin liralık kredi 48 ay taksit ile alındığı zaman kişilerin aylık olarak ödemeleri gereken tutar 1.399 lira olarak belirlenmiştir.
 • Şekerbank ihtiyaç kredisi faiz oranları ödenecek olan taksit sayısına göre değişim göstermektedir. 37-48 ay arası bir ödeme planı çizen kişilerin tabi olacakları faiz oranı %1.96 olarak belirlenmiştir.
 • Geri ödenecek olan total miktar ise 67 bin liradır.
 • Kredi alırken ödenmesi gereken tahsis ücreti ise 200 liradır.
 • Krediye ek olarak yapılacak olan sigortaya göre ödenmesi gereken tutarda artış yaşanabilmektedir.

Şekerbank kredi başvurusu sonrasında bu ödeme planına uygun olarak geri ödeme başlatılacaktır. Dileyen kişiler kredi ödeme tarihini bir seneye kadar öteleyebilmektedir.

TEB

TEB kefilsiz kredi sunan ve uygun faiz oranları ile dikkat çeken bankalar arasında yer almaktadır. TEB 40 bin tl kredi alacak olan kişiler için belirlenmiş olan azami faiz tutarı %1.80 olarak belirlenmiştir. TEB ihtiyaç kredisi faiz oranları azami olarak bu limitte belirlense de yapılacak olan taksite göre faiz bedelinde yüzde bazında değişimler olabilmektedir. Kredi tahsis ücreti ise alınacak olan kredinin %0.5i oranında istenmektedir.

TEB kredi başvurusu tamamlandıktan sonra ekspertiz gerçekleştirilmelidir. Bu sırada bireylerden talep edilecek olan tutar ise 608 liradır. İpotekli ihtiyaç kredileri incelendiği zaman en yüksek vade miktarının 36 ay olduğu görülmektedir. TEB kredi için istenen evraklar arasında gelir belgesi ve nüfus kağıdı örneği önemli bir yer tutmaktadır. Bu belgelerin sağlanması ile beraber kısa sürede krediniz hesabınıza tanımlanacaktır.

İş Bankası

İş bankası kefilsiz kredi kapsamında 40 bin lira talep eden bir kişinin toplamda geri ödemesi gereken ücret 61 bin liradır. Faiz ve tahsis ücretleri ile beraber toplamda ödenmesi gereken tutar bu şekilde belirtilmiştir. İş bankası 40 bin tl kredi için belirlenmiş olan faiz oranı ise 1.59 olarak tanımlanmıştır. İş bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları da dahil edilerek yapılan hesaplamanın akabinde aylık olarak ödenmesi gereken tutar 1.279 bin lira olarak belirlenmiştir.

 

”İş bankası kredi başvurusu” yapıldıktan sonra kredi alım süreci öncesinde gerekli evrakları bir araya getirmeniz gerekmektedir. Bu evraklar içerisinde gelir belgesi, ikametgah ve nüfus kağıdının fotokopisi bulunmaktadır. İş bankası kred için istenen evraklar kapsamında risk analizi de bulunmaktadır. Bankalar kendi sistemlerinden kredi puanınız ile alakalı olarak gerekli başvuruları kısa sürede tamamlayabilmektedir.

Denizbank

Denizbank kefilsiz kredi konusunda hızlı ve güvenli bir işlem kalitesi vaat etmektedir. Kredi seçeneklerinde kefilsiz olan ihtiyaç kredilerinin en fazla 48 aylık bir vade ile ödenmesi gerekmektedir. En az ise 3 aylık bir vade ile ödeme planı hazırlanabilmektedir.

Denizbank 40 bin tl kredi alan kişilerin ödeme planları hakkında bilinmesi gereken detaylar şu biçimde sıralanmaktadır;

 • Denizbank ihtiyaç kredisi faiz oranları 40 bin liralık bir kredi için 1.84 olarak planlanmıştır.
 • Geri ödenecek olan toplam tutar ise 65 bin 270 liradır.
 • Kredi tahsisi sırasında kişilerden alınacak olan toplam ücret ise 210 liradır.

Denizbank kredi başvurusu yapıldıktan sonra kredilendirme işleminden itibaren bir senelik bir ödeme ertelemesi sağlama imkanı da kişilere sunulmaktadır. Bu şekilde ihtiyaç kredisinin ödenmesi konusunda daha rahat bir plana sahip olma imkanı elde edilmektedir.  Başvuru işlemleri klasik olarak şubelerden ya da SMS- online işlem seneklerini kullanarak yapılabilmektedir.

Denizbank kredi için istenen evraklar;

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • İkametgah belgesi ya da üzerinize kayıtlı olan fatura
 • Gelir belgesi ( emekli, çalışan, serbest meslek ) hiçbirinde gelir belgesinden muafiyet söz konusu değildir. 3 grup da istenen gelir belgesini sağlamalıdır.

Bu evrakların bir araya getirilmesi ile beraber kıs sürede hesabınıza krediniz tanımlanacaktır. Kredinizin ödeme planı sırasında herhangi bir erteleme talep ediyorsanız bunu da yetkililere bildirmeyi ihmal etmemelidir.

Finansbank

Finansbank kefilsiz kredi imkanları ihtiyaç kategorisi kapsamında kolaylıkla elde edilebilmektedir. Kişilere sunulan ihtiyaç kredisi türlerinden bazıları şunlardır;

 • Mağaza içi kredi
 • Borç transferi kredisi
 • Kamu ve finans maaş kredisi
 • Erasmus kredisi
 • Telefonda kredi

Finansbank 40 bin tl kredi alan kişilerin aylık olarak ödeyecekleri tutar 1.119 lira olarak belirlenmiştir. Finansbank ihtiyaç kredisi faiz oranları ise 40 bin lira değerinde ve 48 ay taksitli olan bu krediler için toplamda %1.33 olarak karşımıza çıkmaktadır. Ödeme sistemine ve vade sayısına göre bu alanda değişim meydana gelebilmektedir.

Finansbank kredi başvurusu yapabilmek için hesaplamalar online olarak sağlanabilmektedir. Başvuru da online olarak ya da SMS aracılığı ile tamamlanmaktadır. İsteyen kişiler her zamanki gibi şubelere giderek de başvurularını tamamlayabilmektedir. Telefon aracılığı ile kredi başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin 5030a mesaj atmaları gerekmektedir. Kişilere sağlanan kredilerin ödeme işlemleri sırasında 3 aya varan ertelemeler bulunmaktadır. Bu şekilde sıkışık bir ödeme planının haricinde daha kolay ödeyebileceğiniz bir planın oluşturulmasına önem verilmektedir.

Finansbank kredi için istenen evraklar şu biçimde sıralanmaktadır;

 • Aylık olarak gelirinizi gösteren bir maaş bordrosu
 • İkametgah belgesi ya da bunun yerini tutacak olan üzerinize kayıtlı bir fatura
 • Faturanın geçerli olabilmesi için en az 3 aydır aynı mahalde oturuyor olmanız gerekmektedir.
 • Nüfus cüzdanınızın fotokopisi

Özellikle kefilsiz olan kredilerde evrakların sahihliğine ve tam olarak teslim edilmesine büyük önem verilmektedir.

Bir önceki yazımız olan 35 Bin TL Kefilsiz İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.