G-00RJKRKGGQ
Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

45 Bin TL Kefilsiz İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

12.06.2018
277

45 bin tl kefilsiz kredi veren bankaların kişilere uyguladıkları genel çerçeveye bakıldığı zaman ihtiyaç kredisi kapsamında olduğu görülmektedir. İhtiyaç kredilerinde gelir belgesi kredilendirmeye tabi olmak için yeterlidir. Bu konuda herhangi bir ek kefil ya da belge talep edilmeyecektir.

45 bin tl belgesiz kredi konu başlığı altında kredi notu alanında da incelemeler gerçekleştirilecektir. Kredi notu düşük olan kişilere ya da herhangi bir bankadan kredi alıp ödemek konusunda sıkıntı çıkarmış olan kişilere kredi verilmeyeceğinin de ek olarak belirtilmesi gerekmektedir. 45 bin tl kefil istemeden kredi veren banka kredi puanı ve risk notu konusunda inceleme gerçekleştirecektir. Bu inceleme için şubelere gelmeniz yeterli olacaktır.

Ödeme işlemleri konusunda belirli ertelemeler uygulanabilmektedir. Bu ertelemeler kredinin ödeme planını daha rahat bir hale getirmektedir. Bazı bankalar 3 aylık bir ödeme erteleme imkanı sunarken bazı bankaların da 12 aya kadar uzayan bir erteleme imkanı sundukları vurgulanmalıdır. Kamu teşebbüsleri kapsamında teşvik amacı ile alınan kredilerde de herhangi bir kefil talep edilmeyecektir. Fakat yine belge ve kredi notu konusunda gerekli araştırmalar yapılmaktadır.

45 bin tl ihtiyaç kredisi prosedürleri incelendiği zaman başvuru işlemleri konusunda birçok farklı yöntem işleme alınabilmektedir. SMS, online işlemler ya da ATMler üzerinden gerekli olan kredi başvurusu adımları tamamlanabilmektedir. Ön başvuruyu tamamlayan ve olumlu yanıt alan kişiler gerekli evrakları şubelere getirerek kredilerini hesaplarına aktarabilirler. Başka bir bankadan alınıp ödenmemiş kredisi olan ya da kredi puanı düşük olan kişilere kefilsiz kredi verilmesi konusunda problemler çıkabileceğinin de ek olarak belirtilmesi gerekmektedir. Bu konuda bankaların uyguladıkları özel prosedürler bulunmaktadır.

HSBC

HSBC kefilsiz kredi sağlayan bankalar arasında faiz tutarı makul olan seçeneklerden bir tanesidir. Faiz tutarının makul olması kredinin karşılığında bankaya ödenecek olan toplam tutarın daha düşük olmasını sağlamaktadır. Bankanın kredi konusunda sağlamış olduğu maksimum taksit 48 ay olarak belirlenmiştir.

HSBC 45 bin tl kredi alan kişilerin de en fazla bu tutarı 48 taksit ile ödemesine izin verilmektedir. HSBC kredi başvurusu yapıldıktan sonra ödeme planı çıkarılacaktır. Bu minvalde 45 bin lira alacak olan bir müşterinin HSBC bankasına ödemesi gereken tutar şu biçimde sıralanmaktadır;

 • Aylık olarak 2 bin lira ödenmelidir.
 • Kişilerin tabi olacakları faiz tutarı ise 1.72 olarak belirlenmişti. HSBC ihtiyaç kredisi faiz oranları vade tutarına ve alınacak olan toplam kredi mablağına göre farklılık gösterebilmektedir.
 • Borcunuzu ödemek için seçmiş olduğunuz taksit tutarı ne denli artış gösterirse tabi olacağınız faiz tutarı da o kadar artacaktır.
 • Örneğin aynı borcu 12 ayda ödeyecek olan bir kişi için belirlenmiş olan taksit tutarı 1.59 olarak karşımıza çıkmaktadır.
 • Kredi tahsis ücreti olarak da 100 lira alınmaktadır. Kredi tahsis ücreti konut va taşıt kredilerinde daha yüksektir. İhtiyaç kredilerinde bu tahsis ücreti daha düşük bir tutardan hesaplanmaktadır.

HSBC kredi için istenen evraklar kişilerin gelir belgelerini ve yaşadıkları mahal dikkate almak adına incelenmektedir. İkametgah belgesi ile yaşanılan mahal belirlenmekte ve gelir belgesi ile de aylık olarak kredinin gerektirdiği tutarın ödenip ödenmeyeceği ile alakalı olarak bilgi alınmaktadır. İkametgah getiremeyen kişilerin kendi adına kayıtlı olan elektrik ya da su faturası ile de gerekli olan başvuru aşamasını tamamlama imkanı bulunmaktadır. HSBC’den maaş alan ya da hali hazırda bankanın müşterisi olan kişilerin bu belgeleri getirme zorunluluğu bulunmamaktadır. Daha önceki aşamalarda belgeler zaten kişilerden alındığı için kredi için yeniden ibraz edilmesi zorunlu değildir.

Akbank

Akbank kefilsiz kredi almak isteyen kişilerin değerlendirebilecekleri seçeneklerdendir. Akbank 45 bin tl kredi alan bir müşterinin ödeme planı kapsamında uyum sağlamaları gereken kriterler;

 • 45 bin lira alan müşterinin aylık olarak ödemesi istenen tutar 1.518 liradır.
 • Uygulanacak olan faiz oranı ise %1.81 şeklinde belirlenmiştir. Akbank ihtiyaç kredisi faiz oranları talep ettiğiniz vade tutarına göre değişim göstermektedir. Diğer bankalar ile kıyaslandığı zaman aynı minvalde bir faiz oranına sahip olunduğu görülmektedir.
 • 48 aya kadar uzanan bir maksimum taksitlendirme aşaması söz konusudur. Yukarıda verilmiş olan hesaplamalar da 48 ay için ortaya koyulmaktadır.
 • Kredi tahsisi için kişilerden istenen ödenek 236 liradır.
 • Efektif yıllık faiz oranı konusunda hesaplama yapıldığı zaman %29 gibi bir tutar ortaya çıkmaktadır.

Akbank kredi başvurusu sonrasında kredinin tanımlanma aşaması da oldukça pratik bir biçimde tamamlanacaktır. Ödeme sürecine geçilmeden önce erteleme talep etme imkanınız da bulunmaktadır. Kişilerin 3 aydan başlayarak bir seneye kadar uzanan bir erteleme imkanları bulunduğu da eklenmelidir. Bu şekilde kredinin ödeme planının daha rahat bir zemine oturtulması da sağlanacaktır.

Akbank kredi için istenen evraklar nüfus cüzdanı, gelir belgesi ve yaşadığınız yerin tespiti için gerekli olan ikametgah belgesidir. Bu belgeler eksiksiz bir biçimde tamamlandığı zaman kredinin taksitlendirme aşaması da kolay bir şekilde ortaya koyulmakta ve ödeme sağlanmaktadır. Kefil istenmediği için belirtilmiş olan belgelerin sağlanması konusunda çok hassas davranılmaktadır.

Halkbank

Halkbank kefilsiz kredi farklı kategoriler altında müşterilere sunulabilmektedir. Özel sektör çalışanlarına mahsus olarak sağlanmış olan 45 bin liralık bir krediyi almak isteyen kişilerin uyum sağlamaları gereken ödeme tutarı;

 • 48 ay taksit ile krediyi geri ödemek isteyen kişilerin aylık ödenmesi gereken tutar 1355 lira olarak belirlenmiştir.
 • Uygulanacak olan faiz oranı ise 1.35 lik bir yüzdeye sahiptir.
 • Kredi için ödenmesi gereken toplam masraf ise 381 liradır. Bu ücrete 156 lira olan sigorta prim bedeli de dahildir.
 • Faizler de dahil olmak üzere ödenmesi gereken toplam tutar 65 bin liradır. Bu tutar faizin ne denli etkiye sahip olduğunu görmek açısından büyük öneme sahiptir. Halkbank ihtiyaç kredisi faiz oranları makul olmasına rağmen yaklaşık olarak 20 bin liralık bir farklılık oluşmaktadır.

Halkbank 45 bin tl kredi bu ödeme planı ile ve masraflar ile kişilere sağlanmaktadır. Halkbank kredi başvurusu tamamlandıktan sonra 12 aya kadar varan ödeme erteleme süreci ile kredinin geri ödemesini başlatabilirsiniz. Halkbank kredi için istenen evraklar ön başvuruda alınmamaktadır. Öncelikli olarak SMS ile ya da online biçimde başvurunuzun yapılmasının hemen akabinde ön başvuru olumlu sonuçlanırsa banka tarafından istenen belgeler şubeye teslim edilmelidir. Kefil istenmeyen bir kredi olduğu için belgeler konusunda oldukça hassas incelemeler yapılmaktadır.

Şekerbank

Uzun yıllara dayanan tecrübesi ile Şekerbank kefilsiz kredi sunan bankalardandır. Şekerbank 45 bin tl kredi almak isteyen bir kişinin Şekerbank kapsamında ödemesi gereken tutarlar ile alakalı olarak şu detayların dikkate alınması gerekmektedir;

 • 48 aylık bir vade planı ile ödenmesi gereken faiz oranı %1.96 olarak tasarlanmıştır. Şekerbank ihtiyaç kredisi faiz oranları seçmiş olduğunuz vade tutarına göre farklılık ortaya koyacaktır.
 • Aylık ödenecek tutar 1574 liradır.
 • Tahsis ücreti ise 225 liradır.

Şekerbank kredi başvurusu sonrası kredinin tam olarak geri ödemesi tamamlandıktan sonra bankaya ödemiş olacağınız tutar 75 bin 500 lira olarak karşımıza çıkmaktadır. Şekerbank kredi için istenen evraklar tamamlandıktan sonra kredinin tanımlanması konusunda oldukça hızlı davranan kurumlardandır.

TEB

TEB kefilsiz kredi sağlarken kişilerden şu belgeleri talep etmektedir;

 • Nüfus cüzdanı ya da bunun yerine geçebilecek olan ehliyet fotokopisi
 • Emekli/aktif çalışan/ serbest meslek ayırt etmeksizin gelir belgesi
 • İkametgah belgesi

TEB kredi için istenen evraklar tamamlandıktan sonra gerekli olan ücret hızlı bir zaman dilimi içerisinde kişilere sağlanacaktır. Hesabı olan kişilerin hesabına aktarılacak dileyen kişilere de elden teslim edilecektir. TEB kredi başvurusu işlemleri sırasında görevlilere bu konu ile alakalı talebinizi bildirebilirsiniz.

TEB 45 bin tl kredi almak isteyen kişilerin toplamda şu masraflar ile karşı karşıya kalacakları belirtilmelidir;

 • TEB ihtiyaç kredisi faiz oranları azami seviyede 1.80 olarak müşterilere sunulmaktadır.
 • Alınan kredinin ödenmesi için yapılan taksitlendirme ise 1-36 ay arasında değişim gösterecektir.
 • Yıllık faiz oranı göz önünde bulundurulduğu zaman yıllık maliyet ve efektif faiz oranı %30a kadar artış gösterebilmektedir.

444 0 666 numaralı telefondan süreç ile alakalı daha detaylı bilgi sahibi olma imkanını elde edebilirsiniz.

Vakıflar Bankası

Vakıflar bankası kefilsiz kredi seçenekleri ile hem uygun faiz oranları hem de geniş vade seçenekleri ile hizmet vermektedir. Kefilsiz verilen diğer kredilerde de olduğu gibi risk raporu ve kredi puanı konusunda çok hassas inceleme yapılmaktadır. Vakıflar bankası kredi için istenen evraklar içerisinde gelir belgesi de detaylı bir biçimde incelenmektedir. Serbest meslek ile meşgul olan kişilerin dahi gelir belgesi yerine son 3 yıllık hasılat raporlarını getirmeleri talep edilmektedir.

Vakıflar bankası 45 bin tl kredi alan kişilerin ödeme süreçleri ile alakalı bilinmesi gereken noktalar;

 • 45 bin liralık kredinin 48 aylık bir vade sayısına bölünmesinin akabinde aylık olarak düşen ödeme tutarı 1.390 lira olarak belirlenmiştir.
 • Kredi tahsis ücreti olarak 225 lira ödemeniz talep edilmektedir.
 • Yıllık maliyet oranı %23 olarak hesaplanmaktadır.
 • Vakıflar bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları da işleme koyulduğu zaman bankaya toplamda ödenecek olan tutar 66 bin 700 liradır.

Vakıflar bankası kredi başvurusu sırasında dileye kişilere kredinin haricinde sigortadan da faydalanma imkanı sunulmaktadır.

Odeabank

Odeabank kefilsiz kredi seçenekleri kapsamında konut kredisinden ihtiyaç kredisine kadar birçok farklı seçenek bulunmaktadır. Kefilsiz konut kredisi almak isteyen kişilerin ipotek göstermeleri gerektiği de dikkate alınması gereken ek bilgilerdendir. Odeabank kredi başvurusu sırasında bu bilgiler müşteriler ile paylaşılmaktadır. Odeabank da internet ve mobil olanaklar üzerinden kredi başvurusunda bulunabileceğiniz bankalardandır.

Odeabank 45 bin tl kredi isteyen kişilerin ödeyecekleri aylık ve toplam masraf bilgileri;

 • Odeabank ihtiyaç kredisi faiz oranları alınan kredi tutarına göre farklılık gösterebilmektedir.
 • Odeabank maksimum taksit tutarı olarak 48 ay sınırını getirmiştir. Tabi olacağınız faiz tutarında da bu vade olanağına göre değişimler olacağı belirtilmelidir.
 • Aylık taksit tutarı 1457 lira şeklinde belirlenmiştir.
 • Kredi tahsis ücreti 236 liradır.
 • Krediye dahil olarak sunulan hayat sigortası ücreti ise 83 liradır.
 • Faiz oranı 1.99 olarak hesaplanmıştır.

Odeabank kredi için istenen evraklar tamamlandıktan sonra yukarıda belirtilmiş olan ödeme koşullarına göre kredilendirme aşaması tamamlanacaktır. Evrakların haricinde kişilerin ödeme gücünü denetlemek amacı ile kredi puanı sorgulama işlemleri de gerçekleştirilmektedir. Kredi puanı düşük ya da icrada davası olan bireylerin kefilsiz kredi alma olanağı bulunmamaktadır.

Finansbank

1987 senesinden beri hizmet vermekte olan Finansbank kefilsiz kredi konusunda da tercih edebilecek güvenilir seçenekler arasında yer almaktadır. Finansbank 45 bin tl kredi almak isteyen kişilerin tabi olacakları ödeme kalemleri şu biçimdedir;

 • Finansbank ihtiyaç kredisi faiz oranları 45 bin liralık kredide 1.33 olarak hesaplanmaktadır.
 • Kredi tahsis ücreti olarak müşterilerin ödemesi gereken tutar ise 225 liradır.
 • Hayat sigortası için alınacak olan ücret 792 liradır. İstemeyen kişiler bunu başvuru sırasında ya da evrak tesliminde dile getirdiği zaman sigortadan muaf tutulma imkanı sunulmaktadır.
 • Aylık olarak ödenecek olan tutar ise 1349 lira olarak hesaplanmaktadır.
 • Minimum faiz tutarı üzerinden kredi ana parasına ek olarak ödenmesi gereken toplam faiz miktarı 16 bin 400 liradır.
 • Bankaya yapılacak olan geri ödeme ise 66 bin 757 lira olarak belirlenmiştir.

Yukarıda belirtilmiş olan faiz tutarının minimum limit olduğu bilinmelidir. Müşterilere göre faiz tutarında değişim olabilmektedir.

Finansbank kredi başvurusu aşaması olumlu yanıtlanırsa yukarıda belirtilmiş olan tutarlar üzerinden krediyi alabilmek için banka tarafından verilmiş olan evrak listesinin bir araya getirilmesi gerekmektedir. Finansbank kredi için istenen evraklar kimlik ve adres bilgilerinizi teyit etmek maksadı ile talep edilmektedir. Ayrıca gelir bilgisi de talep edilerek ödemenin yapılıp yapılmayacağı konusunda bir ön fikir elde edilmektedir.

Yapı ve Kredi Bankası

Yapı ve Kredi bankası kefilsiz kredi sağlarken belge konusunda oldukça hassas hareket etmektedir. Yapı ve Kredi bankası kredi için istenen evraklar şu biçimde sıralanmaktadır;

 • Gelir belgesi ( e-devlet üzerinden alınan belgeler kabul edilmektedir)
 • Serbest meslek ile uğraşan kişiler için de vergi levhasının fotokopisi olmazsa olmaz belgelerden bir tanesidir.
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Üzerinize kayıtlı olan herhangi bir fatura ya da ikametgah belgesi

Yapı ve Kredi bankası kredi başvurusu SMS veya internet ortamından tamamlandıktan sonra olumlu yanıt alındığı zaman bu belgeleri banka şubesine göndermeniz gerekmektedir.

Yapı ve Kredi bankası 45 bin tl kredi almayı planlayan kişilerin sahip olacakları muhtemel masraf haritası şu öğeleri içerecektir;

 • Yapı ve Kredi bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları69 seviyesindedir.
 • 45bin liralık bir kredide masraflar da dahil olmak üzere aylık olarak ödenmesi gereken tutar 1.800 lira + KDV şeklinde hesaplanmaktadır.
 • Kredi tahsisi için gerekli olan tahsis ücreti ise 250 liradır.
 • İpotek söz konusu olmadığı için herhangi bir ekspertiz ücreti talep edilmeyecektir.

Ziraat Bankası

Ziraat bankası kefilsiz kredi sağlarken faiz oranlarını da makul seviyede tutmaya çalışmaktadır. Farklı paketler hazırlayarak bu kredi olanaklarını da şekillendirmektedir. Sunulan ihtiyaç kredisi alternatiflerinden bazıları;

 • Çalışanın artısı tüketici kredisi
 • Emeklinin artısı tüketici kredisi
 • Tüketici ürün paketi

Ziraat bankası 45 bin tl kredi alacak olan bir müşterinin 48 aylık taksit yaptırması durumunda aylık olarak ödemesi gereken tutar 1345 lira olarak belirlenmiştir. Faiz oranı ise %1.32 olarak belirlenmiştir. Ziraat bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları da dahil edildiği zaman toplamda geri ödenmesi gereken tutar kredinin karlı olup olmadığı konusunda size ipucu verebilecek bilgilerdendir. Ziraat bankası kredi başvurusu sırasında yararlanmak isteyen kişilere özel olarak sigorta olanakları da sunulmaktadır. Ödenmesi gereken aylık tutar sigortanın dahil olup olmamasına göre farklılık gösterebilmektedir.

Ziraat bankası kredi için istenen evraklar ise gelir belgesi, ikametgahınızı gösteren bir doküman talep edilmektedir. Evraklara ek olarak kredi puanınız konusunda da gerekli araştırma yapılmaktadır. Kredi puanı yeterli olmayan kişilerin kefilsiz olarak kredi alma imkanlarının bulunmadığı belirtilmelidir.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Gelir Belgesiz Kredi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.