G-00RJKRKGGQ
Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

60 Bin TL Kefilsiz İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

12.06.2018
332

Bankalar tarafından verilen kredilerin konut alımı ile alakalı olması durumunda kefil talep edilmektedir Fakat kişilerin ihtiyaç kredisi bazında talep etmiş olduğu kredilerde bu tip bir urumun söz konusu olmadığının da altı çizilmelidir.  60 bin TL kefilsiz kredi sağlayan bankalar incelendiği zaman bu kredinin ihtiyaç kredisi kapsamında değerlendirildiği görülmektedir.

60 bin TL belgesiz kredi sağlanması durumunda minimum evrak istenmektedir. Bunların başında gelir belgesi gelmektedir. Kefilsiz bir kredi söz konusu olduğu için kişilerin aylık gelirleri hakkında fikir vermeleri istenmektedir. Ancak bu şekilde kredinin ödeme miktarının aylık olarak karşılanıp karşılanmayacağı hakkında fikir sahibi olunmaktadır.

60 bin TL kefil istemeden kredi veren banka kategorisinde kuruların kişilerin kredi puanları konusunda da detaylı bir inceleme gerçekleştirdikleri belirtilmelidir. Banka kredisi alıp ödeme zorluğu çeken ya da bankaların kara listesine düşen kişilere kefilsiz olarak kredi sağlanması mümkün değildir. Bu konuda gerekli olan yönetmelikler ortaya koyulmuştur.

60 bin TL ihtiyaç kredisi imkanını kefilsiz olarak sunan banka seçenekleri arasından faiz tutarına göre seçim yapılabilmektedir. Faiz ve vade konusunda sunulan imkanlara ve seçeneklere göre gerekli tercihlerde bulunabilirsiniz. Bunun yanı sıra kişilerden tahsis edilen dosya ücreti konusunda da detaylı inceleme gerçekleştirilmelidir. Aynı zamanda ödenecek olan toplam tutara bakmak alınan ücret üzerinde faizin ne denli etili olduğu konusunda da fikir vermektedir.

Banka seçimi yapıldıktan sonra başvuru şubeler üzerinden ve alternatif yöntemler ile tamamlanabilmektedir. SMS ve online başvuru yöntemi en sık kullanılan yöntemlerdendir. Ön başvurunuzun banka tarafından olumlu yanıTLanmasının akabinde gerekli olan evrakları banka şubesine elden teslim etmeniz gerekmektedir. Bu şekilde kredilendirme aşaması tamamlanır ve ücret hesabınıza gönderilir ya da elden size teslim edilir. Bu konuda seçim kişilere bırakılmaktadır.

Fibabank

Fibabank kefilsiz kredi sağlarken farklı konseptler içerisinde uygun faiz oranları ile bu imkanı müşterilerine sunmaktadır. Eğitimden düğün masrafına kadar birçok alanda kefilsiz olarak kredi alma imkanı Fibabank müşterilerinin kullanımına sunulmuştur.

Fibabank 60 bin TL kredi almak isteyen bir kişinin masraf analizi yapıldığı zaman ortaya çıkacak olan tablo;

 • 60 bin lira kredi alacak bir kişiden tahsis edilecek olan dosya ücreti 315 lira olarak belirlenmiştir.
 • Taksit ve alınan kredi tutarında değişim yaşandıkça kişilerin ödemeleri gereken faiz tutarında da farklılık meydana gelmektedir. Maksimum vade uygulatan bir kişiden alınacak olan faiz oranı %1.95 olarak belirlenmiştir. Fibabank ihtiyaç kredisi faiz oranları da hesaba katılara ödenecek olan son tutar faizin kredi üzerinde etkisini net olarak ortaya koymaktadır. Toplam ödenecek tutar konusunda bu nedenle hassas davranılmalıdır.
 • Kredi alan kişilere ek olarak sigorta da yapılabilmektedir. 60 bin liralık bir kredi alan kişilerin sigorta primleri 1500 lira olarak belirlenmiştir. Dileyen kişiler sigortadan faydalanma olanağını reddedebilir. Bu konuda herhangi bir zorlama mevcut değildir.
 • Fibabank tarafından verilen kredilerde en düşük vade tutarı 3 en yüksek taksit sayısı ise 36 olarak belirlenmiştir. Birçok bankada 48 olarak belirlenen maksimum taksit tutarı Fibabank kapsamında 36 olarak ayarlanmıştır.

Fibabank kredi başvurusu yapıldıktan sonra ön başvuruda olumlu yanıt alınırsa gerekli olan belgeleri Fibabank’ın şubesine getirmeniz istenecektir. Fibabank kredi için istenen evraklar arasında kişilerin gelir belgesi de bulunmaktadır. Bu gelir belgesi ödeme sırasında kişilerin aylık tutarı ödemekte zorluk çekip çekmeyeceği hakkında ipuçları vermektedir. Ödeme gücünün aşılmaması konusunda çok hassas davranan Fibabank haneye giren toplam gelir ile de yakından ilgilenmektedir.

Vakıflar Bankası

Vakıflar Bankası kefilsiz kredi olanakları ve uygun faiz oranları ile tüketici kredisinin en sık talep edildiği bankalar arasında yer almaktadır. Vakıflar Bankası 60 bin TL kredi talep eden bir müşterinin alacağı kredinin ödeme planı ile alakalı olarak dikkate alması gereken tutarlar;

 • Vakıflar Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları 48 aya bölünmüş olan 60 bin liralık kredi için 1.45 şeklinde planlanmıştır.
 • Ödenmesi gereken aylık tutar 1.854 liradır.
 • Kredi tahsis ücreti 225 lira olarak talep edilmektedir. Fakat herhangi bir ekspertiz ücreti alınması söz konusu değildir.
 • Bankaya bütün masraflar ve faiz oranları da dahil olmak üzere ödemeniz gereken tutar 89 bin liradır.

Vakıflar Bankası kredi başvurusu aşamasında dileyen kişiler ek bir olanak olarak sağlanan sigorta imkanından da faydalanabilmektedir. Prim ücreti kredinize dahil edilmektedir. Vakıflar Bankası kredi için istenen evraklar kurallara uygun bir şekilde tamamlandıktan sonra elden ya da hesaplara aktarım aracılığı ile teslim edilecektir.

Akbank

Akbank kefilsiz kredi sunan ve bu konuda oldukça pratik bir işlem ağına sahip olan bankalar arasında yer almaktadır. Akbank 60 bin TL kredi alacak olan müşterilerine şu şekilde bir ödeme planı çıkartmaktadır;

 • 60 bin lira talep eden bir kişi için uygulanacak olan faiz oranı 1.81 olarak belirlenmiştir.
 • Akbank ihtiyaç kredisi faiz oranları vade sayısına bağlı olarak değişim gösterecektir. İnternette yer alan hesaplama programı ile hangi vadede ne kadar faiz uygulanacağı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
 • Vade sayısı ise 3 ile 48 arasında değişim göstermektedir.
 • Krediyi sigortalı ya da sigortasız olarak alma imkanınız bulunmaktadır.

Akbank kredi başvurusu sonrası olumlu sonuçlanması için kişilerin 18 yaşından büyük olması ve istihbaratta herhangi bir olumsuzluğun söz konusu olmaması gerekmektedir. Ayrıca banka kredi notu konusunda da çok detaylı inceleme gerçekleştirmekte ve kredi notunun yeterli bulunmadığı kişilere kredi sağlamaktan imtina edilmektedir. Aylık maliyet oranı ve efektif faiz oranı konusunda inceleme yapıldıktan sonra kredinin alınıp alınmayacağına karar verilmelidir. Sizin talep ettiğiniz tutara uygun olarak İnternet üzerinden bu hesaplama saniyeler içerisinde gerçekleştirilmektedir.

Akbank kredi için istenen evraklar kapsamında gelir belgesinin de bulunması aylık ödemelerin muntazam olarak gerçekleştirilip gerçekleştirilmeyeceği konusunda teyitte bulunmaktır. Gelir belgesine ek olarak kişilerin yaşadıkları evin bildirileceği bir ikametgah belgesi de talep edilecektir.

Alternatifbank

Alternatifbank kefilsiz kredi seçenekleri ve uygun faiz oranları ile dikkat çekmektedir. Faiz oranlarının vade sayısına göre değişim gösterdiği bilinmektedir. Vade aralığı ise 0-3 ay ile 42-48 ay arasında değişim gösterilmektedir. Alternatifbank ihtiyaç kredisi faiz oranları konusunda diğer genç bankalara göre daha makul bir çizgi ortaya koymaktadır.

Alternatifbank 60 bin TL kredi alacak olan bir kişinin tabi olacakları ödeme koşullarına bakıldığı zaman karşımıza şu şekilde bir liste çıkmaktadır;

 • İhtiyaç kredisinde tahsis ücreti alınacak olan kredinin %0.5i olarak belirlenmiştir.
 • 48 aylık bir ödeme planı hazırlayan kişilerin ise tabi olacakları faiz oranı 1.78 olarak karşımıza çıkmaktadır.
 • Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi alınacak olan masraflardan bir diğeridir ve %5lik bir yüzdeye sahiptir.
 • Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu ise %15lik bir ücreTLendirme miktarına sahiptir. Bu masraflar ve faiz de hesaba katıldığı zaman alınan kredi tutarına ek olarak ne kadar geri ödeme yapmanız gerektiği ile alakalı olarak bilgi sahibi olabilirsiniz.
 • 60 bin liralık bir krediyi 48 aylık vade ile alan kişilerin aylık ödemeleri gereken tutar 2 bin 10 liradır.
 • Bankaya yapılacak olan toplam geri ödeme ise 96 bin 491 lira olarak belirlenmiştir.

Alternatifbank kredi başvurusu akabinde bu ödeme listesine uygun olarak kısa bir süre içerisinde ödeme sürecini başlatabilirsiniz. Bir diğer seçenek olarak da ödemeyi erteleme imkanını kullanıma alabilirsiniz. Alternatifbank da ödeme erteleme konusunda müşterilerine şans veren bankalardan bir diğeridir.

Alternatifbank kredi için istenen evraklar kefil alınmayan bir kredi seçeneği olduğu için detaylı olarak incelenmektedir. Gelir ve ikamet belgesi önemli iki unsurdur. Ayrıca kişilerin muhakkak 18 yaş üzeri olması gerekmektedir. Koşullar incelendiği zaman bankanın dilediği zaman kefil isteme hakkını elinde tuttuğu da belirtilmesi gereken detaylardandır.

Şekerbank

Şekerbank kefilsiz kredi imkanları sunan ve aynı zamanda bu kredileri sağlarken kişilerin sahip olduğu kredi puanları üzerinde de ciddi denetlemeler gerçekleştiren bankalardandır. Şekerbank 60 bin TL kredi alan bir kişinin aylık ödeyeceği tutar 2 bin 98 lira olarak belirlenmiştir. Şekerbank ihtiyaç kredisi faiz oranları vade sayısına göre belirlenmektedir. 60 bin liralık bir kredinin 48 ayda ödenmesi durumunda tabi olunacak faiz tutarı %1.98 olarak karşımıza çıkmaktadır.

Şekerbank kredi başvurusu sonrasında alınacak olan tahsis ücreti ise300 liradır. Masraflar ve faizler de dahil olmak üzere 60 bin lira olarak alınmış olan kredinin geri ödemesi 100 bin lira olacaktır. Şekerbank kredi için istenen evraklar gelir ve adres beyanı için gerekli olan dokümanları içermektedir.

ING Bank

ING Bank kefilsiz kredi seçenekleri 48 aya varan vade seçenekleri ile müşterilere sunulmaktadır. ING Bank kredi başvurusu ise SMS, ATM, online işlemler ya da direkt olarak şube üzerinden tamamlanabilmektedir.

ING Bank 60 bin TL kredi alacak olan bir kişinin tabi olacağı faiz tutarı 1.84 biçiminde planlanmıştır. ING Bank ihtiyaç kredisi faiz oranları her bankada geçerli olduğu gibi taksit sayısına göre değişim gösterebilmektedir. Masraflar ve tahsis ücreti de dahil edildiği zaman toplamda ne kadar ödemeniz gerektiği asıl dikkat etmeniz gereken tutardır.

ING Bank kredi için istenen evraklar banka şubesine iletilirken bu toplam ödemeniz gereken tutar ile alakalı da bilgi alabilirsiniz. Kredi almak için gerekli olan risk raporu da banka şubelerinden elde edilebilmektedir. İnternet şubesi kapsamında da risk raporunuz kısa sürede size ulaştırılacaktır.

Odeabank

Odeabank kefilsiz kredi seçenekleri kapsamında bankanın kredi puanı hususunda oldukça hassas olduğu belirtilmelidir. Kredi puanı düşük olan kişilerin kefilsiz olarak Odeabank’tan kredi alma olasılığının oldukça düşük olduğu bilinmelidir. Aynı hassasiyet evraklar bazında da geçerliliğini korumaktadır. Odeabank kredi için istenen evraklar şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Nüfus cüzdanı, ikametinizi bildiren doküman, gelir belgesi

Odeabank 60 bin TL kredi alabilmek için iki seçenek bulunmaktadır. Bunlardan ilki nakit hazır diğeri de bireysel finansman kredisidir. Gerekli başvuruyu internetten tamamladıktan sonra başvurunuzun işleme alınıp alınmadığını öğrenmek için gerekli sorgulamayı da internetten tamamlayabilirsiniz.

Odeabank kredi başvurusu tamamlandıktan sonra 60 bin liralık bir kredi alan kişinin ödeyeceği masraflar ve tabi olacağı faiz miktarı ile alakalı şu detayların dikkate alınması gerekmektedir;

 • 60 bin liralık kredinin 48 aylık bir ödeme planına oturtulmasının akabinde aylık olarak ödenecek olan tutar 1.943 lira olarak belirlenmiştir.
 • Kredi tahsis ücreti 315 liradır.
 • Sigorta prim ücreti ise 83 liradır. Ek olarak ödemeniz gereken toplam masraf 398 liradır.
 • Faiz oranı 1.99 olarak hesaplanmıştır.
 • Yıllık efektif faiz oranı ise %26 olarak tespit edilmiştir.
 • Odeabank ihtiyaç kredisi faiz oranları ve tüm ek ücretlerin de dahil edilmesi ile beraber bankaya ödenmesi gereken tutar 93 bin 200 lira olarak hesaplanmıştır.

Dileyen kişiler kredi ile sağlanan sigorta olanaklarından faydalanmak istemediklerini yetkililere bildirebilirler bu konuda herhangi bir zorlama söz konusu değildir.

Finansbank

Finansbank kefilsiz kredi 5030 a SMS gönderilerek elde edilebilmektedir. SMS ya da online başvuru sistemini oldukça hızlı bir temele oturtmuş olan Finansbank kredinin hesabınıza tanımlanması konusunda da hızlı bir sistem ortaya koymaktadır.

Kredi puanının incelenmesi ve risk analiz raporunun dikkate alınması konusunda disiplinli bir süreç ortaya koyulmaktadır. Kefil konusunda talepte bulunmayan bankanın kredi puanı düşük olan kişilere bu imkanı sunmadığı da ek olarak dile getirilmesi gereken noktalardandır.

Finansbank 60 bin TL kredi almak için ödenmesi gereken masraflar ve tabi olunacak kriterler şu şekildedir;

 • Aylık taksit tutarı 1700 lira olarak hesaplanmıştır.
 • Uygulanan faiz oranı ise 1.33 oranındadır. Diğer bankalar ile kıyaslandığı zaman bu oranın oldukça makul bir seviyeye sahip olduğu görülmektedir.
 • Yaklaşık olarak 20 bin liralık bir faiz ödemeniz gerekecektir. Finansbank ihtiyaç kredisi faiz oranları makul olmasına rağmen veriler hariç 20 binlik bir faiz miktarı ortaya çıkmaktadır.
 • Krediye ek olarak sigortadan da faydalanmak isteyen kişiler başvuru sırasında bunu da belirtebilir. Kredi de dahil olduğu zaman ödenmesi gereken tutar daha yüksek olmaktadır.

Finansbank kredi başvurusu olumlu sonuçlanırsa ön başvurunun akabinde bu belgelerin Finansbank şubelerine getirilmesi istenmektedir.

Finansbank kredi için istenen evraklar;

 • Kişilerin oturdukları alanın öğrenilmesi için ikametgah belgesi ya da fatura talep edilmektedir. Faturanın geçerli olabilmesi için aynı evde 3 aydan uzun süredir oturuyor olmanız gerekmektedir.
 • Nüfus cüzdanınızın fotokopisi getirilmelidir. Ehliyet de nüfus cüzdanı erine kullanılabilecek dokümanlardandır.
 • Gelir belgesi ( e-devlet üzerinden alınan belgeler de kabul edilmektedir.
 • Serbest meslek ile uğraşan kişilerin vergi levhalarının fotokopisini ya da 3 yıllık hasılat raporlarını bankaya sağlamaları gerekmektedir.

Ziraat Bankası

Ziraat Bankası kefilsiz kredi sunarken faiz oranlarının oldukça makul tutulduğu bankaların başında gelmektedir. Vade süresi uzun olsa da faiz oranının kişiler mağdur etmeyecek düzeyde tutulmasına özen gösterilmektedir. Ziraat Bankası 60 bin TL kredi alacak olan bir müşterinin ödemesi gereken tutarlar ile alakalı olarak dikkate alınması gereken noktalar;

 • Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları 48 ay vadeli 60 bin lira kredi için faiz oranı 1.32 şeklindedir.
 • Aylık olarak ödenmesi gereken tutar faiz de dahi olmak üzere 1794 liradır.
 • Krediye ek olarak bankanın sunduğu sigorta olanaklarından da faydalanma imkanınız bulunmaktadır.

Ziraat Bankası kredi başvurusu İnternet ortamından ya da mobil bankacılık aracılığı ile gerçekleştirilebilmektedir. Ziraat Bankası kredi için istenen evraklar da ön başvurunun olumlu sonuçlanmasının akabinde bankaya teslim edilecektir.

Türk Ekonomi Bankası

Türk Ekonomi Bankası kefilsiz kredi alabileceğiniz güvenilir alternatifler arasında yer almaktadır. Türk Ekonomi Bankası 60 bin TL kredi almak için talepte bulunan kişilerin dikkate almaları gereken ödeme aşamalarından bazıları;

 • Türk Ekonomi Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları ise en düşük 1.80 olarak kaşımıza çıkmaktadır.
 • İpotekli olan krediler için alınacak olan ekspertiz ücreti 608 liradır.
 • Kredi tahsis ücreti diğer bankalarda olduğu gibi alınacak olan kredinin %0.5i oranında talep edilmektedir.

Türk Ekonomi Bankası kredi başvurusu sonrasında bankaya sağlanması gereken belgeler;

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi, gelir belgesi, ( serbest meslek için son 3 yıllık hasılat raporu) ikametgah beyanı

Türk Ekonomi Bankası kredi için istenen evraklar kategorisinin tamamlanmasından sonra kredinin hesabınıza geçmesi ile alakalı herhangi bir farklılık söz konusu olmayacaktır. Kredi puanınız da belgelere ek olarak incelenecek olan kriterlerden bir diğeridir.

Bir önceki yazımız olan 40 Bin TL Kefilsiz İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.