Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Acil Kredi Başvurusu

04.09.2018
446

Acil nakit ihtiyaçları için bankalara yapılan kredi başvurularının hızlı bir şekilde sonuçlanmasındaki en önemli kriter, kişilerin kredi notunun yüksek olmasıdır. Kredi kartı kullanılan, maaş hesabı ya da vadeli vadesiz mevduat hesabı bulunan bankalara yapılan kredi başvurularında, bankalar müşterilerinin taleplerini öncelik alarak kredi başvurusunu anında onaylamakta ve talep edilen tutarı anında kişi hesaplarına aktarmaktadırlar.

Anında Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Anında kredi çekebilmek için finans ilişkisi olan bankaların mobil uygulamaları, internet bankacılığı, ATM’leri ya da telefon bankacılığı kullanılarak başvuru yapılabilir. Ancak kişi her ne kadar banka müşterisi olsa da kredi notu düşük olduğunda kredi başvurusu onaylanmayabilir. Acil kredi ihtiyaçlarının hızlı bir şekilde karşılanması için Findeks kredi puanının yüksek olmasına özen gösterilmelidir. Bazı bankalar düşük kredi notuna sahip kişiler için kredi kullanma imkanı tanımaktadır.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar hangileri sorusu, kredi notu 800 puanın altında olan kişilerin en çok merak ettiği sorulardandır. Kredi puan aralığı 800 – 900 puan aralığının altında olan kişiler için kolaylıkla kredi çekebileceği bankalar;

  • Aktifbank’ın Nkolay kredi uygulaması ile kredi notu düşük olanlar kredi çekebilmektedir. Nkolay.com adresi üzerinden şubeye gitmeye gerek kalmadan ve dosya masraf ücreti vermeden kredi kullanılabilmektedir. Kredi notu düşük olan kişiler Nkolay kredi üzerinden kredi çekip ödemelerini düzenli yaptıklarında kredi notlarını da yükseltme şansını elde ederler. N Kolay kredi başvurusu com adresi üzerinden T.C kimlik numarası, telefon numarası ve e – mail adresi girilerek yapılmaktadır.
  • Kredi notuna bakmadan kredi veren bankalardan bir diğeri de Burgan Bank olmaktadır. Burgan Bank kredi notu düşük olanlar için uzun vade seçenekleri ve uygun faiz oranları sunmaktadır. % 1.71 faiz oranı için 48 aya varan vade seçenekleri sunulur. Kredi notu düşük olan kişiler bankanın sunduğu ihtiyaç kredisi ürününden yararlanabilmektedir.
  • Olumsuz kredi sicili olan kişilerin kredi çekebileceği bir diğer banka Fibabanka olmaktadır. Ancak banka, kredi notu düşük olan kişilerin kredi kullanmasında kefil şartı aramaktadır. Gelir şartı aramayan ancak bir kefilin gösterilmesini isteyen banka, kredi notu düşük kişiler için 10 bin TL’ye kadar kredi kullanma imkanı tanır. Uyguladığı faiz oranları ise % 1.69 ile % 1.79 arasında değişmektedir. Vade seçeneği olaraksa 24 aya varan taksitlendirme imkanı sunar. Faiz oranlarının değişkenliği, kullanılacak kredi tutarına bağlıdır.

Düşük Kredi Notuna Sahip Olanlara Yönelik Kredi Çekme Yöntemleri

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar aracılığıyla kredi kullanılabileceği gibi kredi notunu önemseyen bankalardan da farklı yöntemler kullanılarak kredi çekilebilmektedir. Bunlardan ilki; bankalara herhangi bir taşınmaz malı ya da konutu teminat olarak göstermektir. Kişinin kendi üstüne tapulu bir malı varsa, bunu bankaya ipotek ettirerek istediği tutarda kredi çekebilir. Bankalar bu yöntemle, ödeme alanında riskli olan kişiye karşı kendini güvence altına almış olur. Yani ödemede yaşanacak herhangi bir olumsuzluğa karşı ipotek ettirilen taşınmaza banka el koyarak, verdiği kredi tutarından zarara uğramaz.

Fibabanka’da olduğu gibi kullanılabilecek bir diğer yöntem ise bankalara kefil göstermektir. Kişinin kredi notu kredi çekmek için yeterli olmadığı zaman kefil göstererek kredi çekebilir. Ancak kefil gösterilen kişinin kredi çekmek için yeterliliğe sahip olması gerekmektedir. Bu yeterlilik de kefil kişinin kredi notunun kredi çekmeye yeterli olması ve bir gelire sahip olmasıdır. Bu şartları taşıyan kişiyle birlikte bankalara başvuru yapılarak kolaylıkla kredi kullanılabilmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Vatan Bilgisayar’dan Odeabank İle Telefon Nasıl Alınır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.