Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Acil Kredi Veren Bankalar (KOLAY KREDİ 2020) GÜNCEL

05.09.2018
537

Acil kredi çekmek isteyen kişiler için bazı bankalar kefilsiz ve herhangi bir belge şartı aramadan kredi kullanma imkanı tanımaktadır. Acil nakit ihtiyaçlarının hızlı bir şekilde karşılanması için banka şubesine gitmek, kredi başvurusu yapmak ve başvuru için birçok belge hazırlamak oldukça zaman alıcı işlemler olmaktadır. Bankalar da bu durumu göz önünde bulundurarak, özellikle finans ilişkisi kurdukları müşterileri için hızlı kredi çekebilme imkanı tanımaktadırlar.

Özellikle internet kullanımının son derece yaygınlaşması ile bankalar anında kredi hizmetlerini internet bankacılığı ve mobil uygulamaları üzerinden sunmaktadır. Finans ilişkisi kurulmuş bir bankanın internet sitesi ya da mobil uygulaması üzerinden yapılan hızlı kredi başvuruları onaylanırsa, talep edilen tutar aynı gün içinde hatta başvurudan birkaç saat sonra kişinin hesabına aktarılmaktadır.

Gelir Belgesi Olmadan Hızlı Kredi Çekebilmek

Önceki yıllarda bankalar kredili ürün kullanımları için gelir belgesini şart koşmaktaydı. Ancak bankacılık sistemine getirilen düzenlemeler sayesinde 10 bin TL ve üzerindeki tutarlar için gelir belgesi olmadan da acil nakit ihtiyaçlarının karşılanması mümkün kılınmaktadır. Bu noktada bankaların aradığı tek şart, kişilerin kara listeye girmemiş olması yani kredi puanlarının yüksek olmasıdır. Kredi sicili olumlu olan kişilere gelir belgesiz kredi veren bankalar listesi;

  • İş Bankası
  • Garanti Bankası
  • Deniz Bank
  • NKolay Kredi
  • CEPTE TEB
  • ING Bank, olmaktadır.

Belirtilen bankalar, kredi notu olumlu olan kişilere gelir belgesi olmasa dahi anında ve hızlı bir şekilde kredi kullanım imkanı tanımaktadır. Başvurudan sonra talep edilen tutar aynı gün ya da en geç bir sonraki gün, kişilerin hesabına aktarılır ya da elden teslim edilir.

Kredi Notu Hakkında

Acil nakit ihtiyaçlarının hızlı bir şekilde karşılanabileceği bankalar, öncelikle kişilerin kredi notuna bakmaktadır. Kredi notu, kişilerin bankalara yaptığı kredi ya da kredi kartı ödemelerinin düzenine ya da miktarına göre belirlenir ve Findeks sistemine kaydedilir. Bir bankaya herhangi bir ürün için başvuru yapan kişinin kredi notu Findeks sisteminde görüntülenir. Kolay kredi çekebilmek için Findeks kredi puanının en az 800 – 1000 aralığında olması gerekmektedir. Bu puan aralığındaki kişiler az riskli olarak geçer. 1100 ve üzerindeki puanlar için kredi veren bankalar kefilsiz ve gelir belgesiz olarak anında kredi kullandırma imkanı sunmaktadırlar.

Hızlı Kredi Çekebilmek İçin

Acil nakit ihtiyaçlarını bankalar üzerinden hızlı kredi çekerek karşılamak isteyen kişiler en kolay kredi veren bankalar 2020 listesi üzerinden tercih yapabilirler. Ancak bankalardan hızlı ve kolay bir şekilde kredi çekebilmek için de birtakım şartların yerine getiriliyor olması gerekmektedir. Bunlar;

  • Kişilerin bankalar aracılığıyla kurduğu borç ilişkisinin temiz olması gerekmektedir. Eğer kişi kara listedeyse, ödemelerini düzenli yaparak önceliğini kara listeden çıkmak olarak belirlemelidir.
  • Kredi notu, Findeks sitemine göre belirlenir. Findeks sistemine göre kredi puanının yükseltilmesi gerekir. Findeks notu yüksek olan kişiler hızlı kredi çekebildiği gibi düşük faiz oranlarından da yararlanabilmektedir.
  • Gelir belgesi olmadan ya da kefil göstermeden kredi çekilmek istendiğinde, kredi kullanılacak bankada maaş hesabı, kredi kartı ya da vadeli mevduat hesabı gibi finans bağlantılarının bulunması önemli olmaktadır. Ancak bu hesapların ödemesinde de sorun yaşanmamasına dikkat edilmelidir.
  • Kefil ve gelir belgesi şartı olmadan hızlı kredi çekilecek bankada açtırılan vadeli ya da vadesiz mevduat hesaplarından, maaş hesaplarından ya da kredi kartı üzerinden düzenli fatura ödemesi ya da havale – EFT gibi işlemlerin yapılması da kredi başvurularının çok hızlı bir şekilde onaylanmasını sağlar.

Bir önceki yazımız olan Vatan Bilgisayar’dan Odeabank İle Telefon Nasıl Alınır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler:

Yorumlar