G-00RJKRKGGQ
Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Akbank Direkt İle Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır?

04.03.2017
283

Akbank, 1948 yılında Adana’da pamuk üretimi ile ilgilenen tüketicilere nakit imkânı ve kredi seçeneği sunmak üzere kurulmuştur. İlk olarak sadece Adana’da pamuk ile ilgilenen işletmelere olanak sağlayan Akbank günümüzde ülkemizde önemli bir yere sahip olan bankalardan biri olmayı başarmıştır. Akbank sadece Türkiye genelinde değil Dünya dünyada da ismini duyurmayı başarmış isimlerden biri.  Aldığı ödüllerle de başarısını kanıtlayan Akbank bankacılık alanında yapılan bütün gelişmelere de kısa sürede adapte oluyor, hatta bazı yeniliklere öncülük etmişliği de var.

Her alanda kendini ispatlayan Akbank’ın bankacılık alanında bünyesine kattığı yeniliklerden biri de Global Mobile Awards ödülünü almaya hak kazanmış olan ki bu ödül dünya çapında bir mobil uygulama ödülüdür Akbank Direkt Uygulamasıdır ve Akbank İnternet Bankacılığıdır.

Akbank kendi dünyada ismini duyurmuş ve çok önemli bir ödül kazanmış olan Akbank Direkt Uygulamasını daha fazla kişiye ulaştırmak için birbirinden farklı kampanyalar düzenlemiştir. Bu uygulamanın yayılması ile birlikte Akbank hem müşterilerine banka şubesine gerek kalmadan birçok işlemi gerçekleştirme seçeneği sunmuş hem vakitten kazandırmış hem de kendi bütçesine katkı sağlamıştır.

Konu ile alakalı olarak kullanıcılar Akbank Direkt uygulaması ile neler yapıldığını, uygulamanın bireye neler sunduğunu da merak ediyor. Akbank Direkt uygulaması ile müşteri havale yapma, kredi kart başvurusunda bulunma, kredi başvurusunda bulunma, EFT yapma, hisse senetleri işlemi, döviz sat-al, vadesiz veya vadeli hesap açma, altın sat-al, hesap kapama-açma, altın-döviz hesabı kapama-açma, vadesiz-vadeli hesap kapama-açma gibi işlemleri yürütebildiğini görüyoruz.

Son zamanlarda tüketicilerin en çok merak ettiği uygulamalardan biri de malum kredi notu sorgulaması. Akbank direkt uygulamasının son olarak bünyesine kattığı uygulamalardan biri de kredi notu sorgulamasıdır. Saatler süren işlemlerle uğraşmamak, vakitten kazanmak isteyenlerin yapması gereken tek şey telefonuna Akbank Direkt uygulamasını indirmek. Bu sayede kısa süre içerisinde tüketici kredi notunu öğrenebilir.

Telefonunuzdan Akbank Direkt ile kredi notunuzu sorgulamak istiyorsanız önce uygulamayı yüklemeniz ve daha sonra karşınıza çıkan ‘’Başvuru ve nakit ihtiyaçlarım’’ isimli menüye girerek ‘’Findeks Risk Raporu’’ seçeneğine tıklamanız gerekmekte. Küçük bir miktarda yapacağınız ödeme karşılığında kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Ayrıca aynı seçeneğin altında ‘’Findeks çek risk raporu’’ kısmına girerek de çek sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz.

Yapacağınız işlem karşılığında Akbank sizden cüzi bir ücret alacaktır. Akbank Direkt kredi notu öğrenme hizmetinin bedeli 8 TL’dir. Akbank ile kredi notumu telefondan değil Akbank İnternet Bankacılığı üzerinden gerçekleştirmek istiyorum derseniz de ücret değişmez, yine işlem bedeli 8 TL olacaktır. Kredi notu öğrenmek için ne telefonla nede internetle uğraşamam diyorsanız kendinize yakın olan Akbank şubesine giderek de aynı işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

akbank kredi notu

Akbank Direkt uygulamasını kullanmak için ayrıca bir Akbank Direkt Şifresi edinmeniz gerekir. Akbank direkt şifrenizi Akbank’ın internet adresinden gerçekleştirebilirsiniz http://www.akbank.com/tr-tr/Akbank-Direkt/Sayfalar/Akbank-Direkt-Internet-Bireysel.aspx linkine tıklayarak karşınıza çıkan sayfada şifre al menüsü ile kendinizle alakalı olan bilgileri (anne kızlık soyadı, TC numarası gibi) doldurarak şifre edinebilirsiniz. Ayrıca bu durumlarla alakalı bir problemle karşılaşırsanız Akbank’ın müşteri hizmetleri ‘’444 25 25 ‘’i arayarak bilgi alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar Hangileridir ? başlıklı makalemizde Banka kredileri için başvuru, en uygun kredi ve Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.