G-00RJKRKGGQ
Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Akbank Günlük Para Çekme Limiti 2018

18.06.2018
595

Akbank 2018 yılı için müşterilerine farklı para çekme limiti sunmaktadır. Farklı kategorilerde sunulan para çekmek limitleri, bankanın sunduğu kart türlerinin çeşitliliğinden kaynaklanmaktadır. Özellikle ATM üzerinden para çekilmek istendiğinde, Akbank Neo kart kullanıcıları en fazla 1.500 TL olacak şekilde çekim işlemi yapabilirler. Neo Meo kart sahipleri için ATM’ler aracılığıyla para çekim limiti 250 TL olurken, Neo Birebir kart sahipleri için bu oran 2.000 TL olmaktadır. ATM’ler aracılığıyla en yüksek çekim limitine sahip Neo Busines kart sahiplerinin çekebileceği tutar ise günlük 4.000 TL olmaktadır.

Akbank Kartlarında Günlük Para Çekme Limitini Arttırma

Yukarıda belirtilen Akbank kartlarına sahip olan kişiler kolay bir şekilde Akbank günlük para çekme limitini arttırabilirler. Sadece para çekim limitini arttırmak için belirli bir ücret ödenmesi gerektiği unutulmamalıdır. Yani her fazladan çekilmek istenen tutar için bankaya 10 TL ödeme yapılması gerekmektedir. Günlük çekilecek tutarın üzerindeki çekimler için ücret talep edilmesinin nedeni ise, diğer Akbank müşterilerinin para çekim haklarına mani olmamaktır. Bu uygulama sayesinde hem ATM’lerdeki para miktarının azalması önlenmekte hem de banka müşterilerinin ihtiyaç halinde belirlenen günlük limit üzerine çıkabilmeleri sağlanmaktadır.

Akbank üzerinden para çekme işlemlerinde kartını unutan ya da kart kullanmadan işlem yapmak isteyenlerin Akbank para çekme referans numarasını kullanmaları gerekmektedir. Bunun için cep telefonlarına direkt mobil uygulamasının indirilmeli ve işlem mobil uygulama üzerinden yapılmalıdır. Kartı yanında olmayan kişiler mobil uygulama üzerinden para çekme işlemi kısmını tıklamaları ve bankanın göndereceği referans numarasını Akbank ATM’lerindeki ekrana girmeleri gerekir. Ardından birkaç dakika içinde para çekme işlemi tamamlanmaktadır.

Akbank Kartlarıyla Para Gönderme İşlemleri

Akbank kartları aracılığıyla para çekme işlemleri hızlı ve kolay bir biçimde yapılabildiği gibi tüm para yatırma işlemleri de aynı hız ve kolaylıkta gerçekleştirilebilir. Para yatırma işlemleri en hızlı ve kolay biçimde bankanın ATM’leri üzerinden gerçekleştirilir. Akbank bankamatiklerinde para yatırma limiti sınırsızıdır. Yani istenilen tutar kadar para yatırılabilir. Para yatırma işlemlerinde 200, 100, 50, 20, 10 ve de 5 TL’lik banknotlar kullanılır ve tek seferde en fazla 30 adet banknot yatırılabilir. Hafta sonları da dahil olmak üzere para yatırma işlemleri 7 – 24 yapılabilmektedir. Yatırılan tutar ise, kişinin anında hesabına düşer ve kullanılabilir.

Akbank kartları aracılığıyla yapılabilecek diğer para yatırma işlemleri ise EFT ve havale işlemleri olmaktadır. Bu işlemler gerçekleştirilirken Akbank’ın kartsız para yatırma ücreti olarak belirlediği tutarlar, kişinin hesabından kesilmektedir. İşlem ve kesilen tutarların detayları ise şu şekilde olmaktadır:

Akbank Havale İşlemi: Para birimi ne olursa olsun kişinin kendi Akbank hesabından diğer Akbank hesaplarına yapılan para transferine havale işlemi denmektedir. Havale yapmak için banka şubelerine gitmeye gerek yoktur. Bankanın internet bankacılığı ya da mobil uygulamaları aracılığıyla havale işlemi birkaç dakika içinde yapılabilir. İşlem için hava yapılacak kişin hesap ya da IBAN numarasının bilinmesi gerekmektedir. Akbank günlük havale limiti hesaptan hesaba en az 35 TL olacak şekilde yapılabilir. Kredi kartından, vadeli hesaplardan yapılacak işlemlerde en az limit ve alınacak komisyon oranları değişmektedir.

Akbank EFT İşlemi: TL bazında Akbank hesaplarından başka banka hesaplarına yapılan para transferlerine EFT denmektedir.  Akbank hesapları olmadan da kredi kartından, müşteri numarasına, IBAN numarasına ya da kişi ismine EFT işlemi yapabilir. Akbank günlük EFT limitinin % 0.5 oranından bir komisyon alır. Bunun haricinde istenilen tutar kadar para transferi yapılabilir.

Bir önceki yazımız olan Akbank SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır ? Akbank Kredi başlıklı makalemizde akbank kredi başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.