Finans Krediler

Akbank Kredi Almak İçin Gerekenler

08.06.2017
252

Akbank İhtiyaç Kredisi Başvuru Ve Gerekli Belgeler

Tüketiciler hayatlarını daha rahat bir şekilde devam ettirebilmek için her zaman mevcut miktardan biraz daha fazlasına ihtiyaç duymaktadırlar. Hal böyle olunca kredi çekmeye olan yatkınlık biraz daha artmaktadır. Tüketiciler kredi çekmek istediklerinde en uygun faizli, en uygun geri ödeme koşullu bankayı aramaya koyulurlar. Düğün yapmak için, tatile gitmek için, eğitim için, eşya için paraya ihtiyaç duyulur ve bu konularda gerekli olarak çekilen krediler ihtiyaç kredisi başlığı altında anılır. Sizde ihtiyaç kredisi kullanmak için Akbank’ta karar kıldıysanız, bankanın ne gibi şartlar sunduğunu, faiz oranını, ödeme tutarını merak ediyorsanız yazımızın devamını dikkat okumanızı tavsiye ederiz…

Akbank Kredi Almak İçin Gerekenler

Akbank şubelerini kredi kullanmak için ziyaret ettiğiniz taktirde kendiniz için hazırlanan ödeme planı ile karşılaşırsınız. Sizin için hazırlanan ödeme planında aylık olarak ödeyeceğiniz taksit tutarı, uygulanacak olan faiz, vade seçeneği, kredinin bankaya ödeneceği toplam tutar belirtilecektir.

Akbank’tan sadece hali hazırda Akbank müşterisi olan tüketiciler faydalanabilir gibi bir şartta bulunmuyor. Müşteri değilseniz bile ihtiyaç kredisi için başvuru gerçekleştirebilmeniz mümkün.

Akbank İhtiyaç Kredisi Başvuru Şartları

Akbank’tan kredi alabilmek için öncelikle bankanın sunduğu şartları bünyenizde barındırıyor olmanız gerekir. Eğer gerekli şartları tamamlarsanız Akbank’tan kolay bir şekilde kredi kullanımı sağlayabilirsiniz.

 • Akbank İhtiyaç kredisine başvuru yapacak kişilerin 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir,
 • Kişinin aylık gelirini belgeler halinde Akbank’a sunması gerekir,
 • Akbank’tan alımı yapılan kredi üzerine hayat sigortası yapılması gerekir,
 • Başvuruyu yapan kişinin istihbarat ve riskte olumsuzluk taşımaması gerekir,
 • Geri ödemek için planlanan tutarın hane halkının gelirinin toplamının %50’sini geçmemesi gerekir,

Akbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu Gerekli Belgeler

Her banka farklı olanaklarla kredi seçenekleri sunar ancak haklı olarak her isteyene kredi vermeleri mümkün değildir. Diğer bankalarda olduğu gibi Akbank’ta İhtiyaç Kredisine başvuru yapan kişilerden bazı belgeleri kendilerine sunmasını beklemektedir.

Akbank ihtiyaç kredisi başvurusu için gerekli belgeler
 • Başvuruyu yapan kişinin başvuru sırasında pasaportunu, sürücü belgesini yada nüfus cüzdanını yanında bulundurması gerekir, bu belgeler fotokopisi ile birlikte istenir,
 • Gerekli görüldüğü taktirde adresi teyit etmek amacı ile belge talebi,
 • Kişinin gelir durumunu belgelere sunarak bankaya bildirmesi,
 • Ücretli çalışanlar için maaşın net bir şekilde gösterildiği belge yada maaş bordrosu (iş yerinden onaylı),
 • Serbest meslek çalışanları için vergi levhası,
 • Başvuru yapan kişi şirket ortağı ise vergi levhasını gösterebilir. Vergi levhasının gösterilemediği taktirde Ticaret Sicil Gazetesi’nde belirtilen kuruluşun ilanını gösteren fotokopi de geçerli sayılabilir,
 • Kredi kullanmak isteyen kişi gayrimenkul gelirini aylık gelir olarak gösteriyor ise tapuyu ve fotokopisini yanında götürmesi gerekir,
 • Emekli olan başvuru sahipleri ise başvuru sırasında hesap cüzdanlarını göstermeleri istenmektedir.

Belirttiğimiz kişilerin dışında kredi başvurusu yapacak kişi özel sektörde çalışıyorsa SGK’dan hizmet döküm belgesini Akbank İhtiyaç Kredisi Başvurusunda kullanabilmektedir.

Akbank’tan kredi kullanmak istiyorsanız banka tarafından sizlere birbirinden farklı başvuru seçenekleri sunulmuş durumda. isterseniz internet üzerinden saniyeler içerisinde işleminizi gerçekleştirebilir, dilerseniz cep telefonunuzu başvuru için kullanabilir yada kendinize en yakın Akbank şubesini ziyaret edebilirsiniz.

Akbank Direkt’i kullanarak da dilediğiniz her noktada internet şartı ile istediğiniz zaman ihtiyaç kredisine başvuru yapabilirsiniz.

İhtiyaç kredisi hesaplama için sunulan birbirinden farklı eziyetli işlerle uğraşmaktan da korkmayın! Akbank bu konuda sizlere daha faydalı olabilmek adına Kredi Hesaplama aracı sunuyor. Kredi kullandığınızda, kredinizin vade tutarı, kredinizin faiz tutarı, kredinizin ödeme tutarı ve merak ettiğiniz konuları öğrenebilmeniz mümkün.

Bir önceki yazımız olan Akbank SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.