Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Akbank Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır ? Hızlı Kart İptali

24.02.2020
1.039

Akbank Axess Kredi Kartı İptali

Akbank bankacılık sektöründe rakiplerinden her zaman bir adım daha önde. Öyle ki, en çok kredi kartı kullanımı da Akbank’tan gerçekleşiyor. Tüketicilerin Akbank’ı öncelikle tercih etmesi zaten bankanın kalitesini yeteri kadar ortaya koyuyor. Akbank ile tüketiciler hem otomatik ödeme talimatı vererek tüketicilerine kolaylık sağlıyor, hem taksitli alışveriş seçeneği sunarak bütçeye yükleme yapmıyor hem de kartlarında nakit avans seçeneği bulunduruyor. Akbank’ın bir bireysel müşteri ürünü olan Axess’ in sunduğu kolaylıklar bariz ortada ancak her vatandaş memnun gibi bir düşünce söz konusu değil. Akbank’ın bu ürününden memnun olmayan tüketiciler, Akbank kredi kartı iptali nasıl yapılır sorusuna yönelmiş durumdadur.

Akbank’tan kredi kartı nasıl iptal edilir?

Sorusunun cevabını arıyor.

Eğer tüketici kullandığı Axess kredi kartından memnun değilse ve kartla olan ilişkisini bitirmek istiyorsa önce kartındaki bütün borçları ödemesi gerekiyor. Kartın diğer aylarda gerçekleşecek taksitlerin ödenmesi de tüketici için büyük avantaj sağlayacaktır. Eğer kart borcumun tamamını ödeyecek kadar nakit paraya sahip değilim diyorsanız, tüketici kredisinden faydalanabilir ve bu sayede borç ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bir başka seçenekte kullanmaya devam edeceğiniz, devam etmekte olduğunuz bir kredi kartınız varsa ona borç transferi gerçekleştirebilirsiniz. Peki akbank kredi kartı iptali nasıl yapılır merak ediyorsanız işte buyrun. Tüketici, kendisine en yakın olan Akbank şubesini ziyaret ederek veya Akbank müşteri hizmetlerini arayarak iptal başvurusunda da bulunabilir. Eğer iptal seçeneğini kullanmak isteyen tüketici Akbank telefon bankacılığını kullanıyorsa önce 444 25 25-0850 222 25 25 numaralarını aramaları, bu aşamadan sonra sesli yanıt sistemi ile karşılayacak olan müşteri hizmetleri yetkilisi kartın iptalini gerçekleştirecektir.

akbank kredi kartı iptali

Akbank kredi kartı iptali nasıl gerçekleştirir sorusunun cevabı tek bir seçenekle sınırlı değil. Tüketiciler kart iptali için Akbank şubelerini de tercih edebilir. Tüketicinin Akbank şubesine gitmesi sonucunda da şubeden genel müdürlüğe gönderilecek olan dilekçe sonucunda kredi kartı için kapatma durumu gerçekleşecektir. Banka şubesinden genel müdürlüğe gönderilen dilekçe sonrasında, Genel müdürlük tarafından tüketici aranır ve kartın kapatılması için onay alınır. Alınan onay neticesinde kartın iptali gerçekleşecektir.

Daha kolay bir iptal seçeneği arıyorsanız eğer mümkün. Telefon bankacılığını kullanarak iptal ettirmek istediğiniz kredi kartınızı kaybettiğinizi bu sebeple iptal ettirmek istediğinizi bildirin. Tabi bankalar bu durumda kendilerini düşünerek hemen yeni bir kart gönderimi gerçekleştireceklerdir. Bu durum karşısında kuryeden kartı teslim almayarak daha sonrasında kredi kartının elinize ulaşmadığını bildirerek iptal isteminde bulunmak.

Tüketiciler iptal talebinin ne zaman sonuçlanacağı sorusunu sorduklarında genellikle en yakın zamanda sizlere dönüş gerçekleştirilecektir cevabını alırlar. Ancak, 10.03.207 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanan 26458 sayılı kanunla bankaların iptal istemini 7 günde yapmakla sorumlu oldukları belirtilmektedir. Eğer söz konusu durum için başvurunuzu telefon bankacılığını kullanarak yaptıysanız sizden istenilen kimlik bilgilerini doğru vermeniz durumunda işleminiz gerçekleştirilecektir.

Günlük Güncel Dolar Yorumları

Bir önceki yazımız olan Akbank SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır ? Akbank Kredi başlıklı makalemizde akbank kredi başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar
  1. Vedat kaykısız dedi ki:

    Sırf kredi kartı aidatı nı iptal etmedikleri için bankanızın kartını iptal ettirdim teşekkürler ilginiz ve alakanız için neden çalışmakta olan müşterilerinizden kart aidatı alınır o nu anlamış değilim bu yolda başarılarınızın devamını dilerim