Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Alternatifbank Günlük Para Çekme Limiti 2020

27.01.2020
550

ABank olarak da bilinen Alternatifbank müşterilerine 2020 yılında da günlük para çekme hizmetini belirlediği limitler doğrultusunda sunmaktadır. Alternatifbank’ın 2018 yılı için müşterilerine sunduğu günlük para çekme limiti 1500 TL olmaktadır. Para çekme işlemi bankanın ATM’leri aracılığıyla ya da bankanın şubeleri üzerinden yapılabilmektedir. Alternatifbank günlük para çekme limitini arttırmak isteyen kişiler ise, bankanın şubelerinden müşteri temsilcilerine limit arttırma talebini iletmeleri gerekmektedir. Bankanın belirlediği yasal sınırlar doğrultusunda günlük para çekim limiti arttırılabilir. Bu sayede gün içinde fazla çekimler için herhangi bir komisyon ödemeden daha fazla nakit çekilebilir.

Alternatifbank’ın Finansal İşlemler İçin Getirdiği Yenilikler

Bankanın tüm kredi kartı ve banka kartlarıyla 7 – 24, sıra beklemeye gerek kalmaksızın, bankanın ATM’leri aracılığıyla, vadesiz hesaplara para yatırma ve vadesiz hesaplardan para çekmek işlemleri yapılabilmektedir. Yine ATM’ler aracılığıyla, tüm bankalara ait kredi kartı borcu sorgulanabilir, Alternatifbank üzerinde var olan kredi kartı borçları detaylı olarak incelenebilir. Yine Alternatifbank ATM’leri üzerinden alternatif kart ile tanımlı tüm alıcılara EFT işlemi yapılabilir.

Yukarıda sayılan tüm işlemlerle birlikte Alternatifbank’ın sunduğu bir diğer yenilikse, engelli bireylerin de Alternatifbank ATM’leri üzerinden 7 – 24 işlem yapabilmesidir. Özellikle görme engelli bireyler Alternatifbank para çekme referans numarasını kullanarak, ATM’lerdeki sesli yönlendirme hizmetiyle para çekme ya da para yatırma işlemlerini yapabilmektedirler. İşlemlerde, referans numarasının kullanılması ve sesli yönlendirme sağlaması bakımından hem kolay bir şekilde hizmet alınmasını hem de hizmetin güvenilir olmasını sağlamaktadır.

Alternatif Kart İle Para Yatırma İşlemleri

Alternatifbank’ın Alternatif kartlarıyla yukarıda belirtilen işlemler ve yenilikler, özellikle bankanın ATM’leri aracılığıyla kolaylıkla yapılmaktadır. Yine ATM’ler üzerinden hızlı ve güvenilir biçimde gerçekleştirilebilen işlemler içinde para yatırma işlemleri de yer almaktadır. Kişiler kendi hesaplarına Alternatifbank bankamatiklerinde para yatırma limiti olarak en az 5 TL, en çok 20 bin TL olacak şekilde nakit yatırabilirler.

Alternatifbank Üzerinden Havale ve EFT İşlemleri

Alternatifbank’ın Alternatif kartlarının hesapları, bankanın internet bankacılığı kullanılarak EFT ve havale işlemleri için de kullanılabilmektedir. Havale ve EFT hizmetleri, Alternatifbank’ın kartsız para yatırma ücreti olarak belirlediği, yasal sınırlamalar çerçevesinde alınır ve bu tutarlar oldukça düşük olmaktadır.

Alternatifbank üzerinden hava işlemi, istenilen para biriminde yapılabilir. Burada önemli olan kişinin kendi Alternatifbank hesabından bir başla Alternatifbank hesabına para aktarmasıdır. Havale işlemi için banka şubeleri kullanılabildiği gibi, bankanın ATM’leri ya da internet bankacılığı üzerinden de işlem yapılabilir. Hava işlemi yapılacak kişinin IBAN numarasının ya da hesap numarasının bilinmesi yeterli olmaktadır. Alternatifbank günlük havale limitini kişinin kendi hesapları arasında en az 1 TL olarak belirlemiş, herhangi bir üst limit koymamıştır. Kişi, Alternatifbank’ta hesabı olan başka bir kişiye havale yapmak istediğinde ise günlük alt limit yine 1 TL olurken, üst limit ise 100 bin TL olarak belirlenmiştir.

Alternatifbank aracılığıyla yapılabilecek bir diğer para yatırma işlemi ise EFT olmaktadır. EFT, Türk lirası olarak belirlenen tutarın Alternatifbank hesabından bir başka hesaba aktarılması anlamına gelmektedir. Alternatifbank EFT işlemleri, banka hesaplarından, banka kasası üzerinden, internet ve telefon bankacılığı aracılığıyla yapılabilmektedir. Gerekli durumlarda, bir başka hesaba otomatik EFT talimatı da verilebilmektedir. Gönderme şekline ve gönderilecek diğer hesap türüne göre, yine yasal çerçeveler dahilinde banka belli bir komisyon bedeli alır. Akbank günlük EFT limiti olarak hesaptan gönderilen işlemlerde, en az 40 TL, en çok 500 TL tutarlarını belirlemiştir.

Bir önceki yazımız olan Evlilik Desteği 50 Bin TL Kredi İmkanı Evlilik Desteği Nasıl Alınır ? başlıklı makalemizde Devletten evlilik kredisi, evlilik desteği ve evlilik kredisi almak hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.