Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Anadolubank Günlük Para Çekme Limiti 2020

27.01.2020
477

Anadolubank günlük para çekme limiti için yapılması gerekenleri bu yıl sizler için sırası ile sıraladık. Anadolubank vadesiz hesabı olan müşterilerine 2020 yılı için günlük para çekme limitleribelirleyerek, nakit ihtiyaçlarının istenilen her an, 7 – 24 karşılanmasını mümkün kılmaktadır. Türkiye’de modern bankacılık anlayışıyla hizmet veren bankalardan Anadolu Bank, müşteri memnuniyetini sağlamak amacıyla hizmetlerini sadece şubeler üzerinden değil, ATM’ler üzerinden ve de mobil bankacılık uygulamalarıyla da gerçekleştirmektedir. Özellikle ATM’ler aracılığıyla nakit çekilmek istendiğinde, üst limit 1500 TL olarak belirlenmiştir. Şayet bu tutarın üzerinde bir miktar çekilmek istenirse, bankanın belirlediği komisyon bedelinin de ödenmesi gerekmektedir.

Anadolubank Günlük Para Çekim Limiti

Anadolubank tarafından belirlenen ATM’lerden 1500 TL’lik günlük para çekim limitinin haricinde, daha yüksek meblağlarda para çekilmek istendiğinde banka şubelerine gidilerek müşteri temsilcileriyle görüşülmesi gerekmektedir. Anadolubank günlük para çekme limitini arttırmak için banka yetkililerine bir talep oluşturulmalıdır. Oluşturulan talep, banka tarafından 24 saat içinde onaylanır. 1500 TL üzerindeki para çekim işlemleri için de yasal çerçeveler baz alınır. Bu çerçeveler dahilinde kişi kullanmak istediği tutarı banka şubeleri üzerinden çekebilir.

Anadolubank Mobil Uygulamayla Para Çekme

Anadolubank banka kartına, yani Debit karta sahip olan kişiler bankanın mobil uygulamasını cep telefonlarına indirerek para çekme işlemini gerçekleştirebilirler. Banka kartını unutan ya da kart kullanmadan para çekme işlemi yapmak isteyen kişiler, banka ATM’lerinde Anadolubank para çekme referans numarasını kullanarak kartsız işlem yapabilirler. ATM’ler üzerinden para çekme kısmı tıklandıktan sonra, mobil uygulama üzerinden de bir referans numarası talep edilir. Cep telefonuna gelen referans numarası ile ATM üzerindeki referans numarası eşleştikten sonra kişiler, kartsız bir şekilde istedikleri tutarı ATM aracılığıyla çekebilirler.

Anadolubank ’ta Para Gönderme İşlemleri

Para çekme işlemlerinin yapılabildiği Debit kart ile yani banka kartıyla para gönderme ve karta para yatırma işlemleri de yapılabilmektedir. Anadolubank bankamatiklerinde para yatırma limiti ise belirlenmemiştir. Yani kişiler hesaplarına istedikleri kadar nakit girişi yapabilirler. Bankamatiklerde yapılan para yatırma işlemlerinde bozuk para kullanılamaz. Sadece 5, 10, 20, 50, 100 ve 200’lük banknotlarla ödeme yapılabilir. Para yatırma işlemleri ATM’ler aracılığıyla istenilen her an, hafta içi ya da hafta sonu olmaksızın 7 – 24 yapılabilmektedir.

Anadolubank hesaplarıyla tüm havale ve EFT işlemleri de yapılabilmektedir. EFT ve havale işlemleri bankanın şubeleri üzerinden ve ATM’leri aracılığıyla yapılabilir. Kart kullanmadan havale ve EFT işlemi yapmak isteyen kişilerse, bankanın kartsız hizmetlerinden internet bankacılığını kullanabilir. Bu işlem esnasında Anadolubank’ın kartsız para yatırma ücreti kişinin hesabından, yasal olarak belirlenen oranda düşülür. EFT ve havale işlemlerinin detayları ise şu şekilde olmaktadır:

Anadolubank EFT İşlemi: Anadolubank üzerinden hem TL hem yabancı para birimlerinde, Anadolubank hesabı üzerinden bir başka hesaba EFT ile para gönderilebilir. Anadolubank günlük EFT limitini bireysel hesaplar için en az 1 TL, en çok 25 bin TL olarak belirlemiştir. Kurumsal hesaplarda bu limitler günlük en az 1 TL, en çok 250 bin TL şeklinde belirlenmiştir.

Anadolubank Havale İşlemi: Anadolubank hesapları içinde yapılan para transferine hava işlemi denmektedir. Para gönderilmek istenen kişinin Anadolubank hesap numarasının ya da Anadolubank günlük havale limiti olarak herhangi bir alt sınır belirlenmemiştir. Ancak bireysel hesaplar için günlük havale üst limiti 25 bin TL, kurumsa hesaplar için de 250 bin TL olarak belirlenmiştir. Hem havale hem EFT işlemleri ATM’ler aracılığıyla yapılabildiği gibi internet bankacılığıyla da yapılabilmektedir. İnternet bankacılığı kullanılarak sadece para çekme işlemi yapılamamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Evlilik Desteği 50 Bin TL Kredi İmkanı Evlilik Desteği Nasıl Alınır ? başlıklı makalemizde Devletten evlilik kredisi, evlilik desteği ve evlilik kredisi almak hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.