Finans Krediler

Anında Kredi Veren Bankalar (GÜNCEL LİSTE)

17.09.2018
211

Kolay kredi veren bankaların ortak özelliği, kredi verme koşullarını daha az oluşudur. Nakit ihtiyacı günümüzde pek çok insanın yaşadığı sıkıntılardan biridir. Evden arabaya, tatilden iş kurmaya kadar birçok konuda kredi ihtiyacı duyabilirsiniz. Bankalar arasındaki rekabet ortamıyla, kredi verme koşulları günden güne esneklik gösterdi. Artık kefilsiz, belgesiz kredi verme dönemi başladı. Halk arasında bu durum kredi notuna bakmayan bankalar olarak adlandırılsa da, esasında her banka kredi notuna bakar. Kredi notunun belirlenmesinde kredi puanlama sistemi kullanılır. Bu puanlama sisteminde geçerli birkaç ölçüt bulunur. Gelir durumunuz, kredi ödeme geçmişiniz, kredi katı borçlarınızı ödeme düzeniniz, siciliniz gibi birçok konu kredi puanınızın hesaplanmasında göz önünde bulundurulur. Kredi notu yüksek olanlara bankalar çok daha kolay kredi verir. Kredi puanı yüksek olan kişiler kredi imkanından faydalanırken, diğer müşterilere göre daha az faiz öderler. Bu gibi ayrıcalıklara sahip olmak için kredi puanınızı yüksek tutmanız gerekir.

Kredi Tablosu:

Kredi verilirken kullanılan en geçerli ölçüt, kredi tablosundaki puan aralığınızdır. Bu tablo düzenlenirken puanlama 0’dan başlar ve 1900’e kadar gider. Başlangıç grupları daha riskli sayılırken puanınız yükseldikçe iyi kategorisinde yer alırsınız. Kredi tablosundaki gruplar şu şekilde sıralanır:

 1. 1-699: Çok riskli
 2. 700-1099: Orta riskli
 3. 1100-1499: Az riskli
 4. 1500-1699: İyi
 5. 1700-1900: Çok iyi

Herhangi bir bankada hesabınız yoksa ya da kredi kartı kullanmıyorsanız, kredi puanınız ya 0 olur ya da oluşmaz. Böyle durumlarda kredi çekebilme ihtimaliniz düşecektir. Kredi notunuzu yükseltmek için yapabileceğiniz birçok yöntem bulunur. Bu tavsiyelere uyarsanız, bir süre sonra kredi çekebilmeniz kolaylaşacaktır. Öncelikle, kredi kartı borçlarınızı günü gününe ödemeniz gerekir. Her bir günün gecikmesi, kredi puanınıza yansıyacaktır. Eğer ki, bankayla aranızda borçlardan kaynaklı olarak yasal bir işlem başlamışsa, bu durumu en yakın zamanda çözüme kavuşturmanız gerekir. Sicili bozuk olanlara kredi çok daha zor verilmektedir. Krediye ihtiyaç duyduğunuzda, birden fazla bankaya aynı anda başvuru yapmak da yapılan en büyük hatalardan biridir. Kredi notunun düşmesindeki en büyük sebeplerden biri de, kredi taleplerinden ret cevabı almaktır. Kredi talebinizi aynı anda birden fazla bankaya gerçekleştirirseniz, kredi notunuz her ret cevabıyla düşecektir ve size kredi verebilecek bankanın da kredi vermemesine sebep olacaktır. Daha önceden işleminiz olduğu bankaya giderek kredi başvurusunda bulunmanız ne doğru yol olacaktır. Bankalar, kendi müşterilerine daha kolay kredi verir ve kampanyalı fırsatlar sunar. Bunun sebebi bankanın kendi müşterisini tanıyor olmasıdır. Hareketlerin dökümü ve işlemler, banka tarafından kendi müşterisi olan kişi için daha kolay izlenmektedir.

Bankalar Neden Anında Kredi İmkanı Sunar?

Bankalar için en önemli olgu, müşteri memnuniyetidir. Günümüzde birçok insanın bankalarla arası kötüdür. Borçlarını ödeyemeyen kişiler, bankaların şartlarıyla daha kötü hale gelir ve sonuç olarak durum yasal sürece doğru evrilir. Tüm bu olaylar müşterilerin bankalara olan memnuniyetini ve güvenini sarsmaktadır. Hemen hemen her konuda olduğu gibi bankacılık konusunda da farklı rekabet kolları doğmuştur. Kredi bu alanlardan en yaygın olanıdır. Normal şartlarda kredi başvurularının sonuçlanması birkaç günü bulur. Evraklar istenir, kefil talep edilir. Ancak günümüzde birçok banka tüm bu koşulları hafifletmek için kıyasıya çalışmaktadır. Anında kredi veren ya da acil kredi veren bankaların bu yöntemi tercih etmesindeki asıl sebep müşteri memnuniyetini sağlamaktır. 5-10 dakika içinde kredi başvuru sonucunuza ulaşabilirsiniz. İnternet ve telefon üzerinden başvurunuzu gerçekleştirmeniz de mümkün. Müşteriler acil harcamalarını kolaylıkla giderirken, bankalar da verdikleri nakit paraya işletilen faizle gelir sağlar. Böylelikle hem müşteriler hem de banka kazançlı çıkar.

Anında Kredi Veren Bankalar:

Anında kredi hizmeti artık hemen hemen tüm bankalar tarafından verilmektedir. Bu bankaları saymak gerekirse: Türkiye İş Bankası, Garanti, Finansbank, Odeabank, Enpara, Vakıfbank, Denizbank, Ziraat Bankası, Halk Bank, Yapı Kredi Bankası, ING Bank, TEB, Akbank örnek olarak verilebilir.

Belgesiz Hemen Kredi Veren Bankalar:

Kredi başvuru işlemleri sırasında en çok istenen belgelerden biri de gelir belgesidir. Gelir belgesiz kredi veren bankalar 2018 yılı içinde de merak konusudur. Bu bankalar şu şekilde sıralanabilir: Akbank, TEB, Türkiye İş Bankası, Vakıflar Bankası, Ziraat Bankası, Şekerbank vb. bankalar gelir belgesi talep etmeden kredi verme imkanı sunan bankalardandır.

Hafta Sonu Kredi Veren Bankalar:

Nakit ihtiyacının sizi ne zaman bulacağı bilinmez. Ancak bankaların çalışma saatleri dışına denk gelen hiçbir işlem kolaylıkla halledilemez olarak bilinir. EFT ve havale işlemleri bile çalışma gün ve saatleri içerisinde halledilebilen işlemlerdendir. Bankaların kredi imkanları genişletmesiyle, hafta sonu kredi veren bankalar da ortaya çıktı. Bu bankalara örnek olarak Finansbank, Aktifbank ve Akbank örnek verilebilir. Tüm bu işlemleri şubeye gitmeden de halledebilmeniz mümkün.

Şubeye Gitmeden Kredi Veren Bankalar:

Belirtildiği üzere artık şubeye gitmeden kredi başvurusunda bulunmak oldukça yaygınlaştı. Eğer ki, kara listedeyseniz ya da kredi puanınız düşükse başvurunuzu şubeden gerçekleştirmeniz daha faydalı olacaktır. Ancak telefon ve internet üzerinden de kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Şubeye gitmeden kredi veren bankaların sayısı günden güne artmaktadır. Elbette her bankanın istediği şartlar ve sunduğu imkanlar farklılık gösterir. Bu sebeple her bir bankayı ayrı ele almak doğru olacaktır:

 1. Garanti Bankası: 48 aya kadar uzanan vade imkanlarıyla 15.000 TL’ye kadar anında kredi veren Garanti Bankası’nda faiz oranları da oldukça düşük. Garanti Bankası’nın internet sitesi üzerinden giriş yapıp, ad, soy ad, TC kimlik numaranız ve aylık gelir bilginizle kredi başvurusunda bulunmanız mümkün. Üstelik tüm bu işlemleri tamamlamak da kredi başvurunuzun cevabını almak da dakikalar içinde gerçekleşecektir.
 2. Türkiye İş Bankası: 48 aya kadar vade imkanı tanıyan İş Bankası’nda 25.000 TL’ye kadar anında kredi fırsatından yararlanmanız mümkün. Üstelik %1.29’dan başlayan faiz oranlarıyla kredi borcunuzu geri ödemeniz çok daha kolay olacaktır. Telefondan hızlı başvuru için NAKİT yazıp 4402’ye mesaj atmanız yeterli.
 3. Vakıfbank: 20.000 TL’ye kadar hızlı kredi imkanı veren Vakıfbank da uygun faiz oranlarıyla kredi imkanı sunuyor. 3 aydan başlayan vade seçenekleriyle size en uygun kredi planlamasını yapabilirsiniz. Başvurunuzu gerçekleştirmek için internet sitesine giriş yapıp başvuru adımlarını yerine getirmeniz yeterli olacaktır.
 4. QNB Finansbank: %1.26’dan başlayan faiz oranları sunan Finansbank, evraklarla uğraşmanız için de pek çok kolaylık sağlamış. 15.000 TL’ye kadar çekebileceğiniz kredinizin başvurusunu, mobil uygulama üzerinden ve telefondan da gerçekleştirebilirsiniz. Finansbank gelir belgesiz kredi imkanı da sunmaktadır.
 5. Akbank: Kredi borcunuz aylık ödeme gelirinizi geçmiyorsa, Akbank’ın kredi imkanlarından faydalanmanız mümkün olacaktır. 48 aya uzanan vade imkanları %1.5’ten başlayan faizlerle size en uygun kredi için başvuruda bulunabilirsiniz.
 6. Enpara: QNB Finansbank’a ait bir uygulama olan Enpara’da kredi imkanları oldukça çeşitli. Kredi üst limitinizi 30.000 TL’ye çıkarmak da mümkün. Ancak öncelikle Enpara müşterisi olmanız gerekiyor. Enpara müşterisi olma talebinde ya da kredi talebinde bulunduğunuz an adresinize gelen Enpara görevlisiyle işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebiliyorsunuz.

Bir önceki yazımız olan Peşinatsız İkinci El Araba Veren Yerler (GÜNCEL) 2020 başlıklı makalemizde Galeriden Senetle İkinci El Araba, İkinci el taksitli araba satışı ve Peşinatsız taksitle araba veren galeriler hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: