Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Banka Müdürü Maaşı

17.03.2017
797

Banka Müdürü Maaşları Ne Kadar?

Halk olarak kim nerede ne iş yaparsa işin özelliklerini değil aldığı ücret tutarını merak ediyoruz. En çok merak ettiğimiz maaşlardan bir tanesi de bankacılık sektörü. Sürekli parayla ilgilenen insanların ne kadar maaş aldığı her zaman büyük bir merak konusu oldu bizler için. Bankada bulunan pozisyonlara göre de maaş merak ediliyor, öyle ki en çok banka müdürü maaşları ne kadar sorusunu soruyoruz

Banka Müdürü Maaşı

Banka müdürü maaşları ne kadar?

Hangi sektörde olursa olsun, vatandaşlar bulundukları kademeden hep daha yüksekte olmak isterler. Daha fazla para kazanmak, daha fazla başarılı olmak vs. vs.. Aynı durum banka sektöründe de geçerli. Banka çalışanları da görevlerinde bir adım daha üste çıkmak ister. Her alanda hiyerarşi görülürken söz konusu durum bankalar olunca yükselmek mümkün. Bankalarda çalışmaya gişe görevlisi olarak başlayan bir çalışanın ilerleyen zamanlarda bankaya müdür olma olanağı yüksek. Tabi ki yükselmek için çalışmak gerekiyor, daha fazla yükselmek için daha fazla çalışmak. Kişi ne kadar çok çalışırsa yükselme işlemi de o kadar hızlı gelişir. Ne kadar çok performans o kadar çok pozisyon. E haliyle kişi bankadaki işinde yükselişe geçince maaşı da aynı kalmayacak. Statülere göre maaşlarda artmaya başlar.

Asıl merak edilen konuya dönelim. Banka müdürü maaşı ne kadar? Banka müdürlerinin maaşı için tek düze bir sistem mevcut değil. Tamamen kişinin gösterdiği çalışma performansı ve bankada ne kadar zamandır çalışıyor olduğu göz önünde bulundurulur. Banka müdürlerinin maaşı hakkında ortalama bir rakam verecek olursak karşımıza 7 bin TL ve 14 bin TL arası rakamlar çıkar. Verdiğimiz maaş aralığı örnek amaçlıdır. Verdiğimiz rakamlar ortalama rakamlardır. Her bankada da müdür maaşları aynı değildir. Durum sübjektiftir ve farklılık gösterebilmektedir. Maaş tamamen kişiye bağlıdır. Müdür ne kadar çalışırsa maaşı da o denli artış gösterecektir. Eğer müdürün gayretleri fazla ise maaşı da bu oranda gelişim göstererek artacaktır.

Bankalarda en yüksek makam müdürlük değil. En yüksek maaşın sahipleri de haliyle müdürler değil. Şube müdüründen yukarda genel müdürler ve genel müdür yardımcıları bulunurlar. Bankanın genel müdürleri ve yardımcılarının aldıkları maaşlarda oldukça yüksek rakamlardır. Şimdi vereceğimiz ortalama rakamlar da örnek amaçlıdır. Bankalara göre ve müdürlerin, yardımcılarının performanslarına göre değişiklik gösterilebilmektedir. Ortalama bir genel müdür maaşı 800 bin TL ile 1.000 000 TL arasındadır. Genel müdür yardımcılarında ise maaş tutarı 450 bin TL ve 700 bin TL arasındadır. Bankalar küçük, orta büyük ölçekli olabilirler. Eğer banka büyük bir kurum ise bu maaşlar daha da artacaktır.

Bir önceki yazımız olan Evlilik Desteği 50 Bin TL Kredi İmkanı Evlilik Desteği Nasıl Alınır ? başlıklı makalemizde Devletten evlilik kredisi, evlilik desteği ve evlilik kredisi almak hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.