G-00RJKRKGGQ
Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Banka Müşteri Temsilcisi Arama Ücretli Mi?

14.05.2018
381

TÜM BANKALARIN MÜŞTERİ HİZMETLERİ ÜCRET TARİFELERİ

Bankalar müşteri memnuniyetini artırmak adına telefon bankacılığı adında müşteri hizmetleri vermektedir. Vermiş olduğu müşteri hizmetleri servisi ile müşterilerinin birçok noktada daha etkin bir şekilde hizmetler sağlayarak ürün ve hizmetler hakkında bilgi almak, müşterilerin şubelerden gerçekleştirmek istediği bir işlemi zamanı olmadığından dolayı gerçekleştirememek gibi sorunlar adına telefon bankacılığı hizmetleri vermektedir. Vermiş olduğu telefon bankacılığı hizmeti ile de müşteri odaklı hizmet kalitesini artırarak kalite standartlarını geliştirme amacı taşımaktadır. Bu anlamda banka müşteri temsilcisi için arayanların aklında kalan bir soru vardır. Acaba müşteri hizmetleri arandığı zaman herhangi bir ücretlendirme oluyor mu diye…

2014 yılına kadar hangi tarifede ne kadar dakika hakkınız olursa olsun 444 ve 0850 ile başlayan numaraları aramak kesinlikle ücretliydi. Operatörlerin sağlamış oldukları dakika kullanım hakları bunlar için geçerlilik taşımıyordu. Fakat Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nca duruma el konuldu. Yeni bir dönem başlatan ücretsiz çağrı merkezi hizmeti şeklindeki bu düzenleme sayesinde artık tarifeler üzerinden faturalandırma dönemi başlatılarak bundan böyle çağrı merkezini arayanların yaptıkları görüşmeler dakikalarından gitmektedir. Bu nedenle de sabit tarifesi üzerinden dakika hakkı bulunan herkes bu haktan yararlanabilmektedir. Amaçlanan şey gündüz çalışma saatlerinde iş yoğunluğundan dolayı bankalara gidemeyen müşterilerin bankaların çalışma saatleri dışında da birçok hizmetler almasını sağlayabilmek amacını taşımaktadır.

TARİFEYE EK ÜCRETLENDİRME YOK

Bankaların müşteri hizmetlerini aramak adına müşteri temsilcisi aramak ücretli mi sorusunun yukarıda da açık açık üzerinde durulduğu gibi BTK tarafından düzenlenen yeni haberleşme yöntemine göre müşteri hizmetlerini aramak sabit tarifeye bağlı olarak dakika üzerinden kullanım hakkıyla aranabilmektedir. Bunun dışında herhangi bir ek ücretlendirme yapılması mümkün olmamaktadır. Bu anlamda da sağlanan belli başlı özelliklerden yola çıkılarak bankaların müşteri hizmetlerine yönelik olması adına tüm bu hizmetlerin yerine getirilmesi mümkün hale gelmektedir. Bu da tarifeye ek herhangi bir ücretlendirmenin kesinlikle olmayarak çok kısa bir zaman diliminde tüm bu işlemlerin daha kısa süre içerisinde tamamlanmasını mümkün kılmaktadır. Böylelikle müşteriler bankaları diledikleri konularda diledikleri gibi bilgi alabilmek adına hem rahat hem de tasarruflu bir şekilde arayabilme imkanı bulabilir.

AKBANK MÜŞTERİ HİZMETLERİ ÜCRETLİMİ?

Akbank telefon bankacılığı hizmeti sağlayarak müşterilerin şubelerine gerek kalmadan da 7/24 birçok bankacılık işlemlerini daha hızlı bir şekilde gerçekleştirmelerini sağlamaktadır. Bu anlamda da telefon bankacılığı müşteri hizmetleri servisinin birçok avantajları bulunmaktadır. Bu avantajları ile belirli bir saate bağlı kalmadan birçok işlemin daha kısa sürede yerine getirilmesini sağlamaktadır. Akbank telefon bankacılığı müşteri hizmetlerinin sağlamış olduğu işlemler başlıca kredi işlemleri, döviz işlemleri, hesap hareketleri ve daha birçok bankacılık işlemlerinden oluşmaktadır. Bütün bu işlemlerde daha etkin hizmet alabilmek anlamında da müşteri temsilcilerinin sağlamakta oldukları hizmetler birlikte düşünülerek etkin bir biçimde hizmetler vermiş oldukları anında söylenebilir.

Akbank müşteri hizmetlerinin aranarak ücretlendirme işlemleri bireysel anlamda tarife kapsamında değerlendirilmektedir. Belirlenen tarife üzerinden ücretlendirmeler yapıldığı için ekstra bir ödeme yapmazsınız. Bu anlamda da Akbank müşteri hizmetleri ayrıcalıkları daha da anlaşılabilir bir durum olarak karşımızdaki yerini almaktadır. Tüm bu özellikler düşünülünce Akbank’ın sağladığı unsurlar dikkate alınarak müşteri hizmetlerinin vermiş olduğu hizmetler hakkında detaylı bilgiler almak mümkündür.

BİREYSEL TARİFE ÜZERİNDEN ÜCRETLENDİRİLİRSİNİZ

Akbank müşteri hizmetleri arandığında kesinlikle ek bir ödeme durumu ile karşı karşıya kalınmaz. Ödeme işlemi yalnızca ama yalnızca bireysel tarifeler üzerinden gerçekleştirilir. Bu nedenle de söz konusu özellikler bir arada düşünüldükleri zaman müşteri hizmetleri ücretli mi noktasının tamamen daha iyi bir şekilde anlaşılır olması mümkündür. Bir diğer durum olması itibariyle de Akbank tarafından herhangi bir ücretlendirmeye gidilmeden tüm tarifelerin dakika ücretlendirmesi yapılarak birçok bankacılık hizmetlerini elde edebilirsiniz. Elde edilebilen bütün bu bankacılık hizmetleri de bireysel tarifeler üzerinden ücretlendirmelere tabi tutulduklarından dolayı önde gelmektedir. Tüm bu nitelikleri bulunan bankanın sahip olduğu özellikler bir arada düşünüldüğünde de nitelikleri daha kesin bir şekilde hemen ele alınmaktadır. Bu manada da dikkat çeken hususlar arasında bankanın 7/24 hizmet sağlayan tüm bankacılık işlemlerini hem kesintisiz hem de daha hızlı bir şekilde gerçekleştirerek elde etmesi mümkündür. Bu anlamda da sağlanan özellikleri dolayısıyla bireysel tarifeler üzerinden herhangi bir ekstra özellik olmadan ücretlendirme yapılmasını sağlayan özelliği oluşturmaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan Evlilik Desteği 50 Bin TL Kredi İmkanı Evlilik Desteği Nasıl Alınır ? başlıklı makalemizde Devletten evlilik kredisi, evlilik desteği ve evlilik kredisi almak hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.