Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Bankalar Cumartesi Açık mı?

19.03.2017
268

Bankalara günün her anında her saatinde ihtiyaç duyabiliyoruz. Sadece hafta içi işlem gerçekleştireceğiz diye bir durum söz konusu değil. Bazen cumartesi bazen de Pazar günü ihtiyacımız olabiliyor. Bizler de bu yazımızda bankalar cumartesi açık mı sorusunu ele alacak ve bu konu üzerinden sizlere bilgi aktarımı yapmaya çalışacağız. Bu yazıyı okuduktan sonra eğer bankalarla ilgili bir işleminiz varsa, ne zaman gerçekleştireceğinize karar verir, planlarınızı açık oldukları günler dahilinde yapmaya çalışırsınız. Bankalardan yapılan işlemler artık eskisi kadar kısıtlı ve sınırlı değil. Artık fatura ödemeleri, maaş ödemeleri, kira vb. gibi ödemeler bankalarda gerçekleştirilebiliyor. Tabi hayatımızda İnternet gibi bir gerçek söz konusu. Zaman mekan fark etmeksizin işlemlerimizi İnternet üzerinden yapabiliyoruz. Ancak her işimiz İnternet ortamından yapılmayabiliyor. Bazen şubelere gitmek, birebir görüşmeler gerçekleştirmek, dokümanlara ulaşmaya da ihtiyaç duyabiliyoruz.

Bankalar Cumartesi Açık mı

İnternet her konuda yardımımıza koşuyor, banka şubelerine ne gerek var gibi bir düşünceye kapılmak yanlış olur. Çünkü gerçekleşen bazı işlemlerde güvenlik sınırının yüksek olması gerekiyor ve bu bağlamda İnternet yerine şubelere ihtiyaç duyuluyor. Güvenlik kavramı bu kadar önemli iken hala bütün işlemlerini şubeden gerçekleştiren bankalar mevcut. Banka şubeleri de İnternet kadar önemli olunca tüketiciler için çalışma saatleri de büyük önem arz ediyor. Genellikle bankalar pazartesiden cumaya sabah 9 akşam 5 mesaisi gerçekleştiriyor. Çalışan kesimin sayısı çok fazla, çalışma sebeplerinden ötürü hafta içi işlemlerini gerçekleştiremeyen vatandaşlar bankaların hafta sonu da açık olmasını talep ediyor. Hafta sonu bankalar açık olsun gibi düşüncesi olan vatandaşlar için şimdi biraz açıklama yapalım.

Hafta Sonu Açık Banka Var mı?

Asıl konumuz Bankalar cumartesi açık mı sorusunun cevabını vermek. Bu konuda ilk önce vereceğimiz bilgi bankaların müşterilerinden gelen istek sonucunda böyle bir duruma girişecek olmasıdır. Vatandaşlardan bu konuda istek fazla olunca bazı bankalar hafta sonları hava limanlarında ve Alışveriş merkezlerindeki şubelerinde hizmet vermektedirler. Yani bazı bankalar cumartesi günü de açık olurlar. Bu bankalar Garanti Bankası, Akbank. Yapı Kredi , İş Bankası, Şekerbank’tır. Eğer tüketicilerin hafta sonu işlem yapmak istedikleri banka bunlardan biriyse hava limanlarındaki ve AVM’lerde ki şubelere giderek işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Bankalarla her zaman bir iletişim halindeyiz. Sürekli bir diyalog gerçekleşirken bankalar cumartesi günü açık mı sorusunun cevabını arıyoruz. Bizlerde hafta sonu bankaların açık olup olmadığını merak eden tüketiciler için bankaların ne zaman hizmet verdiğini, hafta sonu hizmet veren bankaların bulunduğunu ve bu bankaların nerde açık olduğunu belirtmiş olduk. Eğer sizde hafta içi çalışıyorum bankalardan gerçekleştirmem gereken işlemler var ne zaman, nerede yapabilirim diyorsanız yukarıda belirttiğimiz noktalara giderek işlerinizi halledebilirsiniz. İşlemleriniz için hangi bankayı tercih ediyorsanız o bankanın müşteri hizmetlerini arayarak nerede ne zaman açık oldukları hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Evlilik Desteği 50 Bin TL Kredi İmkanı Evlilik Desteği Nasıl Alınır ? başlıklı makalemizde Devletten evlilik kredisi, evlilik desteği ve evlilik kredisi almak hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.