Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Birevim (MERAK ETTİKLERİNİZ)

24.09.2017
312

Mortgage sistemiyle konut kredisi sayesinde, ev sahibi olma hayali ve maddi durumları el verişli olan vatandaşlar kira öder gibi bir ev sahibi olma yoluna başvurmaktadırlar. Maddi durumları elverişli olmayan ve faiz yükünün altında kalan veya dini tercihlerinden ötürü faizden uzak kalan vatandaşlarda farklı alternatiflere başvurmaktadırlar. Oluşan talep sonucunda ülkemizde bu alternatifler de gün geçtikçe artmaktadır. Bir evim Sistemi’ de bu alternatiflere son zamanlarda dahil olan sistemlerden birisidir.  Bu sistem sayesinde asgari ücretle çalışan vatandaşlar aylık 625 TL ödeme karşılığında ev sahibi olabileceklerdir. Şimdi de asgari ücretli çalışan vatandaşların Bir evim Sistemi ile ev sahibi olabildiklerini anlatacağım.

Asgari Ücretliler Faizsiz Ev Sahibi Olabilirler

Daha çok düşük gelirli aileler tarafından ilgi gören bu sistemde; 100 bin TL değerindeki gayrimenkul için 81 aylık vade yapılmaktadır. Tüm vade süresinin bitmesinden sonra ödenmiş miktar 108 bin 900 TL ye tekabül etmektedir. Bu ödeme planına göre aylık ödenecek taksit miktarı 1345 TL dir. Fakat, daha öncede belirtiğimiz gibi ayda 625 TL  lik taksit imkanları da bulunmaktadır. 160 aya çıkan vade süresinin sonunda  ödenecek miktar yine hiçbir fark ücret ödemeden 108 bin 900 TL olmaktadır

Bahsi geçen sistemin aslında imece usulü yardımlaşma bulunmakta olup, ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar bir araya gelerek her ay sisteme katılan bir vatandaşa ev alıyorlar. Ev sahibi olan kişilerin aylık ödemeleri biraz yükselirken, kirada oturan ailelere de yardım etmiş oluyor.  Gruplar 100 er kişilik gruplar olduğundan en geç 100 ay sonunda ev sahibi ola bilmektesiniz. 100 bin TL lik bir ev için ödenecek taksit miktarı 1000 oluyor.

100 Bin TL 108 Bin 900 Olarak Geri Ödeniyor

Normalde Konut Kredisi vasıtasıyla çekilen 100 bin TL için ortalama 68 bin TL faiz ödemesi ile toplam geri ödeme 168 bin TL yi bulmaktadır. Bir evim sistemi sayesinde bu rakam sadece 8 bin 900 oluyor ve geri ödeme miktarı toplamda 108 bin 900 TL ye tekabül etmektedir. Buna ek olarak Bir evim sisteminin sunduğu diğer seçenekler arasında aynı yöntemle sadece ev değil, oysa otomobil sahibi olmak isteyenlerde bulunmaktadır.

Bir evim kimin?

Faizsiz konut ve araç satışı konusunda finansman sağlayan bir şirkette yöneticilik yapmış ve alanında tecrübe sahibi olan Murat Çiftçi tarafından kurulmuş Bir evim; ev veya araba sahibi olmak isteyen kişileri bir araya getirerek onları fazile buluşturmadan hayallerini gerçekleştirmelerini sağlamaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan Havale (EFT) Kaç Saatte Hesaba Geçer 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.