Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Borçsuz İnsanların 5 Dikkat Çekici Özelliği

26.02.2017
442

Borcu olmayan insanlar kolay kredi anlık memnuniyet, tüketici harcama odaklı günümüzdeki dünyada nadir bulunurlar. Ancak bu insanlar bütün gelir düzeylerinde bulunabilir. Bu insanlar özel güçleri olan insanlar değildir. Onların borcundan kurtulmalarına imkân tanıyan tutum ve nitelikleri vardır ve bu şekilde kalırlar. Borçsuz insanların bu özelliklerle doğmadıklarını anlamak önemlidir. Bazıları, bu tutumların birçoğunu kazandıran mali açıdan sorumlu ebeveynler tarafından büyütülecek kadar şanslıdır. Ancak çoğu insan, yıllarca borç ve para ile ilgili stres sonrasında borçsuz yaşam tarzına gelir. Finansal yaşamlarını yeniden şekillendirme sürecine girdikçe bu özellikleri geliştirirler. Alışkanlıkları ve tutumları değiştirmek kolay değildir ama bunu yapan nadir insanlar da mevcuttur ve bu insanları değişmeyen bazı özellikleri vardır bu özellikler aşağıda sıralandı.

Hedefe odaklı olun

Borçsuz insanlar mali hedefler belirler. Muhtemelen onlar ile borçlu kişiler arasındaki en büyük farktır. Nereye gideceğinizi bilmiyorsanız oraya asla ulaşamayacaksınız. Borçtan çıkmaktan başlamak üzere para hedefleri belirlerler ve finansal hayatlarını bu hedefler etrafında organize ederler. Borçsuz insanlar Borcun, istediğiniz hayatı yaratmanıza yardımcı olan güçlü bir araç olduğuna inanmıyorlar. Borçların çoğunun bugünün ve yarının seçeneklerini sınırlayabilecek bağımlılık yapıcı bir şey olduğunu bilirler.

hedefler kafanızda yaşayacak ve ilerlemenizi sağlayan güç haline gelecektir. Her gün. Bu, hareketlerinizin çoğu motive edici etki yaratıyor.

Emeklilik, yeni bir ev veya araba için para kazanmak gibi bir hedef belirlediklerinde, borçsuz insanlar borç dışında hiçbir şeyin onları durduramayacağına inandılar. Böylece bu engeli ortadan kaldırıyor ve akıllarında olanla uğraşıyorlar.

Krediden daha çok para kullanın

Borçları olmayan insanlar, kredi kartlarının borç adındaki hapishane olduğunu anlıyorlar. Satın alımları ödemek için plastik veya elektronik para kullanırken paranın elinizden çekildiğini hissedemezsiniz. Zor kazanılan paranızı bırakmanın acısını hissedemezsiniz, bu yüzden kredi kartlarını kullanan insanlar göze alabileceklerinden fazlasını harcama eğilimindedir.

Daha önemlisi, borçsuz olan insanlar bir kredi kartının her iki tarafını da anlıyor. İyi yanını da, kötü yanını da… Borçsuz insanlar bununla birlikte kötülüğü önlemekte ve iyiliği daha sık kullanmaktadırlar. Kredi kartlarını kendi avantajlarından yararlanırlar, yine de nakit olarak yapacakları işlemleri yaptıkları için indirimler, nakit paralar ya da broşür milleri kazanırlar.

Ve sadece bu da değil. Krediyi düzgün kullandıklarında daha iyi kredi derecelendirmeleri yaparak, daha iyi kredi faizlerine erişmelerini sağlarlar ve bu krediler servetlerini kurmada onlara yardımcı olabilir. Onlara göre, kredi bir araç olmalıdır. Onun kölesi değil.

Paranız yokmuş gibi davranın

Borçsuz insanlar yapay bir kıtlık ortamı yaratırlar. Başka bir deyişle, aslında sahip oldukları zaman paralarının yokmuş gibi davranıyorlar. Bu, harcamalar yapmalarını önlemeye ve paralarını önceliklerine koymalarına yardımcı olur, yani paralarının daha fazla para kazandırır.

Şu anda borcunuz varsa, bu numarayı da yapabilirsiniz. Maaş günlerinde para yokmuş gibi davranın. Maaş listenizden kişisel bir hesaba otomatik olarak aylık aktarmayı (% 20 gibi) deneyin. Ardından kişisel hesaptan, aylık ödemelerin otomatik bir zamanlamasını kredi kartınıza yapın. Bir gün, zaten borcunuzdan çıktığınız halde bu alışkanlığınızı yerleştirdiyseniz, hedefleriniz ve tasarruf etmeye başlamanız için yaptığınız işe devam edebilirsiniz.

Sabırlı olun

Borçsuz insanlar bekliyorlar. İndirim günleri satışlarını bekliyorlar. İhtiyaçlarını daha ucuz yoldan halletmek için bekliyorlar. En iyi anlaşmayı aramaya sabrediyorlar, alışveriş listesinde işaretleyebilecekleri ilk öğeyi hemen almıyorlar. Araştırma yapıp kendi bütçelerine en uygun olanı alıyorlar. Sabırsız insanlar, harcamalarına dikkatsizdirler. Bu alışkanlıkları yüzünden para biriktirmekte zorlandıkları gibi bir de borç sahibi olurlar. Belki satın alırken 1 fazladan vereyim ne olacak diye düşünebilirsiniz fakat o 1 lira fazlayı aldığınız her üründe uygularsanız bu sizin zararınıza olacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Otomatik Ödeme Talimatı Nedir ? Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir ? başlıklı makalemizde Ödeme talimatı nedir, otomatik ödeme ve Otomatik ödeme talimatı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.