G-00RJKRKGGQ
Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Borsada Başarılı Bir Başlangıç Yapmak İçin Öneriler

18.01.2017
239

Borsa Nedir?

Borsanın çeşitli tanımları vardır. Borsa kurumsal bir piyasa türüdür. Borsa da ki işlemler kurumsal bir kimlikle gerçekleştirilir. Borsa genel itibari ile risk taşıyan bir piyasadır. Piyasada ki arz ve taleplere göre dengelerde değişiklik göstermektedir. Bu yüzden borsa da sürekli bir hareketlilik söz konusudur. Borsa ile ilgili en klişe söylem işe bir malı fiyatı düşükken alıp fiyatı yükseldiğinde satışa çıkarmaktır. Aradaki fark ile kazanç sağlamak mümkündür. Borsa ticari malların alım ve satımına yönelik bir piyasa olduğu için hangi malların bu piyasa da değerlendirileceği de son derece önemlidir.

Borsada Aracı Bir Kurum Var Mıdır ?

Borsa da yatırımcı ve piyasa arasında iletişimi sağlayan aracı kişiler bulunmaktadır. Bu aracı kişilerden belirli oranlarda yatırımcılardan komisyon temin edilmektedir. Borsada hisse senedi alım ve satımı sıklıkla yapılmaktadır peki bu hisse senedi alım satımları nasıl gerçekleşir?

Borsa Da Nasıl Başlangıç Yapılmalı ?

Borsa da iyi bir başlangıç bilgi ve deneyimle olmaktadır. Bilgi ve deneyim sahibi olan yatırımcı borsa da kazanç sağlayabilir. Borsaya girmeden öncelikle bilinmesi gereken yatırım aracını iyi tanımaktır. Bilgi sahibi olmadığınız bir yatırım aracını seçmemeye özen göstermelisiniz.

Borsada Nasıl Kazanılır ?

Borsada, birikimlerini değerlendirmek istiyor iseniz,  hisse senedi alıp sayımına yaparak oldukça çok kazanabilirsiniz.  Ama kazanmak için borsaya aynı zamanda da takıl etmeniz gerekmektedir. En doğru zamanı yakalamanın ve riskiniz en aza indirmeniz gerekmektedir.

Hisse  senetlerinizin, hangi vadede ve ne kadar kazandıracağını bilmeniz ve fikir edinebilmeniz için borsa takibi yapmak çok önemlidir.

Borsa İşlemleri İnternet Üzerinden Yapılabilir mi ?

İnternet üzerinden gerçekleştirilen, borsa işlemleri öyle. Günümüzde yatırımcılar oldukça iyi borsa deneyimi yaşamaktadırlar. İnternet sayesinde hiç bir işleme gerek kalmadan oldukları yerden işlemlerini yapabilmektedirler. Aynı bu şekilde her an piyasanın durumunu da takip edip kar zararı ne girebilmektedirler.

Borsa Nasıl Takip Edilmektedir ?

Şüphesiz, borsayı takip etmenin en iyi yolu internettir. İnternetten bu konuda bilgilere gecikmesi olarak en kısa surede ulaşılabilmektedir.

İnternete Güvenilmez Mi ?

İnternette bu konuda güvenilir olan, bir çok site mevcuttur.  Direk borsa sitelerinden de, bakabilmektesiniz. Çağımız da internet çağı ve artık her türlü işlemlerimizi internetten yapmaktayız zaten ve en güvenli ve en çabuk bilgi alımı da bu unsurlara dayanarak söylenebilir ki internettir.

İnternetten, borsa verilerinin takip edilmesine olanak sağlayan sitelerin üzerinden portföy takibinizi yapabilirsiniz. Bu siteler zaten borsa istanbul ile direkt bağlantı içinde olan sitelerdir. Sözleşmeli olan sitelerdir.

Borsada Başarılı Bir Başlangıç Yapmak İçin Öneriler

Borsa Nasıl Oynanır ?

Öncelikle, bir borsacı ile anlaşmayı düşünmelisiniz. Bu en kolay borsa oynama yoludur. İşi bilen birine para ödeyerek yatırımınızın yaptırabilirsiniz.

Hisse senedi, alımı ve de satımı yaparak takibini yapabileceğiniz bir web sitesi ve ya da platform bulabilirsiniz. Yani işi kendiniz yapmaya karar verdiyseniz, bankanızın internet bankacılığı aracılığı ile kolay bir şekilde akı ce satım işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Hisse senetlerinize, serbest emir verip o şekilde alıp ve de satışını da yapabilirsiniz. BJ demek ki kağıdını o zaman ki en iyi fiyattan işlem görecek demektir. Ama piyasa hızlı değiştiği için bu etkeni de göz ardı etmemeniz gerekmektedir.

Limitli emir kullanabilirsiniz.  Yani istediğiniz bir fiyatta alım ve satım emri verip işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Borsa yatırımcılar için kazanç sağlayacaklar için değerli bir piyasadır. Piyasayı bilerek yatırım yapan kişinin kazanç sağlaması muhtemeldir. Borsa da nereden başlayacağını bilen yatırımcı kaybetmeyecektir.

Bir önceki yazımız olan Otomatik Ödeme Talimatı Nedir ? Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir ? başlıklı makalemizde Ödeme talimatı nedir, otomatik ödeme ve Otomatik ödeme talimatı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.