Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Borsada Düzenli Kazanç Sağlanır Mı?

04.12.2016
416

Borsa halk arasında genel olarak şirketlerin hisse senetlerinin yapıldığı ve şirketlerin para karşılında senet alıp satmış oldukları bir sistemdir. Alım satım sağlanır. Şirketlerin genel olarak alım satım yaparken para kazanmaktadırlar. Çoğu şirket borsada alım satım işi yaparken genel olarak ihtiyaç duydukları nakit parayı bu yöntem ile elde etmeye çalışırlar. Şirketin sermayesi yeni bir iş fırsat çıktığı zaman belki kasa olarak müsait olmaya bilir. Bunu borsada elinde bulunduğu senetleri satarak elde etmeye çalışırlar. Çoğu şirket nakit döngüsünü bu şekilde ileri seviyelere çıkartmaktadırlar Şirketlerin sırf bu işi kontrol sağlamaları için çalıştırdıkları kişiler mevcuttur. Borsa takibi ki bu kişiler tarafından günlük ya da saatlik olarak takip edilmektedir.

Borsada Düzenli Kazanç Sağlanır Mı

Borsa büyük şirketlerin belirli standartlar karşılığı çerçevesinde yapılan bir işlemdir. Genel olarak büyük ve gelişmiş ülkelerin kendi kurmuş oldukları standartlarda kendi içlerinde kurumsallaşmış bir biçimde kendi borsaları bulunmaktadır. Ticari bir sistem olduğu için belli belgeler tarafından yasal bir çerçevede gerçekleştirilmektedir. Bizim ülkemizde de bu şekilde bir sistem bulunmaktadır. Şu anki adı borsa İstanbul dur. Önceden İstanbul menkul kıymetler borsasıdır. Yaklaşık olarak 3 yıl yıldır ismi değiştirilmiş bir şekilde bulunmaktadır. Çoğu firmaların borsa ile arasında genel olarak aracı bir kurum bulunmaktadır. Bu kurumlar genellikle piyasada hem alıcı hem satıcı olarak görev almaktadır. Aracı kurumlar yaptıkları iş bazında yatırım yapan şirketlerden komisyon alırlar. Bu şekilde bir nevi yatırımcılık ve danışmanlık hizmeti yaparlar. Sadece bir firma ile bağımlı kalmazlar bir şirket için aracılık yapmaktadırlar. Aracı kişiler muhakkak bulmanız gerekmektedir. Borsanız düşmesi ve çıkmasını her an siz takip edemezsiniz. Borsada uygulanan dalgaları en iyi şekilde yatırımcı firmalar takip etmektedir. Fiyatların düşüp yeniden yükselmesi sizin bir anda kar ya da zarar yapmanıza neden olmaktadır. Bir anda kar yaparken. Aynı saat içerisinde borsanız birden düşmesi sizin senetlerinizin bitmesi anlamına gelmektedir. Genel olarak gün içerisinde çok fazla oranda borsa tavan yapıp birden düşmektedir. Riskli bir piyasadır. Piyasadaki değerleri iyi bir takip sizi düze çıkartabilir. Peki, borsadan para nasıl kazanılır. Borsada çok sayıda mal varlığı olan ve maddi gücü yüksek kişiler vardır. Bu nedenden dolayı çok sıkı bir şekilde denetimden geçmektedir. İnce düşünüp doğru karar vermeniz gerekmektedir. Riskini en başından düşünmeniz gerekiyor.

borsa-piyasasi

Borsada para kazanmaya başlamak yatırım için bir veya birkaç ürün alıp satmanız yeterli olacaktır. Herhangi bir şirketin belirli miktarında olan hisse senedini alarak bir adım atmış olacaksınız. Borsada kazan sağlamak için sadece alım veya satım yapmanız ileri seviyede kazanç için çoğu zaman yeterli değildir. Düşük fiyata almış olduğunuz hisse senedini yüksek seviyelere gelince satmanız gerekir. Bu şekilde ancak var olan kazancınızı katlayarak kazanabilirsiniz. Hali hazırda bulunan hisse senetlerini kısa zaman içerisinde elinizden çıkarmanız gerekir. Çünkü ileride elinizde bulunan hisse senetlerinin değerini çoğu zaman düşünemezsiniz. Buda sizin yıllık zarar tablonuza eklenebilir. Hisse senedi alırken ileride ne derece şirketinizi üst seviyelere çıkaracak iyice düşünmeniz gerekmektedir. Yatırımcılar aracı kişiler ile genellikle analiz yaparak hisse senedini satma işini ya da hisse senedi alma konusunu araştırarak karar vermektedirler. Kısacası borsada kazanç sağlamak için hisse senedi düşükken alım sağlamak ve yükselirken elimizden çıkarmak bize para olarak kazanç sağlayacaktır. Seçim yaparken hisse senedinin sisteme giriş tarihinden itibaren ne kadar düşüş yapıp ne kadar kendisini yenilediğini iyice araştırmadan hisse senedi alımı asla gerçekleştirmeyiniz.

Bir önceki yazımız olan Otomatik Ödeme Talimatı Nedir ? Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir ? başlıklı makalemizde Ödeme talimatı nedir, otomatik ödeme ve Otomatik ödeme talimatı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.