Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Borsada Kimseye Güvenmemeniz için 3 Neden

30.01.2017
622

Bütçenize katkı sağlayacak pek çok yatırım aracı bulunmaktadır. Bu yollardan en caziplerinden biri olan ‘borsa’, yatırımcıya birikimlerini en karlı şekilde değerlendirme fırsatları sunar. Ancak borsa yatırımlarında birçok fırsat olabildiği kadar kötü sonuçlarda ortaya çıkabilmektedir. Borsa zarar durumunu elimine edebilmemiz için borsa nasıl çalışır bilmemiz gerekir. Borsa üzerinden yapacağınız yatırımlar sırasında borsa hileleri bilerek ve bunları kullanarak, borsa kar durumunu yüksek yutup, borsa zarar durumunu ise en alt düzeyde tutabiliriz

Borsada Kimseye Güvenmeyin

Son birkaç yılın gözde yatırım araçlarından birisi olan borsa için söylenen her şey doğru mudur? Size önerilen her kâğıt size kazandıracak mıdır? Borsada işlem yapma sürecinde mutlaka kaçınılması gereken durumlar ve asla düşülmemesi gereken hatalar vardır. Borsa da yatırım konusunda bilgi ve deneyimine sahip kişiler bile bu konulara dikkat ederek kayıplarını en aza indirgerler.

Borsada yatırım yapmak istiyor ama profesyonel analistlere aylık binlerce lira ödemek istemiyorsanız dışarıdan gelen tüyoları, online tavsiyeleri, yatırımlarla spekülatif ilgili dedikodulara fazla itibar etmeyin. Şunu düşünün karşınızdaki kişi veya şirket kendisi yerine neden sizi kazandırmaya çalışıyor?. Eğer profesyonel analistlere aylık binlerce lira nakit vermiyorsanız bu tarz tüyoların doğruluğu tartışılır durumdadır. Hiç kimse size nakit kazandırabilmek için can atmıyor. Gelirleriniz ve kayıplarınız onların umurunda bile değil. Bu sebepledir ki işin içerisinde para varsa insanlara, şirketlere güvenmeden önce bir kez daha düşünmemiz gerekiyor. Özellikle borsa piyasalarında kimseye güvenmemeniz için 3 nedeninizi sakın unutmayın.

Borsada Kimseye Güvenmemeniz için 3 Neden

  1. Yanılıyor olabilirler veya sizi yanıltıyor olabilir. Size tavsiyelerde bulunan kişiler ne kadar güvenilir? Ne kadar deneyimli olursa olsun veya unvanı ne kadar şatafatlı olursa olsun herkesin yanılması mümkündür. Ayrıca bazı analistler hisse senetlerinde gereksiz spekülasyon yaparak yatırımcıların o hisse senedine yoğunlaşmasını sağlayıp, fiyatları şişiriyorlar. Sonuçta olan her zaman saf yatırımcıya oluyor.
  2. Belki de kararını değiştirdi. Size borsa hileleri vereceğini söyleyen, şu yâda bu kâğıtları aldığını söyleyen kişiler sizinle durduk yere bunu neden paylaşsın. Öneride bulunan herhangi bir kişi haklı dahi olsa kararını sonradan değiştirmediğini nereden bilebilirsiniz ki. Herkese itimat etmemek gerekir
  3. Para insanı değiştiriyor. Ne yazık ki konu para olunca insanlar çok hızlı değişebiliyorlar. En güvendiğiniz kişiler farklı biri haline gelebiliyor. Paranın sürekli el değiştirdiği borsa piyasasında bu tarz arkadan vurmalara çok rastlanmaktadır ne yazık ki.

Unutmayın en iyi kaynak sizsiniz.

Borsada kişilere, şirketlere çok fazla güvenmemek gerekiyor. Kendi bilginize ve kendi kaynaklarınıza güvenin. Araştırın ve sürekli takip edin. Sizi borsa kar durumuna geçirecek kâğıtları kendiniz keşfedin. Borsa zarar durumunuzu en aza indirecek borsa hileleri öğrenip, kullanın. Doğru zamanda doğru hamleleri yapın. Sonuçta son kararı siz vermelisiniz?

Borsada en akıllıca iş kendi bildiklerinizi yapmak olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Otomatik Ödeme Talimatı Nedir ? Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir ? başlıklı makalemizde Ödeme talimatı nedir, otomatik ödeme ve Otomatik ödeme talimatı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.