Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Borsadan Kazanan Gerçek Kişiler Ve Kazançları

22.04.2017
613

Zaman içerisindeki gerçekleştirilen birikimleri, değerlendirmek ve bir köşede durduğu süreç içerisinde gelir elde etmek isteyenler çeşitli kazanç getiren yatırımlar gerçekleştirme yollarına başvurmaktadırlar. Bunlardan başlıca örnek verilecek kazanç sağlayan yatırımlar;

  • Altın alarak yatırım yapıp kazanç sağlama.
  • Dolar ve Euro kazançlarını sürekli olarak takip edip karlılık oranında bozdurma.
  • En kazançlı ve karlı olan yatırım sistemlerinden biri Borsa yatırımı gerçekleştirme olmaktadır.

Karlı ve kazançlı bir yatırım gerçekleştirmek için İyi bir Borsa yatırımcısı olmak gerekmektedir:

Geçmiş zamanlarda Borsa yatırımcılarının teknolojinin eğitici yüzü olmaması nedeni ile zor şartlar altında seçim yaparak karar almakta zorlanmış olmaktadırlar. Yeni teknoloji sistemleri ile çok kısa zamanda, internetten yayınlanan birçok eğitici videolar ile doğru yatırım yapmak mümkün olmaktadır. Borsa çok fazla karmaşık işlemler yapılan, fazla kar ettirmeyen bir sistem olduğu düşüncelerinin tam aksine bir yatırım şekli olmaktadır. Yatırımların en kazançlı hal ile geri dönüşünün gerçekleşeceği sistem Borsa yatırımı olmaktadır. Örnek olarak, doğru ve bilinçli yatırımlar gerçekleştirip, kısa zamanda inanılması güç para kazanan kişiler var olmaktadır.

Doğru yolu bularak ilerleme gösteren, hırslarına yenik düşerek kumar oynarcasına bilinçsiz yatırımlar gerçekleştirmeyen kişiler tarafından büyük gelir elde etmeyi sağlamaktadır. 50 dolar yatırımı 3 milyon dolara varan rakamlara, doğru yatırımları sayesinde dönüştürmeyi başarabilen kişiler var olmaktadır. Bunlara en büyük örnek olarak; Warren Buffet olmaktadır. Kazancını kısa zamanda milyon dolara dönüştürebilmeyi başaran yatırımcılardan olmaktadır. Borsada para kazanmak çoğu insanın hayali, fakat gerçekleştirmeye çekindiği bir hayal olmaktadır. Çok iyi bilgi ve donanımlara sahip olarak kısa zaman içerisinde büyük kazançlara imza atmak hayal değildir.

Kıymetli ilerleyen zaman dilimi Borsanın sağlıklı kazanç sürecini oluşturmaktadır

İyi bir Borsa yatırımcısı olmak için, internetten paylaşılan eğitici videoları izlemek gerekmektedir. İnternet ortamından izlenen eğitici videolar ile yeterli ölçüde bilgiye sahip olduğunu düşünen yatırımcılar, gerçek yatırımlarını Borsa piyasasına sunmadan önce mutlak suretle bir deneme hesabı açıp, belirli süre nabız ölçerek tecrübe sahibi olması gerekmektedir. Tecrübelerin sonucunda daha sağlıklı yatırımların gerçekleşme sürecinde, kendi birikimleri ile alım satım işlemi var olmaktadır. Borsa İşleyiş sistemi; Ticaret piyasasında geçerli olan kuruluşların hisse ve fonlarını alım- satım işlemlerine açık tutarak sermayeye sunması gerçekleşmektedir.

Sanayi metalleri, tarım kuruluşları, maden ürünleri, enerji ve günlük alanda her yerde görebildiğiniz tüm kuruluşları kapsamaktadır. Kıymetli evraklar, hisse senetlerinin sunulması da söz konusu olmaktadır. Borsa yatırımı gerçekleştirmek isteyen kişiler tek başına yeterli olarak yatırım ve kazanç sağlamaları söz konusu olmamaktadır. Mutlak suretle Borsa düzenine hakim aracı kurumlar veya kendi adına bağımsız çalışan bir broker ile çalışmaları gerekmektedir. Aracı kurumlar, hem alım satım işlemlerinin iletilmesinde yardımcı olmaktadır, hem de alım-satım sürecinde iletilen taleplerin en son halini kar elde edecek şekilde düzenleme yaparak son şekil almış halini oluşturmaktadır. Borsanın avantajları kadar dezavantajları da var olmaktadır.

Piyasanın işlemesi açısından gerekli olarak hizmet veren aracı kurumlar, bir takım komisyonlar karşılığında hizmet vermektedir. Farklı bir açıdan bakıldığında ise, aracı kurumlara verilecek komisyon ücretleri ile yanlış yapılan işlemlerde büyük kazanç elde etme hırsı ile mevcut olan birikimleri de kaybetme durumunun büyük ölçüde önüne geçmektedirler. Çok iyi bir Borsa yatırımcısı olmak illaki kazanç sağlamaya neden olacak gibi bir unsur olmamaktadır. Yapılan hatalı yatırımlar ile hisse düşüşleri yaşandığı takdirde mevcut birikimler yok olmaktadır.

Borsadan Kazanan Gerçek Kişiler Ve Kazançları

Hata Payı Ve İşleyiş Sistemi Sıfır Risk Olan Bir Yatırım Değil

Borsa yatırımcısı edindiği tecrübeler doğrultusunda hareket ettiği ve hızlı kazanma hırsına yenilmediği takdirde büyük kazançlar elde edebilmesi söz konusu olmaktadır.

– Çok iyi bir analizci olmak, risk teşkil eden durumlardan ve yatırımlardan uzak durmak.

– İyi bir Borsa yatırımcısı kendi analizlerini geliştirerek strateji yolundan ayrılmayan olmaktadır.

– Asılsız tüyolara hiç bir şekilde itibar etmeyen Borsa yatırımcıları, hırslarından çok bilincini kullanarak kazanç elde etmektedir.

– Hem psikolojik hem de bütçe olarak borsa yatırımlarına hazır ve donanımlı bilgi sahibi olmak borsada kazancın kaçınılmaz olmasını sağlamaktadır.

Borsada İşlem Zamanları Mevcut Olmaktadır

Borsa haftanın 5 günü resmi bir şekilde hizmet vermektedir. Hafta içi belirli saat aralıklarında işlem yapabilme izni sağlanmaktadır. Gün içerisinde toplam olarak iki seans halinde alım satım işlemleri yapılmaktadır. Sabah seansları 09:15 ile öğren 12:30 arasında olmaktadır. Öğle sonu 1:30 zaman dilimi ile ara verme işlemi gerçekleştikten sonra 14.00 2 seans açılımı gerçekleşerek 17:40 işlem son bulmaktadır. Sonrasında ve öncesinde hiç bir işlem yetkisi açılmamaktadır. Borsa İstanbul’a bağlı genel olarak 500 ü aşkın şirket sayısı bulunmaktadır. Borsa sistemi sanıldığı üzere fiyat düştüğü anda satın alma işlemi gerçekleştirip, fiyat yükselince tekrar satma işlemi gerçekleştirerek kar etme mantığına dayalı olarak işlese de bilinç ve sakin düşünürlük olmazsa olmaz kuraldır.

Kazanç sağlamak adına pek çok farklı yol denenmektedir. Farklı strateji boyutları keşfederek güçlü miktarlar kazanabilmek bilgi ve tecrübeye bağlı olmaktadır. Pek çok kazanç sağlayan kişiler bulunmaktadır. Henüz 17 yaşında olmasına rağmen eğitim aldığı ders bitişi sonrası göstermiş olduğu

bilinçli alım satımlar ile akla ve hayale fazla gelebilecek rakamlarda para kazanmış olmaktadır. Borsa yatırımları ile çok genç yaşta büyük tecrübe edinerek, yüklü miktarda servet elde etmiş olmaktadır.

Borsadan gelir elde ederek geçim sağlayan kazananlarda mevcut olmaktadır:

Borsa hırs işinden çok eğitim, zekâ ve mantık işi olmaktadır. Servet kazanan birçok hikâye internet ortamında sergilenmektedir. Bilinç ve zekânı sabırla birleşip güç kazandığı noktada Borsa sistemi kazanç sağlamaktadır. Borsa İstanbul’dan Wakko markasına 50 bin tl üzerinde yatırım yapan bir genç, aynı gün içerisinde artışın gerçekleşmesi ile 700 bin tl kar elde ederek büyük servet sahibi oldu. Kazançların mantıklı yerlere yapılması, düşük değil yüksek imaja sahip olan markalar ile gerçekleşmiş olması elde edilen karı mantık olarak arttırmakta. Aracı kurum veya anlaşmalı olunan brokerin yardımları ile hatalı yapılan yatırımlara itiraz edilmemeli, broker in kayıp riski gördüğü yatırımları ısrarla yapma girişiminde bulunulmaması gerekmektedir.

Bilinçli insanların yapmış olduğu yatırımların ciddi anlamda kar etmiş olması sonuçları, Borsadan yapılan yatırımların doğru seçeneklere dayalı olarak gerçekleştiği ve en karlı alım satım işlemlerinin yapıldığı noktada kazanca dönüşebilmektedir. Borsanın en temek kurallarından ve kazanç sağlama noktalarından biri de, günlük hayatta gözler en çok nereye bakıyor, en çok ne tüketiliyor, kullanılıyor ise, o doğrultudaki hisselerin alım satım işlemlerini gerçekleştirmeye dayalı olmaktadır. Borsa piyasasında meydana gelen en büyük sorunlardan biri olan durum ise, tanınmayan hakkında bilgi sahibi olunmayan şirketlere yatırım yapılması gerçeği olmaktadır. İhtimal üzerine yatırım yapılması, durumu zora sokan ve kayıp riskini arttıran etkenlerden olmaktadır.

Genel olarak kâğıt olarak adlandırılan hisse senetleri, günlük düzeyde sektör devi olan firmaların düşüşe geçtiği anda kazanç gerçekleştirmek için en iyi fırsat olarak bilinmektedir. Yüksek kazanç getirisi olan hisse senetlerinin tercihinde genel olarak kayıp ihtimalinin de artışa geçtiği durumlar söz konusu olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Otomatik Ödeme Talimatı Nedir ? Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir ? başlıklı makalemizde Ödeme talimatı nedir, otomatik ödeme ve Otomatik ödeme talimatı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.