Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Burganbank Günlük Para Çekme Limiti 2020

27.01.2020
551

Burganbank günlük para çekme limiti öğrenme veya arttırma işlemi için, 2020 yılı Burganbank kredi ve banka kartının günlük para çekme limiti ATM’ler üzerinden 1000 TL olarak belirlenmiştir. Bankanın ATM’leri aracılığıyla, istenilen her an, 7 – 24 tüm para yatırma ve para çekme işlemleri yapılabilir. Bankanın ATM’leri üzerinden yapılabilecek işlemler ise;

  • Hızlı para çekme ve para çekme,
  • Kredi kartı üzerinden nakit avans çekme,
  • Döviz alımları ve satışları,
  • Fon alışları ve satışları,
  • Hesap bakiyesini sorgulama ve hesap hareketlerini izleme,
  • Kredi kartı borcu ödeme,
  • Tüm şifre işlemleri,
  • Para transferi işlemleri, olmaktadır.

Burganbank Günlük Para Çekme Limiti

ATM’ler üzerinden üst limiti 1000 TL olacak şekilde para çekme işlemi yapılabilmektedir. Ancak 1.000 TL üzerinde toplu nakit ihtiyacı olduğunda Burganbank günlük para çekme limitini arttırmak gereklidir. Bunun için bankanın telefon bankacılığı hizmetine ya da şubelerine limit artırımı için talep oluşturulmalıdır. Yasal çerçevelerle belirlenmiş üst limit tutarı dahilinde ve kişinin hesap durumuna göre banka, talebi 24 saat içinde onaylar. 1000 TL üzerindeki para çekme işlemi bankanın şubelerinden ya da ATM’lerinden yapılabilir.

Burganbank Kartsız Para Çekme Uygulaması

Burganbank, banka ya da kredi kartını unutanlar ya da yanında kart taşımadan nakit ihtiyacını karşılamak isteyenler için kartsız para çekme hizmeti vermektedir. Bunun için bankanın mobil uygulamasının cep telefonlarına indirilmesi gerekmektedir. Mobil uygulamaya gelen Burganbank para çekme referans numarası ATM’lerde para çekme alanının tıklanmasından sonra gelen ekranla eşleştirilir. Yani cep telefonuna gelen referans numarası, bankanın ATM’lerinde kullanılarak kartsız bir şekilde para çekilmesini sağlamaktadır. Yine en fazla 1000 TL olacak şekilde, istenilen tutar kartsız bir şekilde çekilebilmektedir.

Burganbank Para Yatırma ve Gönderme İşlemleri

Burganbank kartları ile para çekme işlemleri yapılabildiği gibi para yatırma ve para göndermek işlemleri de yapılabilmektedir. Bu işlemler de yine şubeler aracılığıyla, internet bankacılığının kullanılmasıyla ve de ATM’ler üzerinden yapılmaktadır.  Burganbank bankamatiklerinde para yatırma limiti yoktur. Yani banka müşterileri, istediği kadar tutarı ATM’ler üzerinden hesaplarına yatırabilmektedir. ATM’ler üzerinden para yatırma işlemleri, 7 – 24, istenilen her an yapılabilir. Bozuk para girişiyle para yatırma işlemi yapılamaz. Yalnızca banknot girişi ile para yatırma işlemi yapılır.

Burganbank hesapları aracılığıyla tüm para transferi, havale ve EFT işlemleri de yapılabilmektedir. Bu işlemler için de banka şubeleri, internet bankacılığı ve bankanın ATM’leri kullanılabilir. Kartsız yapılabilen bu işlemler için banka belirli bir komisyon oranında ücret tahsis eder. Burganbank kartsız para yatırma ücreti olarak tahsis edilen oran, para transfer ücreti ile birlikte işlem yapılan hesap bakiyesinden düşer. Havale, EFT ve Swift işlemlerinin detayları şu şekilde olmaktadır:

Burganbank Havale: Burgan Bank’taki hesaplar arasında yapılan para transferine havale işlemi denir. Para gönderilecek kişinin Burgan Bank hesap numarasının ya da IBAN numarasının bilinmesi yeterlidir. Burganbank günlük havale limiti en az 25 TL olarak belirlenmiştir. Havale işlemi, bankanın şubeleri, internet bankacılığı üzerinden ya da 0 850 222 82 22 numaralı çağrı merkezi aracılığıyla yapılabilmektedir.

Burganbank EFT: Burgan Bank hesapları üzerinden bir başka banka hesabına para gönderme işlemine EFT denmektedir. Burganbank günlük EFT limitini en az 50 TL olarak belirlemiştir. Tıpkı havale işleminde olduğu gibi EFT işleminde de bankanın şubeleri, çağrı merkezi ya da internet bankacılığı uygulaması kullanılabilir.

Burganbank Swift: Burgan Bank hesapları üzerinden yurt içi ya da yurt dışındaki bankalara döviz transferi yapma işlemine swift denmektedir. Döviz transferi işlemi bankanın internet sitesi ya da şubeleri aracılığıyla yapılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Evlilik Desteği 50 Bin TL Kredi İmkanı Evlilik Desteği Nasıl Alınır ? başlıklı makalemizde Devletten evlilik kredisi, evlilik desteği ve evlilik kredisi almak hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.