Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Çok Az Faizli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

21.08.2018
414

Sizler için bu içeriğimizde uygun faizli ihtiyaç kredisi için bir rehber oluşturduk. Bu rehberin içerisinde ihtiyaç kredisi limitleri, faiz oranları, vade imkanları ve varsa diğer bankalardan ayıran özellikleri ile bir inceleme yer alacaktır. Burada yer alan veriler, makalemizin yazıldığı tarihte ele alınmış olan verilerdir. Bu verilerin değişime uğrayabileceği bilinmelidir.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi İmkanları

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi limitleri, 1.000 TL ile 100.000 TL arasında tutmaktadır. Bu limitlerin daha üstüne çıkıldığında yapılan başvuru, ihtiyaç kredisi kategorisinden çıkmaktadır. Bu yüzden veri değerleri farklılaşacaktır.

Son zamanlarda yaşanan dalgalanmalardan dolayı faiz oranlarında sürekli olarak değişimler yaşanmaktadır. Bu yüzden Ziraat Bankası faiz oranları hakkında da ortalama bir değer söyleyebiliriz. %1,85 ile %1,9 arasında faiz oranları ile kredi vermekledir. Bu değerler kredi notunuza, taksit sayınıza ve istediğiniz tutara göre farklılık gösterecektir.

1 ay ile 48 ay arasında vade imkanları bulunmaktadır. Ziraat Bankası şubelerinde gidip, birebir görüşüldüğünde üst limit arttırılabilmektedir.

Diğer bankalardan farklı olarak Ziraat Bankası, ödemelerin gecikmesi durumunda bazı imkanlar sunmaktadır. Böyle bir durum ile karşılaşıldığında, Ziraat Bankası tarafından ödemelerde yeni bir düzenleme yapılacaktır. Ancak, gecikme faizi işlenecektir.

Nüfus cüzdanı fotokopisi, başvuru formu, gelir beyanı belgesi ve şube içerisinde istenecek diğer belgeler ile birlikte başvuru yapılabilmektedir.

Başvuru işlemleri için mobil, internet ve telefon bankacılığı hizmetlerini kullanabilirsiniz. Bunların dışında, ATM’lere ve şubelere giderek başvuru yapabilirsiniz.

Halkbank İhtiyaç Kredisi İmkanları

Halkbank, özellikle esnaflara verdiği düşük faizli krediler ile tanınan bir bankadır. Halkbank ihtiyaç kredisi imkanlarında durumlara göre farklı değerler çıkmaktadır. Yani, altta sıralanan durumlara göre faiz oranları değişkenlik göstermektedir.

  • Maaşını Halkbank’tan Alanlara Özel
  • Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi
  • Kamu Çalışanlarına Özel
  • Özel Sektör Çalışanlarına Özel
  • Hızlı Kredi

Üstte yer alan durumlardan ayrı olarak kredi tutarları ve taksit sayılarına göre, faiz oranları değişkenlik göstermektedir. 1.000 TL ile 15.000 TL arasında ihtiyaç kredisi vermektedir.

1 aydan 48 aya kadar taksitlendirme yapılabilmektedir.

Faiz oranları hakkında net bir bilgi söylenememektedir. Birçok faktör bu değeri değiştirmektedir. Ancak diğer bankalara göre eğer üstte sıralanan durumlardan birine sahip iseniz uygun faiz olanakları sağlanmaktadır.

Başvuru işlemleri için en güvenlisi bizzat Halkbank şubelerine gitmektir.

Akbank İhtiyaç Kredisi Olanakları

Akbank ile ihtiyaç kredilerinde bir belgeye veya imzaya ihtiyaç kalmadan kredi verebilmektedir. Hatta şubeye gitmenize bile gerek yoktur. Tek yapmanız gereken, internet veya telefon bankacılığı ile başvuru işlemlerinizi tamamlamaktır.

Akbank 1.000 TL ile 50.000 TL arasında ihtiyaç kredisi imkanı sunmaktadır.

Sigortalı ve sigortasız olanlar için iki ayrı faiz hesaplaması olmaktadır. Sigortasız bireyler için %2,83 ile %2,95 arasında faiz olanakları vardır. Sigortalı bireyler için %2,73 ile %2,85 arasında faiz olanakları tanınmaktadır.

1 ay ile 48 ay arasında vade imkanları sunulmaktadır.

Akbank ihtiyaç kredisi hesaplama aracı (hesaplama aracı için tıklayın (https://www.akbank.com/ihtiyac-kredisi)) kullanılarak, başvuru yapılması tavsiye edilmektedir.

Vakıfbank

Vakıfbank kredi işlemlerinde birçok kolaylık sunmaktadır. Özellikle taksit ödemelerinde sağladığı imkanlar ve faiz oranları ile ön plana çıkmaktadır.

Vakıfbank 3.000 TL’den başlayıp 90.000 TL’ye kadar kredi verebilmektedir.

3 aydan 48 aya kadar vade imkanları sunaktadır. Ayrıca taksitleri; 3 ayda 1, 2 ayda 1 veya ayda bir olmak üzere ödeme imkanınız vardır. Buna ek olarak da ilk ödemeyi; 1,2 veya 3 ay daha geç ödeme imkanı da vardır.

Faiz oranları oldukça uygundur. Ancak burada net bir değer söylenememektedir. Faiz oranını etkileyen çok fazla faktör bulunmaktadır. Bu nedenle verilen linke (https://www.vakifbank.com.tr/kredi-hesaplama-araci.aspx?pageID=1333) tıklayarak Vakıfbank kredi hesaplama aracına ulaşıp, tahmini bir bilgi edinebilirsiniz.

En güvenilir başvuru yöntemleri; telefon bankacılığı ve şubelere giderek yapılan başvurulardır.

Bir önceki yazımız olan Vatan Bilgisayar’dan Odeabank İle Telefon Nasıl Alınır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.