Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Denizbank Kredi Kartı Limiti Yükseltme

27.03.2017
716

Kredi kartı kullanım oranı ülkemizde epeyce yüksek. Her tüketici kredi kartlarının iyi yönlerini göz önünde bulundurarak en az bir tane kredi kartı ediniyor. Denizbank’ta bu alanda tüketicilerine ürün sunan bankalardan bir tanesi. Denizbank tüketicilerin ihtiyaçlarına göre şekillenmiş 30 farklı kredi kartı seçeneğini piyasada barındırıyor. Birçok ürün kullanımı gerçekleştirirken, başvuru işlemi yaparken kendimize en kolay gelen işlemi yani SMS yöntemini kullanıyoruz. Ancak söz konusu kredi kartı limit yükseltme olunca SMS devreden çıkıyor. Yani SMS ile başvuru seçeneği kredi kartı limit yükseltmede geçerli değil. Herhangi bir farklı yöntem de maalesef kredi kartı limit yükseltme için mevcut değil.

Eğer Denizbank kredi kartlarından bir tanesine sahipseniz ve limiti artık size yetersiz kalıyorsa deneyebileceğiniz iki yöntem mevcut. Birincisi Denizbank şubelerine giderek kredi kartı limit arttırma işlemi için işlemleri başlatmak, ikincisi ise Denizbank müşteri hizmetlerini aramak. Şimdi bu yolları nasıl kullanabileceğinize bakalım…

Denizbank müşteri hizmetleri; Denizbank müşterileri ve müşterisi olmak isteyen kişilerin istedikleri konu hakkında bilgi sahibi olabilmesi ve ürün ve hizmetlerden faydalanabilmesi için Açık Deniz Telefon bankacılığını hizmete sunuyor. Sizde Denizbank’a iletmek istediğiniz talepleriniz için telefon bankacılığı hizmetinden faydalanabilirsiniz. Nasıl banka şubesine giderek bir başvuruda bulunduktan sonra kendinize olumlu veya olumsuz bir geri dönüş yapılmasını bekliyorsanız aynı durum telefon bankacılığı için de geçerli.

Denizbank şubeleri; kredi kartı limitinizi arttırmak için bir diğer ve son seçenek kendinize en yakın olan Denizbank şubesini ziyaret etmek. Banka şubesine giderken yanınıza son dönemlere ait olan bir maaş bordrosu almak işleminizin daha kolay bir şekilde gerçekleşmesini sağlayacaktır. Daha sonra şubede yetkili müşteri temsilcisine giderek kredi kartınızın limitini arttırmak istediğinizi bildirin. Talebiniz işleme alınacak ve kısa zaman zarfında değerlendirilerek size bir geri dönüş gerçekleştirilecektir.

Denizbank Kredi Kartı Limiti Yükseltme

Denizbank kredi kartı limit yükseltme talebinizi yerine getirmek için sizden bir maaş bordrosu talep edebilir. Maaş bordrosu istemi her işleminizde sizden talep edilecek gibi bir durum söz konusu değildir. Kredi kartınızı alırken limit artışı için düzenli talepte bulunmanız sizin işinizi daha da kolaylaştıracaktır.

Kredi kartınızın limit artışı kredi notunuz ile bağlantılıdır. Eğer kredi notunuz düşük ise veya başka bir bankadan yüksel limitle bir kredi kartı kullanıyorsanız artış işleminizin onaylanması biraz güç bir durumdur.

Kredi kartı limitim neye göre belirlenir?

Bankalardan kredi kartı alırken belirlenen tutar ilk işlemler sırasında belgeli bir şekilde bildirilen gelirler doğrultusunda belirlenmektedir. Kredi kartı limitinde artış veya düşüş gerçekleşebilir. Artış tüketici tarafından gerçekleştirilebilirken, talimat sonucunda bankalar tarafından da gerçekleştirilebiliyor. Eğer tüm ödemeleri düzenli olarak gerçekleştirirseniz banka tarafından yılda iki kez limit yükseltme işlemi gerçekleştirilir. Denizbank tarafından gerçekleştirilen değerlendirme sizler için yeterli gelmiyorsa 444 0 800 hattından Denizbank müşteri hizmetlerine ulaşabilir ve yeniden değerlendirme talep edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Denizbank Bonus Kampanyaları 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.