Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Devlet Destekli Büyükbaş Süt Hayvancılığı Kredisi

28.02.2017
288

Büyükbaş Hayvacılık Kredisi Hangi Kişilere Verilir?

Devlet birçok alanda istikrarını sürdüren işletmelere bizzat yardımda bulunuyor. Devlet yeni iş sahibi olacaklara, var olan işini genişleteceklere sınırsız imkanlar sunuyor. Devlet tarafından verilen desteklerle alakalı olarak özellikle kırsal alanlar üzerinde çalışmaya devam eden firmalar arasında süt hayvancılığı alanında çalışanlara devlet destekli büyükbaş süt hayvancılığı kredisi kullanma hakkı tanınmaktadır. Bu krediyi kullanabilmek için büyükbaş hayvancılık alanında devam eden firmaların iş yerinin geliştirmek istemesi, yeni bir iş yeri açmak veya bireysel olarak bu işle ilgilenmek istemesi yeterli. Devletin özellikle hayvansal alanda kredi desteği sunmasının farklı sebepleri var. Bunlardan bir tanesi ekonomide, hayvancılıkta dışa ihtiyaç duymamak istenmesi ve var olan bağlılığı en aza indirmek istemesi. Diğeri ise her geçen gün artan nüfusumuzda insanlarımızın kullandığı süt ve süt ürünlerinin kalite kontrolünün bizzat ülkemiz sınırları içerisinde yapılmak istenmesi ve kendi büyükbaş süt hayvanlarımız arayıcılığı ile gerçekleştirilmek istenmesidir.

Devlet Destekli Hayvancılığı Kredisi

Büyükbaş Süt Hayvancılığı Kredisi Nasıl Kullanılır?

Devlet destekli büyükbaş süt hayvancılığı kredisi nasıl kullanılır

Bu soruyu merak eden işletme açmak isteyen var olanı geliştirmek isteyen vatandaşlarımız mevcut. Bu durumu şöyle izah edelim, devlet destekli verilen bütün hayvancılık kredilerinin muhatabı T.C. Ziraat Bankası’dır. Bu yönde kredi kullanmak isteyen tüketicilerin T.C. Ziraat Bankası yetkilileri ile iletişime geçmesi gerekmektedir. Başvuru yapmak veya bilgi almak için bankanın şubelerinden bir tanesini kullanmanız yeterlidir. Süt hayvancılığı konusunda devlet temelli bir destek alabilmek için en az 10 baş ve üzeri sayıda hayvanınızın olması gerekmektedir. Hayvan alımının yanı sıra bu alandaki kredilerden hayvan yatırımı üzerine de faydalanmak mümkündür. Büyükbaş süt hayvancılığı kredisi kullanmak isteyen vatandaşlar kredi müracaatı gerçekleştirebilmek için bulunduğu şehirdeki veya ilçedeki T.C. Ziraat Bankası’nı ziyaret edebilir. Konu ile alakalı kredi kullanmak için banka şubesine gittiğiniz taktirde bankada bulunan ticari müşteri hizmetleri görevlisi ile görüşme gerçekleştirilmesi gerekir. Banka yetkilisi ile yapılan görüşmeden sonra talep edilen kredi ve birey hakkında verilen karar doğrultusunda olumlu ya da olumsuz bir cevap verilecektir.

Hayvancılık Kredisi ile Başka Neleri Alabiliriz

Devlet destekli büyükbaş süt hayvancılık kredisi kullanmak isteyen vatandaşlar sadece hayvan alımı için bu krediyi kullanmak durumunda değildirler. Hayvan alımından hariç hangi hayvancılık alanı ile ilgili faaliyet gösterilecekse o alanda farklı yatırım talepleri ile de bankaya başvuru yapabilirler. Hayvan alımının yanı sıra kredi kullanılabilecek olası alanlar, süt sağım, süt soğutma tankı alımları, ünite alımı, barınak yapımı, yem hazırlama, tadilat giderleri, silaj makinesi, balya makinesi, çayır biçme makinesi gibi alanlarda ve farklı alanlarda da kredi kullanılabilmektedir.

Hem bireysel girişimciler hem de firma sahiplerinin işini büyük oranda kolaylaştıran büyükbaş süt hayvancılığı kredisi kullanmak ve devletin istihdam alanında sağladığı imkanlardan yararlanmak için daha fazla zaman kaybetmeyin.

Bir önceki yazımız olan Devletin Verdiği Hibe Krediler En Kolay Nasıl Alınır? başlıklı makalemizde Devletin Verdiği Hibe Krediler, hibe kredisi miktarı da 50 bin TL ve KOSGEB hibe kredi almak hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.