turkce dublaj film izle turk erotik film izle erotik filmler izle turkce likit elektronik sigara

Devlet Hibe Destekli Traktör Kredisi

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 5,00 ( 1 kez oylandı )

Her geçen gün yenileşiyor ve gelişiyoruz. Her ürünün yeni modeli piyasaya sürülüyor ve yeni modeller daha kullanışlı ve modern olarak karşımıza çıkıyor. Her alanda bu durum geçerliliğini korurken çiftçilerde traktörlerini yenilemek için bir yardım arayışı içerisine giriyor. Bazen traktörün artık yeterli gelmemesi bazen de çağın gerekliliklerine ayak uyduramıyor olması yeni bir traktöre kapıları açıyor.

Devlet Hibe Destekli Traktör Kredisi

Yeni bir traktör sahibi olmak isteyen çiftçilere devlet destekli traktör kredileri sunuluyor. Devlet destekli olarak traktör kredisi kullanmak isteyen çiftçilere %50 hibe olarak yada düşük faizli 5 yıl geri ödemeli olarak sunulan iki seçenek mevcut. Bu kampanyaların geçerlilik süresi 2020’ye kadar belirlenmiş vaziyette. Çiftçiler bu kredilerden faydalanmak için T.C. Ziraat Bankası’ndan veya TKDK arayıcılığı ile IPARD-2 programını kullanarak faydalanabilmekteler. Çiftçiler hangi seçenekte karar kılarsalar kılsın bu kurumların çiftçilere sunduğu bazı şartlar mevcut. Çiftçiler kendilerine sunulan bu şartları barındırdığı taktirde kampanyalardan faydalanabiliyorlar.

Her iki kurumunda traktör kredisi kapsamında belirttiği şartlar şu şekilde;

T.C. Ziraat bankası traktör kredisi başvurusu

Yeni bir traktör sahibi olmak isteyen veya traktörünü yenilemek isteyen çiftçilere kamu bankası olan T.C. Ziraat Bankası uygun faiz imkanları ile 5 yıl ödemeli traktör kredisi imkanı sunuyor.

T.C. Ziraat bankası traktör kredisi başvurusu şartları

  • eğer çiftçi sıfır traktör alacaksa mutlaka T.C. Ziraat Bankası’nın anlaşmalı olduğu traktör satış merkezlerinden alabilmektedir.
  • Çiftçi traktör seçimini ikinci elden yana kullanacaksa alınacak olan traktörün en fazla 5 yaşında olabilmesi mümkündür.
  • Çiftçiler bankaya traktör kredisi başvurusu yaparken hayvanları üzerine ipotek yaptırabilir. Örneğin çiftçi koyunlarını, danalarını ipotek olarak gösterebilir. Eğer ipotek olarak gösterebileceği hayvanları yoksa taşınmaz bir malını da ipotek olarak gösterebilmektedir.

T.C. Ziraat bankası traktör kredisi ödeme koşulları ve şartları

Çiftçinin almakta kararlı olduğu traktör dilerse sıfır dilerse 5 yaşını doldurmamış olsun geri ödemelerde kendisi karar verme hakkına sahiptir. Çiftçi traktörü için talebi sonucunda 3-6-12 ay boşluklarla ödeme planlaması gerçekleştirilebilir.

Çiftçi eğer sıfır traktör alıyorsa, alınan yeni traktörün kasko değerinin %75’i kadarıyla kredi imkanlarından yararlanabilmektedirler.

TKDK %50 hibe traktör kredisi başvurusu

TKDK yani Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu. TKDK devletin de desteklediği bölgelerde çiftçilik görevini devam ettiren kişilere %50si devlet hibesi olarak traktör kredi imkanı sağlamaktadır. Avrupa Birliği dahilinde IPARD-2 programının uygulanacağı illerde çalışmaya devam eden çiftçiler yaptıkları çağrılar ile TKDK’ya başvuru gerçekleştirerek almak istedikleri traktörlerin %60’ını hibe kredi imkanlarından faydalanarak alabilirler.

TKDK %50 traktör hibe desteklenen iller

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu birazdan belirteceğimiz illerde söz konusu illerin ilçelerinde çiftçilik faaliyeti yürüten vatandaşlara tarımsal makine alımı kapsamında istedikleri traktörlerin fiyatlarının %50’ni devlet hibe traktör kredisi kapsamında desteklemektedir.

İller;

Amasya, Balıkesir, Diyarbakır, Afyon, Erzurum, Çorum, Hatay, Isparta, Kahramanmaraş, Malatya, Konya, Samsun, Kars, Şanlıurfa, Ordu, Trabzon, Tokat, Sivas, Ankara, Van, Yozgat, Aydın, Ağrı, Aksaray, Çanakkale, Burdur, Ardahan, Elazığ, Çankırı, Bursa, Denizli, Erzincan, Karaman, Manisa, Kastamonu, Giresun, Muş, Mardin, Kütahya, Nevşehir, Uşak ve Mersin’dir.

Traktör marka ve modelleri

Landini, Brown, Bozok, Carraro, Branson, Case, IHChery, David, Class, Deutz, Erkunt, Fiat, Ford, IMT, Hattat, İşbora, John Deere, Kuboto, Leyland, Massey Ferguson, LS Tractor, New Holland, Steyr, Super Major, Tümosan, Same, Universal ve Türk marka traktörlerde daha fazla seçenek bulunmaktadır. Ayrıca diğer destek verilen yabancı marka traktörlerde ülkemizde mevcut vaziyettedir.

Bir önceki yazımız olan Kredi Çekmek İçin Kaç Ay Sigortalı Olmak Gerekir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Devlet Hibe Destekli Traktör Kredisi YAPILAN YORUMLAR