Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Dünyanın En Çok Beğendiği 10 Şirkete Yatırım Yapın!

14.02.2017
239

Dünyanın en iyi şirketlerinin hisse senetlerine yatırım yapmak yatırımcılar için oldukça iyi bir alternatif oluyor. Büyük şirketler hakkında daha kolay bilgi edinebilmek, şeffaf bilgilere erişim, gelecekleri hakkındaki tahminlerin daha doğru yapılabilmesi yatırımcılar büyük şirketlerin hisse senetlerine çekiyor. İşte yatırımcıların gözdesi olan, dünyanın en çok beğenilen 10 büyük şirketi;

General Electric

Listenin 10. Sırasında Thomas Edison tarafından 1892 yılınsa kurulan dünyanın en büyük şirketleri arasında yer alan General Electric yer alıyor. Şirket elektronik ve bankacılık sektörlerinde faaliyet göstermekle birlikte jet motorları, finans hizmetleri, proses teknolojileri gibi çok çeşitli hizmetlerle de dünyanın dört bir yanındaki müşterilerine hizmet veriyor.

Nike

1971 yılında kurulan, Amerika Birleşik Devletleri merkezli saygın spor giysi ve ayakkabı şirketi olan Nike listenin 9. Sırasında yer alıyor. İlk adı Blue Ribbon Sports olan şirketin kurucuları ise Phil Knight ve Bill Bowerman’dır. Şirket “Just Do It” sloganını ve Swoosh denen dünyaca ünlü simgesini kullanmaktadır.

FedEx

1971 yılında Federal Express adıyla kurulan FedEx dünya çapında hava kara transferi ve lojistik hizmeti sunan Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir şirkettir. Dünyanın en saygın şirketlerinden biri olarak görülen FedEx içinde Türkiye’nin de bulunduğu pek çok noktaya ulaşım sağlamaktadır.

Dünyanın En Çok Beğendiği 10 Şirkete Yatırım Yapın

Southwest Airlines

Dünyanın en çok beğendiği 10 şirket listesinin 7. Sırasında ise 1974 yılında kurulan Southwest Airlines yer alıyor. Şirket dünyanın en büyük düşük maliyetli hava yolu hizmeti sağlayan taşıyıcısı konumunu elinde bulundurmakla birlikte, 46000 tane çalışana da ev sahipliği yapıyor. Gün içinde 3400 sefer gerçekleştiren şirket New York Borsası’nda işlem görüyor.

Starbucks

En çok beğenilen ve en çok yatırım yapılan şirketler arasında yer alan Starbucks listenin 6. Sırasında yer alıyor. Tam adı Starbucks Company olan şirket 1971 yılında ABD’de kurulmuş kahve dükkânları zinciri olarak karşımıza çıkıyor. Şirketin piyasa değeri ise 85.70 dolar.

Walt Disney

Kaliforniya merkezli Walt Disney Company dünyanın en çok beğenilen şirketleri listesinde 5. Sırada yer alıyor. Çoğumuzun çocukluğunda seyrettiği çizgi filmlerin yaratıcısı olan Walt Disney şirketi 1923 yılında bir animasyon şirketi olarak kurulmuştur. Tüm dünyanın hayran olduğu şirketlerden biri olan Walt Disney Company New York Borsası’nda işlem görüyor ve piyasa değeri ise 184,06 milyar dolar olarak karşımıza çıkıyor.

Berkshire Hathaway

Dünyanın en zengin 3. İnsanı olan Warren Buffet’ın şirketi Berkshire Hathaway dünyanın en büyük 2. Holding şirketi oalrak gösterilmektedir. Berkshire Hathaway listemize 4. Sıradan giriyor.

Amazon

Dünyanın ilk ve en büyük online alışveriş sitesi olan amazon.com dünyanın en çok beğendiği 10 şirket arasında 3. Sırada yer almayı başarıyor. Adını Amazon nehrinden alan şirket 1944 yılında kurulmuştur ve tam 250 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahiptir.

Alphabet

2 Ekim 2015’te Google ve Google’a ait tüm şirketleri tek bir çatı altında toplamak amacıyla kurulmuş olan çok uluslu şirket Alphabet, 64000 çalışanı ile dünyanın en çok beğendiği 10 şirket arasından 2. Sıraya yerleşiyor.

Apple

Ve dünyanın en çok beğendiği 10 şirket arasında ilk sırada yer alan isim; Apple Inc. Apple yıllardır olduğu gibi bu sene de dünyanın en çok beğendiği ilk şirket oluyor. Apple İphone satışları ile satış rekorları kırarken, gittikçe değerlenen hisse senetleri sayesinde hangi şirkete yatırım yapmalı diye düşünen yatırımcıları da kendine çekmeye devam diyor.

Bir önceki yazımız olan Otomatik Ödeme Talimatı Nedir ? Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir ? başlıklı makalemizde Ödeme talimatı nedir, otomatik ödeme ve Otomatik ödeme talimatı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.