Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Emekliye banka promosyonu

17.03.2017
431

16.03.17 Emekli promosyon ödemeleri

Birçok emekli kendisi ile alakalı verilecek olan haberleri dört gözle bekliyor. 2018 yılı itibariyle de beklentiler bir hayli yüksek. Emekliler kendilerine verilecek olan promosyon ücretlerini merak ediyor ve alacakları günü iple çekiyor. Durumla alakalı son zamanlarda büyük gelişme mevcut. 16 Mart’tan itibaren emekliler promosyon ücretleri konusunun nasıl bir hal alacağını merakla beklemekte. Bizde emekli vatandaşları ilgilendiren bu yazımızda konu ile alakalı son üç aylık bilgileri paylaşacağız.

Promosyon alacak emeklileri ilgilendiren son dakika kararı

Bilindiği üzere emekliler promosyon ödemesi alırken bankalara istenilen kredi kartı şartlarını ve faturaları sunmak durumunda. Ancak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan gelen haber bütün emeklileri sevindirdi. Çünkü Bakan Müezzinoğlu yaptığı açıklamada bankalara artık kredi kartı ve fatura sunma zorunluluğunun kaldırıldığı haberini verdi.

Daha öncesinde promosyon ödemesi almak için geçerli olan kredili mevduat hesabı şartı ve fatura zorunluluğu artık yok. Eğer bankalara 3 yıl bünyelerinde kalma sözü verilirse emekliler bu söz karşılığında promosyondan faydalanabilecek. Yapılan yeni promosyon düzenlemesi 11 milyon 750 bin emekliyi ilgilendiriyor. Eğer emeklinin maaşı; 2000 TL üzeri ise 450 TL, 1000 TL üzerinde ise 300 TL, 1000 TL 2000 TL arası ise 375 lira promosyon ödemesi yapılacak.

ÖDEMELER MART, NİSAN VE MAYIS AYINDA YAPILACAK

Promosyon ücretlerinin ödenmesi konusunda her soru artık netlik kazanıyor. Promosyon ödemeleri emeklilerin TC Kimlik Numaralarının son rakamına göre yapılacak. Eğer emeklinin TC kimlik numarasının son 5-7-9 ise Mart ayında, 8-1-3 ise Nisan ayında son olarak 0-2-4-6 ise ödemesi Mayıs ayında gerçekleşecek. Emeklinin promosyon ücreti hangi ayda alacak ise o ay alacağı maaş ile beraber yatacak.

Emekli promosyonları kaç TL olacak?

Emekliye banka promosyonu

Konu hakkında resmi açıklamalar da art arda geliyor. Emekliler aldıkları maaşa göre kendilerine ödenecek olan promosyon miktarını merak etmekte. Açıklamalara göre emekliye verilecek olan promosyon tutarları aşağıdaki gibi,

Emekli maaşı 2000 TL’den fazla olanlar: 450 TL

Emekli maaşı 1000-2000 TL olanlar 375 TL,

Emekli maaşı 1000 TL’den az olanlar 300 TL,

İşte Emekliye promosyon veren bankalar

Emeklilere promosyon ücreti için Sosyal Güvenlik Kurumu 16 banka ile anlaşma imzaladı. Promosyon ödemesi yapan bankalar;

-ING Bank

-Yapı Kredi Bankası

-Türkiye İş Bankası

-Ziraat Bankası

-Akbank

-Vakıf Bank

-Burgan Bank

-Türkiye Ekonomi Bankası

-QNB Finansbank

-Garanti Bankası

-Şekerbank

-Fibabank

-Halkbank

-ICBC Turkey

-PTT

Emekli promosyonu şartları neler?

Emekliler önce promosyon almak istedikleri bankaya giderek başka bankaya gitmeyecekleri sözünü verecek sözleşme imzalamalı. Ayrıca emekli kişinin kredili mevduat hesabı veya kredi kartı açması gerek. Ayrıca emekliye verilen promosyon konusunda da birtakım değişikliklere gidildi. Promosyon ödemesi yapılırken bankalar eskiden 2 otomatik ödeme talimatı verilmesi isteniyordu. Söz konusu durum hakkında ‘’Emekli tüketiciler, kredi kartı veya kredili mevduat seçeneklerinden birini tercih etmeli. Eğer çiftlerden ikisi de emekli ise ve emekli aylığı alıyorsa, iki tane otomatik ödeme talimatı vermeleri yeterli kalıyor. ‘’ açıklaması yapıldı. Eğer emekli vefat ettiyse ardında kalan hak sahibi yetim ve dullar emekliye sağlanan ödemelerden faydalanabilmektedir. Sistem bu durumda olan kişiler için de aynı şekilde devam etmektedir, aynı tutarlar geçerlidir.

Bir önceki yazımız olan Evlilik Desteği 50 Bin TL Kredi İmkanı Evlilik Desteği Nasıl Alınır ? başlıklı makalemizde Devletten evlilik kredisi, evlilik desteği ve evlilik kredisi almak hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.