Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

En Düşük Faizle Kredi İşinize Yarayacak 10 Tavsiye

19.02.2017
219

Yıllardır nakit ihtiyacı duyan tüketiciler çareyi bankalardan kredi çekmekte buluyor. Kredi çekmek büyük bir ihtiyaç hem de çıkar yolu olunca haliyle hangi kredi için ne kadar faiz konulduğu, geri ödemelerin ne kadar vade ile yapıldığı dosya masrafları hakkında bütün tüketiciler bilgi sahibi. Bizlerde düşük faiz oranlarıyla kredi çekmek isteyen tüketicilerimiz için tavsiyeler derledik. İşte, en düşük faiz oranıyla kredi aramakta olan kişilerin işine yarayacak 10 önemli tavsiye.

En Düşük Faizle Kredi İşinize Yarayacak 10 Tavsiye
Enuygun.com dan araştırmalar yapın

Bankalar tarafından sunulan kredi imkanlarına dair fırsatlar her geçen gün artarken, bankalar arasında faiz karşılaştırması yapan sitelerin sayısı da artmakta. Bu sitelerden biri olan enuygun.com’a girerek sizde bankalar arasında kolaylıkla kıyaslama yapabilir ve kendinize uygun olanı seçebilirsiniz.
Bigpara.com dan karşılaştırma yapın
Bigpara.com Hürriyet’in sizlere sunduğu bir site. Bu site içerisinde de artık rahatça karşılaştırma yapılabilmektesiniz. Bigpara.com ’un içerisinde barındırdığı bilgilerin daima güncel olması da işinizi epeyce kolaylaştıracaktır.
Hesapkurdu.com dan araştırma yapın
Kredi çekmeden önce kesinlikle ziyaret etmeniz gereken sitelerden biri de Hesapkurdu.com. Karşılaştırma yapan siteler arasında en çok tercih edilenlerden biri ayrıca site içerisinde 20 bankanın hangi kampanyaları sunduğunu ve ne kadar faiz oranı ile kredi sunduğunu görmeniz mümkün.
Bankaların resmi internet sitelerini daima takip edin
Kredi çekmeye karar verdikten sonra herhangi bir karşılaştırma sitesinden kendinize uygun olanı arasanız da son kararı vermeden bankanın resmî sitesini ziyaret etmekte fayda var. Hesaplama yapmak için bankanın kendi sitesini kullanırsanız beklenmedik bir durumla karşılaşma ihtimaliniz de kalmaz.

Hayat Sigortanızı Yaptırın

Bankalar sizi bir şekilde hayat sigortası yaptırmaya ikna eder. Eğer siz hayat sigortası yaptırmayı kabul ederseniz size uygulanacak faiz oranında da gözle görülür bir eksilme göreceksinizdir. Eğer seçilen kredinin hayat sigortası yaptırma gibi bir seçeneği de yoksa uygulanacak faiz oranı yüksek olacaktır.
Dönemsel Kredi Kampanyalarını Değerlendirmeye alın
Bankaların ne zaman nasıl bir kredi kampanyası uygulayacağı belli olmadığı için araştırma yaparken dönem dönem uygulanan kampanyaları da takip etmenizde fayda var. Aradığınız kredi bir anda karşınıza çıkabilir.
Faiz Oranları İle Birlikte kredi Masraflarını ve Diğer Giderleri Araştırın
Kredi çekerken sadece faiz oranına takılı kalmayın, çünkü bazı kredilerin faiz oranı düşükken dosya masrafları, sigorta ürünleri gibi ücretleriyle daha zararlı bir hale gelebilirsiniz.
Sadece Bilindik Bankaları Değil Tüm Bankaları gözden geçirin
Kredi çekerken sadece bilindik bankalara takılı kalmayın. Her ne kadar günümüzde tüketiciler adı duyulmuş bankaları kredi çekmek için tercih etse de tüm bankalar hakkında araştırma yapın. Fazla duymadığınız bir bankadan daha düşük faiz oranlarıyla kredi çekmeniz de mümkün olabilir.
Seçiminizi Faiz Oranına Göre Değil Toplam Geri Ödeme Tutarına Göre Yapın
Kredi alırken sadece faiz oranını göz önünde bulundurmamanız gerekiyor, tamamen kredinin geri ödeme miktarını da gözden geçirin. Sadece faiz oranıyla değil diğer masraflar ile de kredi ödemeniz artabilir. Bu konuda dikkatli olun.
Müşterisi Olduğunuz Bankanızı Değerlendirin
Kredi çekmeye karar verdiğinizde önce müşterisi olduğunuz ve beraber çalıştığınız bankanın fırsatlarını değerlendirin, çünkü bankanız size özel tekliflerde bulunacaktır. Eğer bankada paranız bulunmakta ise ve bu meblağ yüksek ise bankaya kendi şartlarınızı dahi sunabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Aracı İpotek Etsem Kredi Çıkar mı,Önemli Tavsiyeler başlıklı makalemizde ipotekli kredi, kredi notu ve Kredi notu düşük olan müşteriler nasıl kredi çekebilir hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.