G-00RJKRKGGQ
Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

En Güncel İhtiyaç Kredisi Banka Faiz Oranları 2018

21.06.2018
339

Bankalar müşterilerinin acil nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacıyla farklı kampanyalar eşliğinde oldukça uygun faiz oranları ve ödeme seçenekleri sunmaktadırlar. Müşterilerine finansman desteği veren bankalar; eğitimden sağlığa, ev tadilatından her türlü alışveriş gereksinimlerine kadar bütün ihtiyaçlara kredi çeşitleri, kredi kartları veya banka kartları gibi finansal ürünlerle destek olmaktadırlar. Özellikle belli dönemlerde farklı kampanyalarla oldukça uygun faiz oranları sunan bankalar kredi veya kredi kartı başvurularında müşterilerinde belli şartlar aramaktadırlar. Bu şartların başında başvuran kişinin kredinin aylık ödeme tutarını karşılayabilecek bir gelirinin olması ve bu gelirin belgelerle kanıtlanabiliyor olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra en önemli şartların başında gelen kredi notu, kredi başvurularında öncelikli olarak değerlendirilmektedir. Kredi notu düşük olan kişilerin genel olarak kredi veya kredi kartı başvuruları olumsuz şekilde sonuçlanmaktadır. Kredi notu kişilerin bankalarda olan geçmiş çalışmaları üzerinden oluşan ve devam eden ilişkileri üzerine yükselip düşebilen bir değer olarak bankaların en önemli kriterleri arasında yer almaktadır. Kredi notunu etkileyen en büyük etkenlerin arasında bankalara yapılan ödemelerin düzeni, çalışılan bankaların sayısı ve kullanılan kredi, kredi kartı gibi ürünlerin sayısıdır. Bankaların sundukları ihtiyaç kredileri için ön başvurular kolayca yapılmakta ve ön başvurular sırasında başvuran kişinin kredi notu değerlendirilerek başvuru sonucu oluşmaktadır.

Garanti Bankası ihtiyaç kredisi

Türkiye’de faaliyet gösteren özel bankalar arasında en büyük ikinci banka olma özelliğine sahip olan Garanti Bankası, müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına özellikle belli dönemlerde farklı kampanyalar sunarak, oldukça uygun faiz oranları ile kredi seçenekleri sunmaktadır. Garanti Bankası ihtiyaç kredisi 100 bin TL’ye kadar kullanılabilmekte olup maksimum 48 ay vade seçeneği sunulmaktadır. Garanti Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları yüzde 1,74’ten başlamakta ve başvuran kişinin kredi notuna göre faiz oranları değişebilmektedir. Faiz oranları dönemsel olarak değişim gösterebilmekte ve belirli dönemlerde uygulanan kampanyalarla oldukça düşük faiz oranları sunulabilmektedir. Kredi tahsis ücreti olarak kredi tutarının %0,5’i tahsil edilmekte olup %5 oranında BSMV alınmaktadır. Garanti Bankası İhtiyaç kredisinde hayat sigortası yapılması zorunludur ve hayat sigortası priminin hesaplanması başvuran kişinin yaşı, çalışma durumu gibi etkenlere göre değişiklik göstermektedir. Garanti Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu için gerekli olan evraklar şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Nüfus cüzdanı
 • Ücretsiz çalışan başvuru sahipleri için güncel maaş bordrosu
 • Emekli olan başvuru sahipleri için emekli maaşı hesap cüzdanı

Garanti Bankası ihtiyaç kredisi telefondan başvuru seçeneği için 444 0 335 Alo Garanti destek hattını arayarak başvurularınızı kolayca yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra Garanti Bankası resmî web sitesi üzerinden ihtiyaç kredisi başvuru formunu doldurarak veya Garanti Cep uygulamasında sırasıyla bankacılık işlemleri, başvurular ve kredi başvurusu adımlarını takip ederek ihtiyaç kredisi başvurularınızı kolaylıkla yapabilirsiniz.

İş Bankası İhtiyaç Kredisi

Türkiye’nin en büyük özel bankası olma özelliğine sahip olan İş Bankası, 100 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisi seçenekleri sunmaktadır. İş Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları %1,59’dan başlamakta olup 48 aya varan vade seçenekleri sunulmaktadır. İş Bankası ihtiyaç kredisi her türlü ihtiyacınız için verilmekte olup başvuru için gerekli evraklar şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Nüfus cüzdanı veya ehliyetin aslı ve fotokopisi
 • Gelir durumunu gösterir belge
 • Başvuru formu

İş Bankası ihtiyaç kredisi başvurularınızı İş Bankası resmî web sitesi üzerinden ‘ihtiyaç kredisi hemen başvur’ seçeneğine girip başvuru formunu doldurarak kolayca yapabilirsiniz. İş Bankası internet şubesi üzerinden ‘Kredilerim’ adımına girerek sırasıyla başvuru- ürünler- anında kredi adımlarını takip ederek başvurularınızı hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. İşCep mobil uygulaması üzerinden sırasıyla krediler- başvurular ve anında kredi adımlarını takip ederek ihtiyaç kredisi başvurularınızı tamamlayabilirsiniz. İş Bankası ihtiyaç kredisi telefondan başvuru için 0850 724 0 724 telefon şubesine ulaşarak veya NAKIT boşluk T.C. KIMLIK NO boşluk KREDI TUTARI boşluk AYLIK GELIRINIZI yazarak 4402’ye SMS yoluyla başvuruda bulunabilirsiniz. Göndermeniz gereken SMS için örnek şu şekildedir;

 • NAKIT 12345678912 20000 2500

ING Bank İhtiyaç Kredisi

ING Bank ihtiyaç kredisi 100 bin TL’ye kadar kullanılabilmektedir. 3 aydan 48 aya kadar geri ödeme seçenekleri sunulmaktadır. ING Bank ihtiyaç kredisi faiz oranları %1,59’dan başlamaktadır. Sunulan faiz oranları başvuran kişinin kredi notunu değişiklik gösterebilmektedir. ING Bank ihtiyaç kredisi başvurularında gerekli olan evraklar şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport
 • Emekliler için gelirini belgeleyen banka hesap cüzdanı
 • Gelir belgesi

Sigorta masrafları yıllık olarak hesaplanır ve başvuru sahibinin durumuna göre değişiklik gösterebilir. ING Bank ihtiyaç kredisi başvuruları resmî web sitesi üzerinden, internet şubesinden veya mobil şube üzerinden yapılabilir. ING Bank ihtiyaç kredisi telefondan başvuru için 0850 222 0 600’ü arayarak başvurularınızı kolayca yapabilirsiniz.

QNB Finansbank İhtiyaç Kredisi

QNB Finansbank ihtiyaç kredilerine cep şube, internet şubesi ve çağrı merkezlerinden yapılan başvurularda 35 bin TL’ye kadar kullanılabilmektedir. 35 bin TL üstü ihtiyaç kredisi başvuruları için size en yakın QNB Finansbank şubesine gitmeniz gerekmektedir. QNB Finansbank ihtiyaç kredisi 3 ay erteleme avantajı da yine şubelerden yapılan başvurularda sunulmaktadır. QNB Finansbank ihtiyaç kredisi seçeneklerinde minimum 1 maksimum 48 ay vade seçeneği sunulmaktadır. Kredi tahsis ücreti olarak kredi tutarını binde beşi alınmakta olup hayat sigortası primleri kişinin yaşına ve durumuna göre değişiklik göstermektedir. QNB Finansbank ihtiyaç kredisi faiz oranları % 1,64’den başlamaktadır. Faiz oranları belli dönemlerde kampanyalar aracılığıyla oldukça uygun şekilde sunulmakta ve faiz oranları kişinin kredi notuna göre değişiklik göstermektedir. QNB Finansbank müşterileri için başvuru kanalları şu şekilde sıralanmaktadır;

 • QNB Finansbank internet şubesi üzerinden sırasıyla başvurular-krediler-ihtiyaç kredisi adımları takip edilerek başvurular hızlı bir şekilde tamamlanmaktadır. Kredi onaylandığı takdirde kredi tutarı hesabınıza anında aktarılır.
 • QNB Finansbank Cep Şube üzerinden sırasıyla başvurular- krediler- ihtiyaç kredisi adımları takip edilerek başvurular kolayca tamamlanır ve onaylandığı takdirde hesabınıza anında aktarılır.
 • QNB Finansbank ihtiyaç kredisi telefondan başvuru için 0850 222 0 900 numaralı müşteri hizmetleri aranarak başvurular yapılabilmektedir.
 • QNB Finansbank resmî web sitesi üzerinde yer alan başvuru sayfasından ön başvurular başvuru formu doldurularak yapılabilmektedir.
 • QNB Finansbank ihtiyaç kredisi başvurusu SMS yoluyla yapılabilmekte olup T.C. kimlik numaranızı 5030’a göndererek ön başvurunuzu kolayca yapabilirsiniz.

QNB Finansbank müşterisi olmayan kişiler için başvurular SMS yoluyla, resmî web sitesi üzerinden ve QNB Finansbank şubesinden yapılmaktadır.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi 48 aya varan vade seçenekleriyle, tüketici kredisi adıyla sunulmaktadır. Ödeme seçenekleri için esnek bir yapı sunan Ziraat Bankası, gerekli gördüğü durumlarda şahsi veya maddi teminat istemektedir. Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları %1,67’den başlayarak sunulmakta ve başvuran kişinin kredi notuna göre değişiklik göstermektedir. Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvuruları şubelerden, resmî web sitesi üzerinden, Ziraat mobil uygulamasından, internet şubesi üzerinden ve ATM’lerden yapılabilmektedir. Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi telefondan başvuru için 0850 220 00 00 çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Vakıfbank İhtiyaç Kredisi

Eğitimden tatile, evlilikten sağlığa tüm ihtiyaçlarınız için gerekli kredi seçeneğini oluşturan Vakıfbank, oldukça uygun faiz oranları sunmaktadır. Vakıfbank ihtiyaç kredisi 3 aylık dönemler veya değişken taksitlerle ödenebilmekte ve müşterinin durumuna göre esnek bir yapıya sahip olabilmektedir. Vakıfbank ihtiyaç kredisi kullanan kişiye kredi vadesi boyunca hayat sigortası yapılmakta ve sigorta primleri kişinin yaşı ve durumuna göre değişiklik göstermektedir. Gerekli durumlarda Vakıfbank kredi karşılığında teminat isteyebilmektedir. Vakıfbank ihtiyaç kredisi başvurusu için gerekli olan evraklar şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Nüfus cüzdanı veya ehliyetin aslı ve fotokopisi
 • Gelir belgesi
 • Varsa tapu ve ruhsat fotokopileri

Vakıfbank ihtiyaç kredisi telefondan başvuru için 0850 222 0 724 çağrı merkezini arayarak ihtiyaç kredisi başvurularınızı kolayca yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra Vakıfbank resmî web sitesi üzerinden ‘ihtiyaç kredisi-hemen başvur’ seçeneğini tıklayarak başvuru formu doldurup başvurularınızı kolayda tamamlayabilirsiniz. Vakıfbank internet şubesi ve cep şubesinden de ihtiyaç kredisi başvurularınızı hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Vakıfbank müşterisi olmayan kişiler çağrı merkezinden veya en yakın Vakıfbank şubesinden başvurularını gerçekleştirebilirler. Vakıfbank ihtiyaç kredisi faiz oranları %1,84’den başlamakta olup başvuran kişinin kredi notuna göre değişiklik gösterebilmektedir.

Halkbank İhtiyaç Kredisi

Halkbank ihtiyaç kredisi bireysel ihtiyaçlarınız için 48 aya varan vade seçenekleriyle sunulmaktadır. Çekilecek olan ihtiyaç kredisinde, kredi tahsis tutarı olarak kredi miktarının binde 5’i alınmaktadır. İhtiyaç kredisinde vade süresi boyunca kredi sahibine hayat sigortası yapılması zorunludur. Hayat sigortası primleri kişinin yaşına, cinsiyetine ve kredi tutarına göre değişiklik göstermektedir. Vakıfbank’tan kullanacağınız ihtiyaç kredisi 48 ay vade seçeneği seçilerek, 10.000 TL tutarında alınmak istendiğinde ve krediyi kullanan kişi 35 yaşında bir erkek ise bir yıllık sigorta primi 30 TL olacaktır. Halkbank ihtiyaç kredisi faiz oranları %1,73’ten başlayan oranlar, kredi notuna göre değişkenlik gösterebilmektedir. Halkbank ihtiyaç kredisi başvuruları Halkbank şubelerinden yapılabilmekte olup Halkbank ihtiyaç kredisi telefondan başvuru ve bilgi almak için 0850 222 04 00 çağrı merkezi aranabilmektedir.

Enpara.Com İhtiyaç Kredisi

QNB Finansbank kuruluşlu olan ve dijital banka olma özelliği ile sunduğu hizmetler de masraf talep etmeyen Enpara.com, 50 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisi seçenekleri sunmaktadır. Enpara.com ihtiyaç kredisi 48 aya varan vade seçenekleriyle kullanılabilmektedir. Enpara.com ihtiyaç kredisi faiz oranları %1,89’dan başlamakta olup seçilen vade boyunca eşit taksitlerle ödenmektedir. Enpara.com ’un sunduğu ihtiyaç kredisinde herhangi bir masraf edilmemektedir. Enpara.com müşterileri ihtiyaç kredisi başvurularını mobil şube üzerinden veya internet şubesi üzerinden kolayca yapabilmektedir. Enpara.com müşterisi olmayanlar başvurularını Enpara.com resmî web sitesi üzerinden hemen başvur seçeneğine tıklayarak yapabilirler. Enpara.com ihtiyaç kredisi telefondan başvuru için 0850 222 36 63 müşteri hizmetlerine ulaşarak başvurularınızı kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Enpara.com ihtiyaç kredisi anında hesabınıza yapmakta ve herhangi bir imza veya evrak talep edilmemektedir.

TEB İhtiyaç Kredisi

Gerekli belgeleri temin edip, TEB Bankası şubesinde uğrayarak kredinizi 24 saat içinde kullanabilirsiniz. TEB ihtiyaç kredisi 36 aya varan vade seçenekleriyle kullanılabilmekte ve başvuru için gerekli evraklar şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Nüfus cüzdanı veya ehliyet fotokopisi
 • Gelir belgesi
 • Serbest meslek sahipleri için son 3 yıllık bilanço, vergi levhası ve Ticaret Sicil Gazetesi

TEB ihtiyaç kredisi faiz oranları %1,60’dan başlamakta olup başvuru sahibinin kredi notuna göre değişiklik göstermektedir. TEB müşterileri başvurularını CepteTeb üzerinden veya internet şubesi üzerinden kolaylıkla yapabilirler. TEB müşterisi olmayan başvuru sahipleri başvurularını resmî web sitesi üzerinden hemen başvur seçeneğinde başvuru formunu doldurarak yapabilir veya en yakın TEB şubesi ne gerekli evraklarla başvuruda bulunabilirler. TEB Bankası ihtiyaç kredisi telefondan başvuru ve ayrıntılı bilgi için 444 0 666 telefon şubesi aranabilmektedir.

Şekerbank İhtiyaç Kredisi

Şekerbank ihtiyaç kredisi için 60 aya varan vade seçenekleri bulunmaktadır. Şekerbank ihtiyaç kredisi faiz oranları %2,09’dan başlayan seçeneklerle verilmektedir. Faiz oranları belli dönemlerde farklı kampanyalarla değişebilmektedir. Şekerbank ihtiyaç kredisi başvuruları Şekerbank resmî web sitesi üzerinden hemen başvur seçeneği tıklanarak, çıkan başvuru formu doldurduktan sonra kolayla tamamlanabilmektedir. Şekerbank ihtiyaç kredisi telefondan başvuru seçeneğinde müşteri hizmetleri numarası olan 0850 222 78 78 aranmalıdır. SMS başvurusu için kredi yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra T.C. kimlik numaranızı yazarak 1953’e gönderebilirsiniz. SMS başvurusu örneği şu şekildedir;

 • KREDI 12345678912

Bir önceki yazımız olan Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.