Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

En kolay kredi kartı veren banka

18.03.2017
535

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar

Kredi kartları hayatımızda birbirinden farklı kolaylıklar sağlıyor. Onlar olmasaydı ne yapardık ki bu konuda hiçbir fikrimiz yok. Bütçemize sağladığı kolaylıklar bizleri onlara bağımlı hale getirdi. Kredi kartları tüketicilere böyle kolaylıklar sağlarken, kredi kartı kullanmayan tüketiciler de hemen kendilerine uygun olan seçeneklerle bir kredi kartı arama işlemine koyuldu. En kolay kredi kartı veren bankaları ararken tabi ki önce bütçemizi sonra da gerçekleştireceğimiz işlemleri göz önünde bulunduruyoruz.

En kolay kredi kartı veren banka

Her banka ürününde olduğu gibi söz konusu durum kredi kartları olunca da kullanmak için öncelikle başvuru gerçekleştirmemiz gerekiyor. Kredi kartı başvurusu sonrasında bankalar tüketicileri bir incelemeden geçirirler. Bankanın tüketici hakkında yapacağı araştırmalar yaşı, kredi notu, aylık geliri gibi unsurlar olmaktadır. Eğer banka tüketicinin özelliklerini gözden geçirir olumlu bir sonuca varırsa kişiye kredi kartı verir. Tabi bankalar inceleme yaparken nasıl kendilerini düşünüyorsa, tüketiciler içinde durum bundan farksız değil. Tüketiciler kredi kartı alırken kendilerini zorlamayacak seçenekleri göz önünde bulundurur ve kendi işlerine gelen seçeneği kabul ederler. Bizler de kendimiz için en kısa yolu ararken asıl soruya artık gelelim. Hangi bankalar kredi kartını daha kolay verir?

Soru çok net evet. Ancak bu soruya direkt bir banka ismi veremeyiz, versek de çok objektif olmaz. Kredi kartları söz konusu olunca zaten bankalar ödeme gerçekleştirebileceklerine inandıkları kişilere hemen kredi kartı verirler. Eğer verdiğiniz bilgiler neticesinde geliriniz ile doğru orantıda ürün alabilirsiniz. Bankalar açısından önemli olan nokta onlara olan borcunuzu ödeyebilip ödeyemeyeceğinizdir. Yazımızın başında da söylediğimiz gibi bu tür konularda herkes öncelikle kendisini düşünür. Aynı şekilde büyük bankalar kredi kartı durumunda da büyük riskleri göz önüne alırlar, yani verdikleri kredi kartları çok basit değildir. Bu yüzden kredi risk raporundaki puanlara da çok takılmayarak her zaman yüksek rakamlar aramazlar.

Her banka alışverişinde olduğu gibi kredi kartı alımını da kolay bir yoldan halletmek istiyor. Eğer sizde böyle düşünüyorsanız yapmanız gereken tek şey kredi notunuzu yüksek tutmak. Bildiğiniz gibi kredi notu platformu hayatımıza girdiğinden beri her işlemde öncelik onun. Sizde kredi notunuzu yüksek tutarak kredi çekerken de kredi kartı alırken de zorluk yaşamazsınız. Kredi notumu nasıl yüksek tutarım diyorsanız, yapmanız gereken işlemler kredi kartı ödemelerinizi düzenli yapmak, kredi ödemelerinizi zamanında gecikmeye girmeden ödemek ve borç bırakmamak. Dediğimiz gibi önemli olan kredi notu. Aylık gelirinizin çok bir önemi yok. Bankaların önceliği kredi notunuzun nasıl olduğudur. Eğer aylık 1000 TL kazancınız varsa ve bankaya 500 TL limitli bir kredi kartı talebinde bulunursanız elbette alma olasılığınız daha yüksek olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Evlilik Desteği 50 Bin TL Kredi İmkanı Evlilik Desteği Nasıl Alınır ? başlıklı makalemizde Devletten evlilik kredisi, evlilik desteği ve evlilik kredisi almak hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.