G-00RJKRKGGQ
Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Fibabanka Günlük Para Çekme Limiti 2020

26.01.2020
390

2020 yılı için Fibabanka’nın banka kartı günlük para çekme limiti 1.000 TL olarak belirlenmiştir. 1000 TL’lik üst limit para çekme işlemi bankanın ATM’leri aracılığıyla gerçekleştirileceği zaman geçerlidir. Hesapta daha üst limitte nakit bulunduğu zaman, para çekme işlemi bankanın şubeleri aracılığıyla yapılmalıdır. 1000 TL’nin üzerindeki tutarlar ATM’den çekilmek istendiğinde, bankanın belirlemiş olduğu komisyon bedeli de tahsis edilir. Fibabanka hesap kartıyla yurt dışında da bulunulan ülkenin para birimine göre para çekme işlemi yapılabilir. Fibabank günlük para çekme limiti artırmak isteyen banka müşterileri bu işlemi aynı zamanda banka müşteri temsilcileri ilede kolaylıkla yapabilirler.

Fibabank Günlük Para Çekme Limiti

ATM’ler aracılığıyla çekilebilen 1000 TL’lik günlük para çekme limiti, acil nakit ihtiyaçlarında ya da günlük nakit ihtiyacı arttığında, yükseltilmek istenebilir. Böyle durumlarda banka şubeleri ya da telefon bankacılığı aracılığıyla Fibabanka günlük para çekme limitini artırım talebi oluşturulmalıdır. Banka kişinin hesap durumuna ve kredi notuna göre talebi onaylar. Yeni limit, yasal çerçeveler dahilinde kişinin hesap hareketleri ve kredi notuna göre oluşturulur. Bir seferliğine mahsus 1.000 TL üzerindeki nakit çekimleri, banka şubeleri aracılığıyla da gerçekleştirilebilir.

Fibabanka ATM’lerinden Kartsız Para Çekme

Fibabanka hesabı olan kişiler, hesap kartlarını taşımadıkları ya da unuttukları zaman ATM’ler üzerinden kartsız para çekme işlemini gerçekleştirebilirler. SMS yöntemiyle gerçekleştirilen bu uygulamada, kişi Fibabanka ATM’leri üzerinden kartsız işlemler seçeneğini tıklamalıdır. Ardından cep telefonuna gelen Fibabanka para çekme referans numarasını ATM ekranına girmelidir. Daha sonra kartsız bir biçimde istediği tutarı çekebilir. İşlem yine ATM üzerinden gerçekleştirildiği için en çok 1.000 TL’ye kadar olan tutarlar çekilebilir.

Fibabanka’ da Para Yatırma ve Gönderme İşlemleri

Fibabanka’nın hesapları üzerinden para çekme işlemleri yapılabildiği gibi, para yatırma, EFT, havale ve swift gibi işlemler de yapılabilmektedir. Bankanın hesaplarına para yatırılması için yine ATM’ler ve baka şubeleri kullanılabilir. Fibabanka bankamatiklerinde para yatırma limiti olarak herhangi bir limit belirlenmemiştir. Yani banka müşterileri, istediği kadar tutarı hesaplarına yatırabilir. Para yatırma işlemi ATM’ler üzerinden istenilen zaman, 7 – 24 yapılabilmektedir. Para yatırırken ATM’ler sadece banknotları kabul eder, bozuk parayla para yatırma işlemi gerçekleştirilemez

Fibabanka hesapları ve kredi kartı aracılığıyla havale, EFT ve swift işlemleri de yapılmaktadır. İnternet bankacılığı ya da telefon bankacılığı bu işlemler için tercih edildiğinde, yani kartsız bir şekilde havale, EFT ve swift işlemleri yapıldığında Fibabanka kartsız para yatırma ücreti şubeler aracılığıyla yapıldığında tahsis edilen komisyon bedelinden çok daha ekonomik olur. Fibabanka aracılığıyla yapılan EFT, havale ve swift işlemlerinin detayları ise şu şekilde olmaktadır:

Havale: Fibabanka hesapları arasında yapılan para gönderme işlemlerine havale denmektedir. Fibabanka’dan havale yapmak için para gönderilecek kişinin hesap numarası ya da IBAN numarası bilinmelidir. Fibabanka günlük havale limiti olarak bir tutar belirlememiştir. Hesaplara yasal çerçeveler dahilinde belirlenmiş tutarda para gönderimi yapılabilir. Hesaplar arası havale işlemi yapılırken internet ve telefon bankacılığı tercih edilirse, herhangi bir komisyon bedeli tahsis edilmez. Ancak havale işlemi şubeden yapıldığında, 11 TL’lik bir masraf ödenir.

EFT: Fibabanka hesaplarından bir başka banka hesabına para aktarmak için yapılan işleme EFT denmektedir. Fibabanka günlük EFT limiti gönderimleri internet üzerinden yapıldığında herhangi bir ücret tahsis etmez. Ancak EFT işlemi şubeler aracılığıyla yapıldığında en az 16 TL’lik, telefon bankacılığı ile yapıldığında ise en az 11 TL’lik komisyon tahsis edilir.

Swift: İnternet bankacılığı kullanılarak başka banka hesaplarına döviz aktarımı olarak geçen swift uygulaması için banka en az 65 TL olacak şekilde uygulama komisyonu tahsis etmektedir.

Bir önceki yazımız olan Evlilik Desteği 50 Bin TL Kredi İmkanı Evlilik Desteği Nasıl Alınır ? başlıklı makalemizde Devletten evlilik kredisi, evlilik desteği ve evlilik kredisi almak hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.