G-00RJKRKGGQ
Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Finansal Güvenliğiniz İçin Acil Durum Fonu Oluşturun

11.01.2017
288

Günümüzde bireyler hem geleceklerini planlamak hem de kendilerini garanti altına almak adına elbette ki bazı birikimler gerçekleştirmektedirler. Her birey aynı miktardaki parayı birikim haline getiremiyor olsa da, herkes kendi bütçesine uygun olarak bazı birikimler gerçekleştirmektedirler. Bu birikimleri ise değerlendirmenin en güzel yolu bazı yatırım piyasalarını değerlendirmek ya da bir acil durum fonu açtırmaktan geçmektedir. Bu sayede bireylerin birikimlerinin artmasına yardımcı olunurken acil durum fonu ile gelecekte yaşanabilecek olumsuz olaylara karşı önlem de alınmış olmaktadır.

Maddi Açıdan Her Zaman B Planı: Acil Durum Fonu

İş yaşantısı ve hayat içerisinde yaşam zorlukları arasında bireylerin bir kenara attıkları birikimlerini yönetmek ve değerlendirmek adına her zaman bir b planına ihtiyaçları bulunmaktadır. Trafik kazası, yaralanma, işten çıkma ve uzun süre işsiz kalma durumlarında açılan acil durum fonları bireylerin bir sürede olsa rahat hareket etmelerine yardımcı olmaktadır. Üstelik geleceğe yönelik maddi güvence de sağlayan bu fonlar, planlı yaşayan bireyler için vazgeçilmez bir durum haline gelmektedir. herhangi bir banka aracılığı ile kolaylıkla oluşturulabilen acil durum fonları tamamen bireylerin isteklerine göre şekillenebilen ve düzenlenebilen hesaplar olarak da bilinmektedir.

Geleceğe Yönelik Birikim Hesabı Olarak Da Kullanın

Acil durum fonu yalnızca ileride yaşayabilecek kötü olaylar karşısında kullanılmamaktadır. Bireyler yatırımlarını elbette ki bu doğrultuda gerçekleştirmektedir ancak olumsuz bir durum ile karşılaşılmadığı sürece bu fonlar geleceğe yönelik birikim hesapları olarak da kullanılabilmektedirler. Bu sayede bireyler hem fark etmeden birikim yapabilmekte hem de oluşabilecek bir probleme karşı çözüm yolu geliştirebilmektedirler. Bankaların acil durum fonu olarak tasarladıkları birbirinden farklı kampanyaları bulunmaktadır. Üstelik bu kampanyalar fon olarak açtırdığınız hesabı faizli birikim hesabı olarak kullanabilmenize de olanak tanımaktadır. Bu da bireylerin bir yandan fona para yatırırken diğer yandan da birikim yapmalarını destekler niteliktedir. Acil durum fonları bireylerin genel olarak 3 aylık giderleri doğrultusunda belirlenmekte ve hesaba ona göre para yatırılmaktadır. Ancak bu hesabı birikim hesabı olarak da kullanmak isteyen bireyler giderlerini altı aylık süreler halinde hesaplattırarak, fonlarındaki paranın artmasına da yardımcı olmaktadırlar.

Finansal Güvenliğiniz İçin Acil Durum Fonu Oluşturun

Fon Gereksiz Durumlar İçin Asla Kullanılmamalı

Açılan tüm birikim hesaplarında olduğu gibi acil durum fonlarında da gereksiz para çekme işlemlerinden ve harcamamalardan kaçınmak gerekmektedir. Bu tarz işlemlerin sıklaşması fon hesabındaki paranın hızlıca tükenmesine sebep olacağı gibi birikim planınızın da önüne geçecektir. Fon genel olarak her an para çekmeye müsait olmakta ve telefon bankacılığı aracılığı ile de yönetilebilmektedir. Böyle bir durumda olması ise bireylerin zaman zaman fondan kolayca paralarını çekmelerine sebep olmaktadır. Gereksiz harcamalımalar, online işlemler ve alışverişler adına farklı bir banka hesabı kullanılması bireylerin yararına olacaktır. Aksi takdirde acil durum fonu amacından saptırılarak zarar edilmesine yol açabilmektedir.

Esnek Ve Kolay Ulaşılabilir Bir Fon Yaratın

Acil durum fonu açılmasının amacı, hızlı ve kolay ulaşabilir bir hesap oluşturularak, olumsuz bir durumda kısa sürede para çekme işleminin gerçekleştirilebilmesidir. Finansal güvenlik açısından pek çok banka bireylere acil durum fonu oluştururken bazı güvenlik sorularını, parmak izini ya da ses tanıma yöntemlerini kullanmaktadır. Bu gibi işlemlerin kullanılması hem bankanın hem de bireyin parasının güvenliği açısından zorunludur. Ancak acil durum fonu oluştururken banka ve hesap seçiminde seçici olmakta faydalar bulunmaktadır. Hangi banka acil durumda kolay ulaşılabilir bir hesap kullanıyorsa o bankayı tercih etmek daha avantajlı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Otomatik Ödeme Talimatı Nedir ? Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir ? başlıklı makalemizde Ödeme talimatı nedir, otomatik ödeme ve Otomatik ödeme talimatı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.