Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Finansbank Konut Kredisi Hesaplama

04.10.2018
578

Finansbank konut kredisi hesaplama araçları kullanılarak; bankanın konut kredisi için sunduğu üst limitler, faiz oranları, vade seçenekleri ve taksit aralıkları hakkında detaylı bilgi alınabilir. Finansbank’tan konut kredisi kullanmak isteyen kişiler, kredi başvurularını online olarak internet üzerinden yapabilirler.

Banka aracılığıyla kullanılacak konut kredileri sayesinde kira öder gibi ev sahibi olunabilir. Finansbank konut kredisi hesaplama 2018 yılı için birtakım kriterler baz alınarak yapılmaktadır. Çekilmek istenen tutar belirlendikten sonra, bankanın internet sayfası üzerinden hesaplama işlemi yapıldığında;

 • Çekilmek istenen kredi tutarının aylık ödeme miktarı,
 • Faiz oranlarıyla birlikte geri ödenecek toplam tutar,
 • Bankanın başvuru sahibine kullandıracağı kredi tutarı, (Kredi notu düşük olan kişiler istedikleri yüksek oranlı kredi tutarını çekemeyebilirler. Bu noktada, banka müşterisi için kredi teklifinde bulunur)
 • Çekilmek istenen kredi tutarına ait dosya masraf miktarı,
 • Ödenecek toplam faiz tutarı,
 • Kredi için talep edilecek kefil sayısı ya da ipotek durumu,
 • Kredinin yıllık maliyet oranı, hakkında detaylı bilgilere ulaşılabilmektedir.

Finansbank Konut Kredisi Başvurusu

Ev almak isteyen kişilerin mortgage sisteminden yararlanarak uygun faiz oranlarında ve vade seçeneklerinde kredi çekebileceği bankalardan biri de Finansbank olmaktadır. Finansbank kredi başvurusu internetten, bankanın mobil uygulaması aracılığıyla, telefon bankacılığı ve şubeleri üzerinden yapılabilmektedir. Yüksek tutarlı konut kredisi kullanımı için kişinin kredi sicil notunun olumlu olması çok önemlidir. Başvurusu onaylanan kişiler için bankanın sunduğu konut kredisi özellikleri ise şu şekilde olmaktadır:

 • Finansbank konut kredileri için 180 aya varan vade seçeneği sunar.
 • Belirlenen vade boyunca uygulanacak faiz oranı sabit kalır.
 • Çekilmek istenen kredi tutarı; satın alınmak istenen eve bir ekspertiz gönderilerek ve ekspertizin belirlediği fiyatın en çok % 75’i olacak şekilde belirlenir.
 • Alınacak konut, tapu üzerinde mesken olarak kayıtlı olmalıdır.
 • Konut kredisi çekebilmek için satın alınacak konut bankaya teminat olarak gösterilmelidir.

Finansbank Konut Kredisi Faiz Oranları

QNB Finansbank’tan kullanılacak konut kredisi için kredi faiz oranları 2018 yılı için % 2.40 olarak belirlenmiştir. 180 aya kadar sunulan vade seçenekleri ise çekilmek istenen kredi tutarına göre değişir. Çekilecek kredi tutarı ne kadar fazla olursa, sunulacak vade süresi de o kadar fazla olacaktır. Bu bakımdan öncelikle kullanılmak istenen kredi tutarına karar verilip, bu doğrultuda vade seçenekleri, faiz oranı ve dosya masraf tutarları hakkında banka şubesinde ya da internet üzerinden detaylı bilgi alınmalıdır.

Finansbank Konut Kredisi Ödeme Seçenekleri

Finansbank Konut Kredisi Başvurusu onaylanan kişiler, farklı ödeme seçeneklerinden yararlanabilirler. Kredi tutarı, aylık eşit taksitlerde ödenebileceği gibi farklı ödeme planlarından da yararlanılarak ödeme yapılabilir. Sunulan ödeme seçeneklerinden biri, azalan taksitlerle kredi ödemesidir. Bu ödeme sisteminde, kredi tutarının ayık taksitleri seneler içinde azalarak ödeme tamamlanır. Diğer ödeme seçeneği ise artan taksitli ödemedir. Bu ödeme sisteminde ise, kredi tutarının taktileri belirlenen vade süresine artarak devam eder ve ödeme tamamlanır.

Ödeme seçeneklerinin belirlenmesinde kişinin aylık geliri ya da kişisel olarak alacak olduğu nakit seyri çok önemli olmaktadır. Şayet kişi, döner sermayeli ya da prim usulü maaş aldığı bir işte çalışıyorsa, artan taksitli ödeme seçeneğinin tercih edilmesi daha mantıklı olmaktadır. Ancak kişinin sabit bir geliri varsa ve sabit gelirinden başka bir geliri yoksa aylık eşit taksitli ödeme seçeneğinden yararlanması uygun olur. Turizm gibi yılın belirli bir dönemi nakit akışının yoğun olduğu bir işte çalışan kişininse azalan taksit seçeneğini tercih etmesi kredi ödemelerinde daha doğru olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan QNB Finansbank Günlük Para Çekme Limiti 2021 Güncel başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.