G-00RJKRKGGQ
Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Findeks.com Nedir?

08.03.2017
325

Pek çok kişinin parasal konularında geçen findeks.com nedir? Findex bankalar ve Kredi Kayıt bürosu ile iletişimli olarak çalışan bir sistemdir. İnternet sitesi üzerinden ya da mobil uygulaması ile hizmet verir. Tüm bankalardan kullanılan kredilerin ödeme tarihlerini ve kalan borç bilgileri gibi bilgileri verir. Buna risk raporu adını veren platform beş yıl boyunca kullanılmış kredilerin ve ödemelerin tamamını tek bir belge üzerinden sunma yetisine sahiptir.

Kişilerin kredi puanlarını yükseltmesi için direktiflere ihtiyaç duyanlara hizmet veren not danışmanım hizmetinin yanında kredi puanının öğrenilmesine olanak veren bir sistemdir. Aynı zamanda çek sahibinin ödeme ve borç sadakati durumuna bakılarak bir güven teyidi imkanı da veren platform kişileri iş yükünden kurtarıp tüm banka ilişkilerini tek bir noktadan görüntüler.


Findeks.com nedir?

Findeks kredi notu artık hayatımızın merkezinde. Findeks kredi notunu bu kadar duyarken, kredi notumuzu da Findeks ’ten öğrenebilirken nedir bu Findeks.com diye düşünmeden edemiyoruz. Findeks Kredi Kayıt Bürosu A.Ş. arayıcılığı ile tüketicilerin hizmetine sunulmuştur. Findeks ’in hizmete sunulmasına 9 bankanın bir araya gelmesi vesile olmuştur. Findeks, sayesinde artık kredi notu kavramı ile hakkımızda değerlendirme yapılma kolaylığını getirdi.

Tüketici bankaya bireysel olarak veya kurumsal kredi başvurusunda bulunduğunuzda, banka Findeks.com üzerinden kredi notu sorgulaması yapar ve bu kredi notu sayesinde tüketicinin finansal durumu, bu zamana kadar sektörde bıraktığı itibar kontrol edilir. Findeks ile tek bankada olan ilişki değil tüm bankalarla olan limit, kredi borçları kontrol altında tutulmaktadır. Findeks tüketici hakkında bu kadar çok bilgiyi içinde barındırırken tabi ki güvenliği sağlamayı da ihmal etmemiş. Findeks.com dünyanın en gelişmiş kimlik belirleme yöntemlerini kullanıyor. Findeks.com, ISO ve Cobit4.1 güvenlik sistemleriyle birebir olan bir donanımla tüketicilerin bilgilerini garantiye almakta. Bu sistemi kullanırken sadece kimlik bilgilerinizi vermekte yeterli değil, yani kimlik bilgilerinizi bulunduran başka biri sisteme adınıza giriş yapamaz. Sistemde kimlik bilgileriniz kesinleştirilirken yine sadece sizin bildiğiniz cevaplar isteniyor. Ayrıca bunların üzerine tüketicinin bankalarda kayıtlı olan cep telefonu ile doğrulama kesinlik kazanıyor. Tüketicinin verdiği tüm cevaplar, kimlik bilgileri, telefon numarası vs. gibi veriler bağımsız şirketler ve BDDK tarafından saklı tutulmaktadır.

Findeks.com ne işe yarar?

Findeks kuruluşu, güvenilirliği hakkında bilgileri verdik. Şimdi Findeks sayesinde neler yapılır, hangi amaç doğrultusunda piyasaya sürüldü buna göz atalım. En kolay tanımıyla Findeks, bankalarda var olan kredi limitleriniz hakkında bilgi verir. Finansal hayatınızın devamını kontrol altında almak adına düzenleme yapmaya olanak sağlar. Eksiklerinizi bilmeniz, geleceğinizi garantiye almanız adına size finansal olarak güç katar.

Findeks ‘in hizmetleri hakkında bilgi verelim. Findeks tarafından belirlenen kredi notunuz herhangi bir bankaya kredi başvurusu yaptığınızda daha önce çektiğiniz kredilerin veya kredi kartlarının ödemesini nasıl yaptığınıza göre puan vermektedir. Ayrıca hala ödemekte olduğunuz borç varsa, son 5 yıl içerisinde biten borcunuz varsa bunları da detaylı bir şekilde Risk raporu hizmetinde görebilirsiniz. Uyarı hizmeti sayesinde de kredi notunuz çerçevesinde borçlarınızda ve limitinizde yaşanan gecikmelerden haberdar olmaktasınız. İzleme hizmet de, bankalarda bulunan kredi kartı veya kredilerinizin bilgilerine tek seferde sahip olmanız demektir. Platform içerisinde ayrıca not danışmanı bulunur. Not danışmanı sayesinde kredi notunuzu nasıl üst seviyelere çekeceğinizden haberdar olursunuz. Aldığınız önerileri gerçekleştirmeniz sonucunda da kredi puanının yükselir. Birde takipçi hizmeti vardır, bu hizmet sayesinde de finansal bilgileriniz, kimlik ve iletişim bilgileriniz güvenlik altına alınmaktadır.

findeks.com

Findeks.com ‘a nasıl üye olabilirim?

Findeks platformundan ücretsiz olarak faydalanacaksanız Findeks.com’a girerek üye ol seçeneğine tıklamanız yeterli. Üyeliğiniz ücretsiz bir şekilde gerçekleştirilecektir. Eğer seçeneğiniz ticari yönde ise öncesinde bir form doldurmanız gerekmektedir. Sistemde üyeliğinizin aktifleşmesi Findeks’e bağlı bulunan bankalar arayıcılığı ile gerçekleştirilir.

Bir önceki yazımız olan Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar Hangileridir ? başlıklı makalemizde Banka kredileri için başvuru, en uygun kredi ve Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar
  1. 49522374398 dedi ki:

    Kredi notu mu ogrenmek istiyorum