Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Findeks Paketleri ve Özellikleri

15.04.2017
353

Çok sayıda kullanıcının en merak ettiği konulardan birisi de findeks izleme nedir ve de nasıl kullanılır konularıdır. Findeks hangi paketlerin içeriğinde bulunmaktadır konusu da cevabı merak edilen bir konudur. Bu konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için öncelikle bu hizmetin ne olduğu ve ne işe yaradığı konularına değinilmesinde büyük yarar olacaktır.

Findeks İzleme Nedir?

Findeks izleme hizmetinin ne olduğunu şu şekilde ifade etmek mümkün. Findeks izleme ile birlikte finansal alanlarda mevcut olan bilgilerinizin tamamını kontrol etmeniz ve gerekli çıkarımların gerçekleştirilmesi tek bir tuşla sağlanabilmektedir. Kullanıcısına büyük kolaylık sağlayan bu olay findeks hizmeti olarak adlandırılır. Findeks izleme hizmeti vasıtasıyla hangi bankada krediniz var, güncel borcunuz mevcut, mevcut olan limitiniz, kartınız, mevcut kredili mevduat hesabınızda bulunan borç tutarı gibi bilgilere tek bir tuşla erişim sağlayabilir ve bu bilgiler üzerinde kolaylıkla inceleme gerçekleştirebilirsiniz.

Findeks hizmetinin sağladığı diğer önemli bir kolaylık da bilgisayar ekranınıza gelen grafikler aracılığı ile erişim sağlamış olduğunuz bilgilerin daha anlaşılır bir nitelik kazanması ile kontrollerinizi gerçekleştirebilmenizi mümkün kılmasıdır. Findeks izleme hizmeti vasıtasıyla, findeks dâhilinde mevcut olan her bilgiyi yalnızca tek bir ekran üzerinde görmenize olanağı söz konusu olmaktadır. Böylelikle bir birey sahip olduğu finansal nitelikli hesaplarındaki değişiklikleri büyük bir rahatlıkla kontrol edebilme imkânına sahip olmakla birlikte olağan dışı bir durum anında ise kolaylıkla müdahale gerçekleştirebilmektedir. İzleme özelliğine bütün findeks kullanıcıları sahip durumdadır ve de findeks hizmet paketlerinden biri kullanıma başlandığı anda uygulamanın içeriği doldurulmaktadır.

Findeks İzleme Hizmeti Hangi Paketlerde Bulunmaktadır?

Kullanıcıya sağlanan izleme hizmeti Findeks’in bütün paketlerinde bulunmaktadır. Findeks paketleri ise; Gold takipçi paketi, Gold Danışmanlık paketi, Klasik takipçi paketi ve Premium takipçi paketidir. İzleme özelliğinden faydalanmak isteyen bireylerin findeks paketleri seçeneklerini inceleyerek, bu paketler arasından ihtiyacına uygun nitelikte olanı belirleyerek tercihte bulunup sahip olabilme imkânları bulunmaktadır. Mevcudiyeti bulunmakta olan bütün findeks paketlerinde içeriklerin standart olduğu unutulmaması gereken bir konudur. İzleme özelliğini bünyesinde barındırmakta olan paketler hakkında bilgi sahibi olmak için yazının devamını okumanız son derece yararlı olacaktır.

Findeks Klasik Paket

Findeks klasik izleme hizmet paketine sahip olmak isteyen birey KDV dâhil olmak üzere 5.71 TL aylık ücret öder. Klasik findeks paketi içerisinde ayda yalnızca bir kez olmak üzere 12 adet kredi notu risk raporu, uyarı ve izleme hizmeti yer almaktadır.

Findeks Gold Danışmanlık Paketi

Findeks Gold danışmanlık paketine sahip olmak isteyen bir birey, KDV dâhil olmak üzere aylık 8,95 TL öder. Findeks Gold danışmanlık paketi içeriğinde ayda sadece bir kez kullanılmak üzere 12 adet kredi notu risk raporu, izleme hizmeti, uyarı raporu ve de ayrıyeten 3 kez danışmanım hizmetlerinden faydalanma imkânı mevcut olmaktadır.

Findeks Gold Takipçi Paketi

Findeks Gold takipçi paketine sahip olmak isteyen birey KDV dâhil olmak üzere 8,95 TL aylık ödeyerek bu hizmetten faydalanabilmektedir. Findeks Gold takipçi paketinin içeriğinde bulunan hizmetler arasında izleme özelliği, uyarı hizmeti, ayda sadece bir kez kullanılmak üzere 12 tane kredi notu risk raporu bulunuyor.

Findeks Premium Paketi

Findeks Premium Paket, en geniş kapsama sahip olan findeks paket hizmeti olma özelliğine sahip bulunmaktadır. Premium paket KDV dâhil olmak üzere aylık 14,07 TL ücret ödenerek kullanılabilmektedir. Findeks Premium paketinin içeriğinde diğerlerinden bir farkı bulunmayan hizmet ayda sadece bir kez kullanılabilir olan 12 tane risk raporu, uyarı hizmeti, izleme hizmeti ve 3 kez kullanılabilir nitelikte olan not danışmanım uygulaması ve de son olarak takipçi hizmetleri bulunmaktadır.

Nasıl Findeks Paketi Satın Alacağım?

Findeks hizmetlerinden yararlanmak isteyen bir birey, findeks paketlerinden ve de izleme özelliğinden ne nasıl fayda sağlanabileceği ve nasıl satın alma işlemi gerçekleştirilebilir konuları hakkında bilgi sahibi olmak önemlidir. Findeks hizmetlerini kullanmaya başlamak için yapılması gereken ilk işlem ücretsiz bir biçimde Findeks’e üye olma işlemini gerçekleştirmek gerekmektedir. Daha sonraki aşamada Findeks’in web sitesi olan www.findeks.com internet adresini ziyaret ederek bu sayfa üzerinde bulunan sayfanın sağ üst köşesinde mevcut olan ÜYE OL seçeneği üzerine tıklama işleminin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu işlemin ardından yapılması gereken bir diğer işlem ise sayfada ekrana gelen üyelik formunda istenilmekte olan bilgilerin doğru olarak girilmesi ve sonrasında ekrana gelen yeni adımların yerine getirilmesi gerekiyor. Bu konuyla alakalı olarak hatırlanması gereken bir diğer konu ise Findeks üyeliğinin tamamıyla ücretsiz olduğudur.

Findeks.com Nedir ve Ne İşe Yarar?

Findeks kredi notu özellikle günümüzde hayatın merkezinde yerini almaktadır. Findeks Kredi Kayıt bürosu A.Ş. ayrıcalığıyla birlikte kullanıcıların hizmetine sunulmaktadır. Findeks hizmetinin faaliyete geçirilmesine 9 bankanın bir araya gelmesi vesile olmuş durumdadır. Bir tüketici bankaya bireysel olarak ya da kurumsal olarak kredi başvurusu gerçekleştirdiği takdirde, banka Findeks.com vasıtası ile kredi notu sorgulama işlemini gerçekleştirir ve bu kredi notu yardımıyla tüketicinin mevcut finansal durumu, bu süreye kadar sektör üzerinde bırakmış olduğu itibar incelenir. Findeks vasıtasıyla yalnızca tek bir bankada mevcut olan ilişki değil bütün bankalarla mevcut olan limit, kredi borçları kontrol altına alınmaktadır. Findeks tüketiciler ile ilgili pek çok bilgiyi içinde muhafaza ederken elbette güvenliği de sağlamaktadır.

Findeks.com sitesi dünya çapında en gelişmiş özellikteki kimlik belirleme tekniklerini kullanmaktadır. Findeks.com internet sitesi, ISO ve Cobit4.1 güvenlik sistemleri ile birebir olan bir donanım ile birlikte kullanıcıların bilgilerini koruma altına almaktadır. Bu sistemin kullanımı sırasında yalnızca kimlik bilgilerinin verilmesi yeterli olmamaktadır. Bunu anlamı kullanıcının kimlik bilgilerini bulundurur durumda olan bir başkasının sisteme findeks kullanıcısının adına giriş yapamamaktadır. Sistem üzerinde kullanıcının kimlik bilgileri kesinleştirilirken yine de yalnızca sistem kullanıcısının bildiği cevaplar istenmektedir. Tüm bu özelliklerin yanında kullanıcıların bankalarda kayıtlı bulunan cep telefonu ile doğrulama kesinlik kazanmaktadır. Kullanıcının vermiş olduğu cevapların tamamı, kimlik bilgileri, telefon numarası vb. gibi bilgiler bağımsız firmalar ve BDDK tarafından muhafaza edilmektedir.

Findeks.com’u tanımlamanın en kolay yolu Findeks hizmetleri ile kullanıcının bankalarda mevcut olan kredi limitleri hakkında bilgilerine erişim sağlanır. Kullanıcının finansal hayatının devamını kontrol altında tutmayı ve düzenlemeler gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. Kullanıcı bu sayede eksikleri hakkında bilgi sahibi olur, geleceğini garantiye almasına imkân katarak finansal açıdan güç katmaktadır. Findeks tarafından belirlenen kredi notu, herhangi bir bankaya kredi başvurusunun yapılması durumunda daha önce çekme işlemi gerçekleştirilmiş olan krediler ya da kredi kartlarının ödeme işlemlerinin nasıl gerçekleştirildiği ne göre puan verir. Findeks ile hala ödenmekte olan borcun mevcudiyeti söz konusu ise, son 5 yıl içerisinde bitmiş olan borcun varlığı söz konusu ise bunları da detaylı bir biçimde risk raporu üzerinde kullanıcının görebilmesini sağlamaktadır.

Findeks’in sağlamakta olduğu uyarı hizmeti sayesinde kullanıcının kredi notu çerçevesinde borçlarında ve limitlerinde yaşanmış olan gecikmelerden kullanıcı haberdar edilmektedir. Sağlanmakta olan izleme hizmeti ile ise, bankalarda mevcut olan kredi kartı ya da danışma hizmeti sayesinde kredi notunun nasıl üst seviyelere çekildiğinden haberdar olma imkânı sunulmaktadır. Kullanıcıya verilen önerilerin gerçekleştirilmesi durumunda kullanıcını kredi puanında yükseltilme yapılır. Sunulan takipçi hizmeti ile de kullanıcının finansal bilgiler, iletişim ve kimlik bilgileri güvenli bir şekilde muhafaza altına alınmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar Hangileridir ? başlıklı makalemizde Banka kredileri için başvuru, en uygun kredi ve Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.