G-00RJKRKGGQ
Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Flexi Card Kredi Kartı Başvurusu

18.06.2018
542

Garanti Bankası’nın müşterilerinin kendi tasarımlarını oluşturması için imkan tanıdığı Flexi kredi kartı ile bonus anlaşmaları olan iş yerleri ve kampanyalar arasından da seçim yapılabilmektedir. Garanti müşterileri kendi kredi kartlarını kendi istedikleri biçimde oluşturabilmektedirler. Kişileştirilmiş bu kredi ürünü sayesinde hangi bonus kampanya ve fırsatlarından yararlanabileceğinize kendiniz karar veriyorsunuz.

Flexi kredi kartı çıkartmak isteyen müşteriler Garanti Bankası’nın birkaç kanalı ile bu işlemi gerçekleştirebilirler. Bu kanallar şunlardır:

 • İnternet bankacılığı
 • Garanti Bankası şubeleri
 • Cep şubesi
 • Alo Garanti

İnternet bankacılığını kullanmak için öncelikle bu kanalı aktif hale getirmelisiniz. Aktifleşen internet bankacılık sistemine kimlik numaranız ve parolanız ile giriş yaptıktan sonra kart işlemlerinden ilgili bölümü tıklayıp işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Hızlı ve pratik biçimde kart başvurunuz tamamlanacaktır.

Garanti Bankası’nın www.bonus.com.tr adresine girdikten sonra Flexi kartına başvur başlığına tıklayabilirsiniz. Ekranda TC. kimlik numaranız ve isminiz sorulmaktadır. Bunları girdikten sonra “Hemen Başvur” butonuna basıp, talebinizi iletebilirsiniz. Siteye girdiğinizde ana sayfada “Kartlar” başlığına tıkladıktan sonra Garanti Bankası’na ait tüm kartların kategori olarak görebileceksiniz. Flexi kredi kartı için Flexi ailesi başlığına girmeniz gerekmektedir.

Flexi’ni Yarat bölümünden başvuru yapmadan önce daha detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz. Flexi kart görünümünü kendiniz yaratabilirsiniz ya da bankanın size sunduğu hazır tasarım seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

 1. kimlik numaranız ve isminizi gönderdikten sonra Garanti Bankası yetkilileri tarafından Flexi kart başvurunuz için aranacaksınız.

Herhangi bir Garanti Şubesi’ne uğrayarak da işlemlerinizi yapabilirsiniz. Müşteri temsilcileri ile yüz yüze ve birebir bir iletişim kurmak için şube kanalını tercih edebilirsiniz. Kredi kartı başvuru formunu doldurduktan sonra talebiniz incelemeye alınacaktır.

Garanti Bankası’nın Flexi kart başvuruları için Alo Garanti hattı da kullanılabilmektedir. 444 0 333 numaralı hattı arayarak kart başvurusu yapabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden aynı telefon numarası kullanılabilir. Hattı aradıktan sonra yapmanız gereken 1-5-2-1’i tuşlamak! Numaralara sırasıyla basmaya dikkat edin. Bu sizi direkt olarak başvuru yapmak için yönlendirecektir.

Flexi kart başvurunuzdan sonra banka talebinizi değerlendirmeye alıp, onay sürecini başlatacaktır. Onay aldığınız takdirde kartınızın hesap kesim ücretini, yararlanmak istediğiniz kampanyaları, dış görüntüsünü vb. birçok özelliği kendiniz belirleyebiliyorsunuz.

Flexi kredi kartına başvur işlemi için www.garanti.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Flexi Kredi Kartı Aidatı

Flexi kredi kartı aidatı ne kadar? Kredi kartlarındaki yıllık aidatlar ile ilgili olarak Flexi Card’ın avantajlı olduğunu belirtebiliriz. Flexi Card kullanan Garanti Bankası müşterileri aidat ödememektedirler.

Flexi yıllık ücreti bulunmamaktadır; aidat ödeme zorunluluğu olmadan avantalı bonus ve taksit imkanlarından yararlanılabilmektedir.

Flexi Kredi Kartı Borç Sorgulama

Garanti Bankası resmi web sitesinden Flexi Card kredi kartı borcunu öğrenme mümkündür. Flexi Card için şu sorgulamaları yapabilirsiniz:

 • Kartın gelecek extre kesim tarihi
 • Kartın kullanılabilir limit durumu
 • Kartın o anki bonus durumu
 • Dönem içinde yapılan harcamalar

Garanti Bankası’nın anında bilgi servisi olan 3340 sms hattını Flexi Card kredi kartının extresini sorgulama için kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ise cep telefonun mesaj kısmına girip, “Bilgi” yazdıktan sonra Flexi Card kredi kartınızın numarasının son 4 hanesini de eklemektir. Ardından mesajı 3340’a gönderin.

“Extre”  yazdıktan sonra boşluk bırakıp son 4 haneyi ekleyip gönderdiğiniz takdirde ise güncel borç bilgisi, asgari ödeme tutarı, kalan borç ve borcu son ödeme tarihi bilgi olarak cep telefonunuza iletilecektir.

Sms gönderdiğiniz cep telefonu numarası Garanti Bankası’nın veri tabanına kayıtlı olmalıdır aksi takdirde başka telefondan gönderdiğiniz mesaja cevap gelmeyecektir.

Flexi Card Kredi Kartı Mobil Uygulama

Flexi Card kredi kartı android uygulaması ile kart takibinizi de rahatlıkla yapabilirsiniz. Garanti Bankası, BonusFlas özelliği sayesinde istediğiniz her şeyi takip etmeniz mümkündür. BonusFlas her tür yazılım sistemine uygun olarak tasarlanmıştır. Hem Android hem de IOS tabanlı cep telefonlarında kullanılabilir.

Flexi Card kredi kartı Android için Google Play Store’dan BonusFlas uygulamasını telefonunuza indirebilirsiniz. IOS yazılım destekli telefon kullanıyorsanız aynı uygulamayı Apple Store’dan indirebilirsiniz. Flexi Card kredi kartı IOS uygulaması için BonusFlas sistemine TC kimlik numaranız ile giriş yapabilirsiniz. Kimlik numaranız yerine müşteri numarası da giriş yapmak için yeterlidir. Tüm kampanyaları, fırsatları, günlük borç durumlarını vb. uygulama üzerinden takip edebilirsiniz.

Bonusflash uygulaması ile ödeme yaparken büyük kolaylık sağlanmaktadır. Bonusflash avantajları sayesinde alışverişleriniz esnasında Flexi kart kullanmadan da ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bonus Cep uygulaması da hem Android hem IOS işletim sistemi kullanan mobil telefonlara yüklenebilmektedir. Garanti Bankası en son mobil uygulamaları oldukça başarılı bir biçimde müşterilerine sunmaktadır. Android sistemli telefon kullananlar Google Play, IOS kullananlar ise Apple Store’dan Bonus Cep indirebilirler. Uygulama çok kısa sürede telefona indirilebilmektedir. Bu işlem için herhangi bir ödeme yapmaya gerek yoktur.

Bonus Cep uygulaması indirildikten sonra sistem için bir şifre oluşturmanız istenir. Şifrenizi oluşturduktan sonra doğrulama işlemleri yapılmaktadır. Faturalarınızı ödeyebilir, kredi kartı borcunuza bakabilir ve bankacılıkla ilgili tüm işlemlerinizi Bonus Cep ile gerçekleştirebilirsiniz.

Flexi Card Kredi Kartı Müşteri Hizmetleri

Flexi Card için sorgulama yapmak ya da sormak istediğiniz herhangi bir konu için Flexi Card kredi kartı müşteri hizmetleri numarası kullanılmaktadır. Türkiye’nin her şehrinden 444 0 333 numaralı hat ile Garanti Bankası Flexi Card müşteri hizmetleri hattına ulaşabilirsiniz.

Flexi Card kredi kartı müşteri hizmetlerine bağlanmak için ayrıca 0850 222 0 333 hattı da aranabilir. Bu numarayı aradığınızda sizden bazı bilgiler istenecektir. Hangi işlem için arama yaptıysanız ona yönelik olarak otomatik sisteme kısaca bunu ifade edebilirsiniz. Ardından sistem tarafından yönlendirilecektir.

Flexi Card kredi kartı müşteri temsilcisine direk bağlanma içinse 444 0 333 veya 0850 222 0 333 numaralı hatlardan birini arayarak, yine size ait istenen bilgileri girdikten sonra sisteme “ Müşteri temsilcisi” demeniz gerekmektedir. Bu işlemi tamamladıktan sonra müşteri temsilcisine bağlanacaksınız.

Flexi Card Kredi Kartı Kampanyaları

Garanti Bankası müşterileri sık sık yeni kampanyalar ve avantajlar ile karşılaşmaktadırlar; Flexi Card kredi kartı avantajları da bunlar arasında yer almaktadır.

Flexi Card ile yapılan alışverişlerde çeşitli bonus imkanları sunulmaktadır. Ayrıca daha fazla taksitlendirme olanaklarına da sahip olunmaktadır. Flexi Card kullananlara sunulan bir diğer fırsat ise ek ödemelerdir. Diğer alışverişlerde kullanmak üzere ek ödemelerden faydalanılabilir.

Flexi Card kredi kartının kampanyaları 2018 yılı için de oldukça avantajlıdır. Banka tarafından 2018 yılında başta akaryakıt, otomotiv, giyim, turizm, mobilya gibi birçok sektörde kampanyalı alışveriş yapma fırsatı sunulmaktadır.

Taksit fırsatları ve kampanyalar markalara, sektörlere göre değişkenlik göstermektedir.

Flexi kart çıkarttığınızda faydalanabileceğiniz özellikler şunlardır:

 • Flexi kart sahipleri yıllık aidat vermemektedirler; kart ücretsizdir.
 • 000’den fazla bonus üye işyerleri için çok avantajlı bonus fırsatları kazanılır
 • Yıllık 50 TL ekstra bonus fırsatı kazanılır. Bu miktar yapılan harcamaya göre değişmektedir.
 • Bonus program ortaklarından Flexi kartınızda biriken bonuslar aracılığıyla alışveriş yapılabilmektedir.
 • Flexi kartınız ile kampanyalara katılabilir ve katılacağınız kampanyayı kendiniz seçebilirsiniz. Bonus ile ilgili düzenlenen kampanyalara sms aracılığıyla da katılmak mümkündür.
 • Vadesiz hesap işlemleri de Flexi kredi kartı ile yapılabilmektedir. Dilediğiniz zaman Paracard kullanımında yaptığınız işlemleri bankamatiklerden Flexi kart ile de yapabilirsiniz.
 • Flexi kart ile yararlanabileceğiniz kampanyalarda çok sayıda taksit imkanı da bulunmaktadır. Erteletme veya fazladan taksit yaptırma gibi olanaklar da sunulmaktadır.
 • Flexi kart Master-Visa-AmEx ‘in geçerli olduğu her iş yerinde kullanılabilmektedir.

Flexi kartı dünyanın birçok yerinde kullanmak mümkündür. www.bonus.com.tr adresinde ise Flexi kart ile ilgili yapılan güncellemeleri takip edebilirsiniz.

Flexi Kredi Kartı Borç Taksitlendirme

Flexi kredi kartının borcu nasıl taksitlendirilir? Flexi kredi kartının en büyük özelliklerinden biri taksitlendirme işlemlerini müşterilerinin kendilerinin yapabilmesidir. İnternet bankacılığı kullanan müşteriler, kendi istedikleri gibi taksitlendirme yapabilirler.

Kredi kartı borcunu taksitlendirmek için tek yöntem internet bankacılığı değildir ancak en pratik yolun bu olduğunu söyleyebiliriz. Herhangi bir Garanti Banka şubesi veya cep şubesi ile de işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca bankamatikleri de taksitlendirme yapmak için kullanabilirsiniz.

Kredi kartı için borç yapılandırması isteyen müşteriler ise Flexi kredi kartı borç yapılandırma işlemine yönelik olarak öncelikle bazı koşulları yerine getirmelidirler. www.garanti.com.tr adresinden borç yapılandırma ile ilgili şartları detaylıca inceleyebilirsiniz.

İnternet bankacılığı üzerinden borç yapılandırmasını gerçekleştirmek için kredi kartı işlemleri bölümüne girin. Kredi kartı işlemleri başlığı altında yer alan “Yapılandırma” kısmına tıkladığınızda işlemlerinizi yapabilirsiniz.

İnternet bankacılığı üzerinden kredi kartı taksitlendirmesi için de yine kredi kartı işlemleri bölümünde yer alan “Borç taksitlendirme” başlığını tıklayabilirsiniz.

Garanti Bankası’nın telefon bankacılığı yöntemi de bu işlemler için kullanılabilir. İsteğiniz işlemi kısa ve net bir şekilde otomatik sisteme söylediğinizde operatör tarafından yönlendirileceksiniz.

Bankamatikler ve şubeler de hem yapılandırma hem de taksitlendirme işlemleri için kullanılabilir.

Flexi Kredi Kartı Borç Erteleme

Flexi kredi kartı borcu nasıl ertelenir? Flexi kredi kartınız varsa, borçlarınızı erteletme seçeneğinden yararlanabilirsiniz. Garanti Bankası müşterileri için borçlarını erteletme imkanı sunmaktadır.

Borç ertelemek isteyen Flexi kredi kartı sahipleri bu işlemi şu yöntemler aracılığıyla gerçekleştirebilirler:

 • Alo Garanti hattı
 • İnternet bankacılığı
 • Mobil uygulamalar
 • Garanti şubeleri

Mobil uygulama da artık banka müşterilerinin birçoğu tarafından kullanılmakta ve gittikçe yaygınlaşmaktadır. Mobil uygulama üzerinden Flexi kredi kartı borç atlatma işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız müşteri/kimlik numaranız ve parolanız ile sisteme giriş yapabilirsiniz. İlgili başlıklar altından kredi kartı borcunuzu erteletmek için ekrandan yönlendirileceksiniz. Borcunuzu 1 ay erteletme hakkına sahipsiniz.

Flexi Kredi Kartı Limit Arttırma

Kredi kartı limitinizi yeterli bulmuyor ve daha fazla alışveriş yapmak istiyorsanız Flexi kredi kartı limitini yükseltme işlemi için başvuruda bulunabilirsiniz.

Kredi kartı limitini arttırmak için başvuru yapmanıza gerek kalmadan eğer ödemeleriniz düzenli ve kredi notunuz uygunsa banka bu teklifi size kendisi iletecektir. Belli aralıklarla gelen limit arttırım tekliflerinden birini değerlendirebilirsiniz. Dilerseniz kendiniz de başvuruda bulunabilirsiniz.

Flexi kartının limiti çeşitli yöntemlerle arttırılabilmektedir. Bunlar arasından en pratik olanlarından biri sms yöntemidir. Flexi kredi kartı limitini sms ile arttırma için sisteme kayıtlı olan cep telefonu numarasından şu işlemleri yapmalısınız:

 • Mesajlar bölümüne girin
 • Büyük harfle arttır yazdıktan sonra talep ettiğinizi limiti, Flexi kartınızın son 6 hanesini, bir aylık gelirinizi yazın
 • Bilgiler arasında birer boşluk bırakın
 • Mesajı 3340’a gönderin

Yurt dışında yaşayanlar için 3340 sms hattı kullanılmamaktadır. Yurt dışında yaşayan Garanti Bankası müşterileri aynı bilgileri yazarak 0532 752 33 40 numaralı hatta gönderebilirler.

Flexi kartınız için belirlenen limit yetersiz geliyorsa ve Flexi kredi kartı limit aşımı oluyorsa, hızlı bir şekilde limitinizi arttırabilirsiniz. Limit arttırma talebinizi şubelere iletebilirsiniz ya da bankamatik ve internet bankacılığını da kullanmak mümkündür.

Flexi Card Kredi Kartı Nakit Çekim Faizi

Flexi kredi kartının nakit çekim faizi ne kadar? Flexi kredi kartının avantajları arasında uygun faiz oranları ile nakit para çekme imkanı da bulunmaktadır. Nakit sıkıntısı çeken veya acil nakde ihtiyaç duyan Garanti Bankası müşterileri Flexi kartları ile nakit para çekebilirler.

Bankalarının nakit çekim seçeneklerinde bazı bankaların faizleri yüksek olabilmektedir. Flexi kredi kartının nakit çekim faizleri ortalama düzeydedir. Garanti Bankası nakit çekim fırsatları için bazı kampanyalar düzenlemektedir.

Flexi kredi kartı nakit çekim miktarı ne kadardır? Her kredi kartının banka tarafından belirlenen nakit çekim miktarları bulunmaktadır. Bunlar müşterilere özel olarak değişkenlik göstermektedir.

Nakit çekiminiz minimum olarak 500 TL ise Flexi kredi kartının en az 5 en çok 12 taksit seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Bu miktarlardaki bir nakit çekim ise ortalama aylık % 1,84 faiz oranından geri ödeme yapabilirsiniz. 500 TL ‘nin altındaki çekimlerde taksit imkanı bulunmamaktadır.

Kartınızdan nakit çekim yapmak istiyorsanız Garanti Bankası’na ait birçok kanal ile talebinizi bankaya iletebilirsiniz. Mobil bankacılık, bankamatikler, internet bankacılığı, bonusflash ve telefon bankacılığı ile bu işlemi gerçekleştirmeniz mümkündür.

Flexi Kredi Kartı Taksitli Nakit Avans

Flexi kartı taksitli nakit çekim faiz oranı nedir? Garanti Bankası’nın Flexi kredi kartı için sunduğu nakit avans fırsatları taksitli olarak da kullanılabilmektedir. Taksitli nakit avans kullanabilmek için banka müşterilerinin minimum olarak 500 TL çekim yapmış olmaları gerekmektedir. Bu şartlar altında çektiğiniz nakit avansı en az 5 en çok 12 vadeli olarak taksitlendirebilirsiniz.

5-12 taksitli nakit avans için aylık %1,84 faiz oranı geçerlidir ve sabittir.

Flexi kredi kartı taksitli nakit çekim vade seçenekleri 500 TL ve üzerinde nakit çekim için 5-12 taksit olarak tanımlanmıştır. Taksitler değişse bile faiz oranı değişiklik göstermemektedir. Müşteriler hızlı ve pratik biçimde nakit çekim yapabilmektedirler.

Garanti Bankası Flexi kredi kartı ürününde nakit avansınızı taksitlendirmek istiyorsanız şubeleri, bankamatikleri, mobil uygulamayı, telefon ve internet bankacılığını kullanabilirsiniz.

Flexi Kredi Kartı Kapatma

Flexi kredi kartı nasıl kapatılır? Kredi kartı kullanıcıları istedikleri zaman kart kapatma taleplerini bankaya iletebilirler. Müşteriler farklı sebeplerle bunu talep edebilmektedirler.

Kart kapatma işlemleri hemen yapılamayabilir çünkü banka müşterilerinin bu taleplerinin gerçekleşmesi için kartın içinde borç bulunmaması gerekmektedir.

Flexi kredi kartının iptal işlemi ile ilgili süreç başlatıldığında kartınızda herhangi bir borcunuzun kalmamış olması önemlidir. Aksi takdirde süreç başlatılmayacaktır.

Kredi kartını kapatmak için banka şubelerine giderek kredi kartı iptal formu doldurulmalıdır. Banka, formun değerlendirmesini yapmaktadır; kapatma işlemine onay verildiğinde Flexi kart iptal edilir.

Telefon bankacılığı yöntemi de kullanabilir. Flexi kart iptali için müşteri hizmetleri hattına bağlanabilir ve kartı iptal ettirme nedenlerinizi bildirebilirsiniz. Talebinizi alo Garanti kanalı ile bu şekilde gerçekleştirmeniz de mümkündür.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Aidatı Nasıl Geri Alınır ? Garanti Yöntem başlıklı makalemizde Kredi Kartı Aidatı Nasıl Geri Alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.