Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Fuzulev Sistemi Nedir? Güvenilir mi?

26.02.2017
948

Ev almak isteyen vatandaşlar eğer şehrin merkezinde yada büyük bir şehirde konut sahibi olmak istiyorsa gözden çıkaracakları paranın tutarı da artıyor. Belirttiğimiz gibi konumu iyi olan bir eve sahip olmak için ortalama 200-250 bin TL gibi tutar karşınıza çıkıyor ancak orta gelirli vatandaşlar için bu para bir hayli uçuk. Normal olarak bütün tüketicilerin elinde bu kadar fazla para bulunmuyor. Elinde para olmayanlarda çareyi yüksek faiz oranlarıyla da olsa banka kredilerinde buluyor.

Fuzulev Sistemi Nedir

Bankalardan kredi yardımı alarak ev sahibi olmaya karar veren tüketici sayısı kadar hem faiz oranlarının fazla olması sebebiyle hem de dinimizde faizin haram olması nedeniyle bankalardan uzak duruyor. Faiz usulü ile kredi çeken insanlar için seçenek sayısı oldukça fazla, peki faize bulaşmadan konut sahibi olmak isteyen vatandaşlar hangi yöntemleri kullanıyor? Bu sorunun cevaplarından bir tanesi Fuzul Ev sistemi. 1992 yılında kurularak faiz kullanmak istemeyen insanların imdadına yetişen Fuzul şirketler grubu sayesinde tüketiciler gönül rahatlığı ile ev sahibi oluyor.

Bizlerde, tüketiciler tarafından en çok merak edilen sorulardan bir tanesi olan Fuzul Ev sistemi nedir? Fuzul Ev sistemi güvenli midir? Sorularının cevabını vereceğiz.

Konuya biraz açıklık getirmek gerekirse yukarıda da belirttiğimiz gibi Fuzul şirketler grubu 1992 yılından bu yana hizmet vermekte. Yaptığı işe hem faizi hem de zararını karıştırmak istemeyen, otomobilini, evini bu suretle almak isteyen tüketiciler için ortaya çıkmış bir kurumdur. Fuzul şirketler gurubu piyasaya ilk girdiği yıllarda konut sektöründe değil de otomotiv sektöründe hizmet verdiğini görmekteyiz. Fuzul otomotiv ile tüketiciler altın, para günü gibi aydan aya ödeme yapmaktadır. Fuzul şirketler grubunun faiz kullanmak istemeyen 10 binden fazla kişiyi araç sahibi yaptığı görülmektedir. Fuzul şirketler grubu 1992’den 2000 yılına kadar otomotiv sektöründe çalışmaya devam etmiştir. 2000 yılından sonra ise Fuzul Ev sistemi ile faizsiz ev sahibi olmak isteyen vatandaşları da konut sahibi yapmaya başladı. Ayrıca Fuzul şirketler grubunun ismini Kent Ariva, Başakşehir Bizimevler, Kent Neriva, Kent Evila, Kartal Serrapark, Olimpa AVM ve Kağıthane Meva Evleri projeleri ile de tüketicilere duyurmuştur.

Fuzul Ev Sistemi’nin ödeme seçenekleri de merak edilen soruların başında geliyor. Eğer faizsiz ev almak istiyorsanız şirket bütçenize uygun ödeme seçenekleri sağlıyor. Kadın günleri gibi bir ödeme sistemi mevcut. Şirket sizden vade farkı yada faiz ödemesi gibi taleplerde bulunmamaktadır. Eğer bütçenize bir yerden sonra ödemeler ağır geldiyse taksitleri dondurma hakkınız vardır. Fuzul Ev Sistemlerinde sizden organizasyon ücreti talep edilir bu rakamda 4560 TL’dir.

Bu sistemler çok sık karşınıza çıkmadığı için örneklerle açıklayalım. Fuzul ev sistemi ile ev sahibi olmak istiyorsunuz ihtiyacınız olan ödenek miktarı 80000 TL, kurum sizden organizasyon ücreti olarak 4 560 TL talep edecek ve sizin de 8 bin TL peşinat verdiğinizi varsayalım. Eğer konutunuzu 100 aylık taksitlerle alırsanız aylık ödeme tutarınız 720 TL olur. Örnek ödeme planına baktığınızda faiz ödemesi yada vade farkı olmadığını da görmektesiniz. Bu sistemde ilk önce kimin en sahibi olacağına noter eşliğinde yapılan çekilişle karar verilir. Sistemden çıkmak istediğiniz taktirde de banka size organizasyon ücreti hariç ödediğiniz miktarı geri verir.

Fuzul ev sistemi hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak için Fuzul Ev Hizmetleri numarası 444 6 313 numaralı hattı arayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Konut Kredisi Nedir? Nasıl kullanılır? 2020 başlıklı makalemizde konut kredisi faizi, konut kredisi nasıl alınır ve konut kredisi ne hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar