Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Garanti Bankası Kefilsiz Kredi

22.09.2017
287

Günümüzde bankalar kredilerde istenen kefil şartlarını zorunlu olmaktan çıkartmış duruma gelmişlerdir. Artık çoğu bankalar kefil şartında kolaylıklar sağlamakla birlikte, bazı özel kredilere halen kefil şartı aranmaktadır. Yazımıza konu olan Garanti Bankası da kefilsiz kredi imkanı sunan bankalardan birisidir. Bu yazımızda da Garanti Bankası kefilsiz kredi başvurusu konusunda önemli hususları aktaracağız.

Garanti Bankası Kefilsiz Kredi

Garanti Bankasından Kefilsiz Kredi Fırsatı

Garanti Bankası konut kredisi, taşıt kredisi ve ihtiyaç kredisi olmak üzere bu üç kredi tipi için kefilsiz olarak finansman sağlamaktadır. Sırası ile bu krediler için uygulanan faiz oranları ve diğer şartlar hakkında kapsamlı bilgi paylaşımında bulunacağım.

Kefilsiz Konut Kredisi

Garanti Bankası 20 yıl ( 240 ay ) vade ile kefilsiz kredi imkanı sunmaktadır. Konut kredisi alanında Garanti Bankası diğer bankalara göre en uzun vade süresini sağlayan banka konumundadır.  Bu kredi ile ilgili Garanti Bankası tarafından uygulanan ödeme planı için örneğin;  240 ay vade ile 100 Bin TL lik bir konut kredisinde faiz oranı yüzde 1,21 dir. Bu faiz oranına göre aylık ödemeniz gereken taksit miktarı 1,281 TL dir. 240 ayın sonunda geriye ödeyeceğiniz miktar ise 207 bin 555 TL olacaktır. Kredi masrafınız ise 1400 TL civarında bir miktara denk gelecektir. Garanti Bankası konut kredisi için kefil şartı aramamakla birlikte satın alacağınız konuta ipotek uyguladığını unutmamalısınız.

Kefilsiz Taşıt Kredisi

Garanti Bankası taşıt kredisi konusunda da kefilsiz kredi imkanı sunmaktadır. Aynı konut kredisinde olduğu gibi satın alacağınız araca da ödemeniz bitene kadar ipotek uygulanacaktır. Yine örnek bir ödeme planı sunarsak; alacağınız 48 ay vadeli 30 bin TL lik kefilsiz taşıt kredisi faiz oranı yüzde 1,44 ve aylık ödeyeceğiniz taksit miktarı ise 924 tl olacaktır. 48 ay sonunda geri ödeyeceğiniz miktar 44 bin 386 TL ye eşit olacaktır. Kredi masrafınız da 450 TL civarında bir miktara eşit olacaktır.

Kefilsiz İhtiyaç Kredisi

Garanti Bankasından kefilsiz olarak alacağınız ihtiyaç kredisi için uygulanan faiz oranı kredinin miktarı ve süresi baz alınarak değişiklik göstermektedir. Örnek verecek olursak; 48 ay vadeli alacağınız 10 bin TL lik kredi için ödeyeceğiniz aylık taksit miktarı 327 TL ve toplam ödeyeceğiniz miktar 15 Bin 738 TL ye denk gelecektir.

Kefil Talep Etme Hakkı Saklıdır

Sadece Garanti Bankası değil tüm bankalar kampanyalarında ilgili, şartları değiştirme haklarının saklı olduğu bir ibre göreceksiniz.  Kefil hususunda da her ne kadar Garanti Bankası  kefil şartı aramadığını beyan etse de, bunu değiştirme hakkı yani kefil talep etme hakkına sahiptir.  Yani kredi başvurusunda bulunmadan önce bu hususu göz önünde bulundurmanız ve buna hazırlıklı olmanız gerekmektedir.

Garanti Bankasının Kefil Talep Ettiği Durumlar.

Bu sadece Garanti Bankasına mahsus bir durum olmamakla birlikte, kredi için başvuru yaptığın herhangi bir banka sizi riskli görüyorsa sizden ek olarak kefil talep edebilecektir.  Garanti Bankası da tüm diğer bankası da sizin risk düzeyinizi anlayabilmek için kredi notunuzu kullanacaktır.  Bundan dolayı size daha önceki yazılarımızda kredi notunuzu yükseltmek için izleyebileceğiniz yöntemlerden bahsetmiştik.

Kefil Bulunamıyorsa Alternatif Yöntemler

Kredi notunuzun önemini daha önce bahsetmiştik. Eğer ki kredi notunuz kötü ise ve kefil bulmakta zorluk yaşıyorsanız,  Garanti Bankası’ndan kefilsiz olarak kredi çekebilmeniz için, adınıza kayıtlı arsa, ev, araba gibi şahsi malınızın olması, bu mallara ipotek uygulatarak kredi çekebilmeniz mümkündür. Fakat ipotek göstereceğiniz malınızın borcunuzu ödemediğiniz taktirde satılacağı ve borçlarınızın ödeneceğini de unutmamalısınız.

Bir önceki yazımız olan Garanti Kredi Kartı Yapılandırma başlıklı makalemizde Garanti Bankası Kredi Kartı Yapılandırma Detayları ve Garanti Bankası Kredi Kartı Yapılandırma ve Borç Taksitlendirme hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.