G-00RJKRKGGQ
Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Garanti Bankası Kredi Kartı Kapatma

03.04.2017
468

GARANTİ BONUS KART İPTALİ NASIL YAPILIR

Kredi kartlarının bizlere sunduğu faydalardan her geçen gün biraz daha faydalanıyoruz. Bankalar, nakit ihtiyaçlarımız için çeşitli kredi kartı sunarken, alışverişlerimizde ödeme kolaylığı yaşamamız ve rahatça alışveriş gerçekleştirebilmemiz için de kredi kartı ürünlerini kullanıma sunuyor. Türkiye’de tüketiciler tarafından en çok tercih edilen kredi kartlarından bir tanesi de Garanti Bankası tarafından sunulan Bonus kredi kartları. Garanti Bankası ülkemizde hizmet veren özel bankalardan bir tanesi. Yıllardır kalitesi ile kendini o kadar geliştirdi ki Türkiye’nin en büyük ikinci özel bankası olarak adını duyurdu. Garanti Bankasının bu kadar çok tercih edilme sebeplerinden bir tanesi de ülkenin neresinde olunursa olsun rahatça kullanıma açık olması. Garanti Bankasından memnun olan tüketicilerin sayısı azımsanacak gibi değil elbette, kalitesi ortada iken bu durumun aksine bir şey söylemekte pek doğru değil. Ancak herkes memnun olacak gibi bir kaide yok. Garanti Bankası hizmetlerinden memnun kalmayan tüketiciler Garanti Bonus kart iptali nasıl gerçekleştirilir sorusunun cevabını merak ediyor.

Garanti Bankası Kredi Kartı Kapatma

Kredi kartı alırken bankalar tüketicilerine SMS, telefon ve İnternet bankacılığı, şubeye gitme gibi birbirinden farklı hizmet sunuyor. Kart iptali söz konusu olunca da tek bir seçenek sunmuş durumda değiller. Garanti Bankası tüketicilerinin kart iptali gerçekleştirmesi için iki alternatif sunmuş durumda. Biri tüketicilerin kendilerine en yakın olan Garanti Bankası şubelerine gitmesi iken diğeri de Garanti Bankası telefon bankacılığı hizmeti. Ancak bu yollara başvurulmadan önce yapılması gereken bir şey var, kredi kartı borçlarının kapatılması. Tüketiciler öncelikle bütün kredi kartı borçlarını kapatarak sonrasında eğer tercih edilen yol Garanti Bankası şubeleri ise görevlilere bonus kredi kartı için hazırladıkları iptal dilekçesini iletmeleri yeterli olacaktır. Tüketici tarafından hazırlanan iptal dilekçesi şubeden, merkez şubeye gönderilecek tüketiciye geri dönüş yine merkez şube tarafından yapılacaktır. Merkez şube tarafından yapılan geri dönüşte tüketiciden kredi kartının iptali için onay alınacaktır.

Garanti Bonus kart iptali nasıl yapılır iki yanıtı olduğunu yukarıda da belirtmiştik. Bir diğer iptal seçeneği de Garanti Bankası’nın 0850 222 0 333 yada 444 0 333 olarak kullandığı telefon bankacılından sesli yanıt sistemi ile görevliye iptal isteminin belirtilmesi olacaktır. talebinizi alan personel kredi kartınız için iptal işlemlerini başlatacak size geri dönüş sağlayacaktır.

Kredi kartlarını kapatma gibi bir hakkınız mevcut. Bu hak yasalar ile de kesinleşmiş durumda, yani elinizde olan kredi kartını son kullanma tarihine kadar kullanmaya mecbur değilsiniz. Eğer banka kredi kartı iptaliniz için harekete geçmez veya iptal işlemini yürürlüğe sokmazsa yasal yolları kullanarak hakkınızı arayabilirsiniz.

Küçük bir hatırlatma, kredi kartı için en kesin yöntem banka şubeleridir. Banka şubesine giderek verdiğiniz iptal dilekçesinin gerekli mertebelere iletilmeme gibi bir lüksü yoktur. Ancak sözlü beyanlarda iş biraz daha uzun sürebilir.

Bir önceki yazımız olan Garanti Kredi Kartı Yapılandırma başlıklı makalemizde Garanti Bankası Kredi Kartı Yapılandırma Detayları ve Garanti Bankası Kredi Kartı Yapılandırma ve Borç Taksitlendirme hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.