Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Garanti Emeklilik

28.03.2017
262

Bireysel Emeklilikte yepyeni bir dönem başlıyor!

Hayatını çalışan her kişinin hayalidir emekli olduğu günleri görmek. Günün yorgunluğundan uzak, maddiyat sıkıntısı çekmeden rahatça yaşamanın da aynı zamanda tek yoludur. Sizde rahat bir emeklilik geçirmek istiyorsanız, yarının telaşından kurtulmak istiyorsanız yapmanız gereken ilk iş bireysel emeklilik için harekete geçmek. Bireysel emeklilik için ilk adımı hemen atarsanız gelecek kaygısından kurtulur rahat bir geleceğinin temellerini atmış olursunuz. Garanti Bankası’ndan bireysel emeklilik seçeneğini kullanarak emekli olacağınız zamanlarda kullanmak için yatırım yapmış olur ve tasarrufta bulunursunuz. Hangi konuda, hangi şekilde, ne zaman tasarruf yapacağınız da tamamen sizin arzunuza kalmış bir durumdur. Ayrıca bireysel emeklilikte devlet katkısı da azımsanacak gibi değil. Devlet tarafınıza %25 oranında bir katkıyla destek sağlar. Yani 100 lira ödemenizde devlette sizin için 25 TL ödeme yapar. Sisteme girmesi için yatırdığınız her 100 TL 125 TL olarak eklenir. Bireysel emekliliğe getirileri ile bir bütün olarak bakıldığında çok karlı ve faydalı bir iş olduğunu görmek mümkün.

Garanti Emeklilik

Bireysel emekliliğin getirileri sadece devlet katkısı ile sınırlı değil. Emeklilik için ödemelerinizi Flexi yada Bonus kart ile yaparsanız ekstra bonus kazanırsınız. İstemeniz durumunda kazandığınız puanlar emeklilik sözleşmeniz üzerine aktarılır ve bu konuda gerçekleştirdiğiniz birikimler artar.

Kendiniz ve geleceğiniz için bir adım atmak istiyorsanız, rahat bir gelecek hayali kuruyorsanız hemen harekete geçin ve bireysel emeklilik için başvurunuzu gerçekleştirin.

NEDEN BİREYSEL EMEKLİLİK?

Bireysel Emeklilik Sistemine Kimler Katılabilir?

Bireysel emeklilik için 18 yaşını dolduran herkes başvuru yapabilir. Serbest meslek sahibi olan kişiler, ev hanımları, öğretmenler, doktorlar, memurlar vs. SGK üyesi olun veya olmayın, mesleğiniz olsun veya olmasın bunların hiçbiri bireysel emeklilik için önemli değil.

Bireysel Emeklilik Sistemine Ne Zaman Katılmalıyım?

Bireysel emeklilik için gelir durumunuz, mesleğiniz, çalışma şekliniz hiç önemli değil. Yapmanız gereken tek şey beklememek ve hemen bireysel emeklilik için başvuru yapmak. Emekliliğe daha çok var gibi düşünceler içerisindeyseniz de bir kenara atın, yaşınız çok genç olsa bile şimdiden birikimini gerçekleştirmeye başlamanız sizlerin ileride işine oldukça yarayacaktır. Gelecek için yatırımları ne kadar erken yaparsanız ilerde daha fazla birikimle karşılaşırsınız…

Bireysel Emeklilik Neden Akıllıca Bir Yatırımdır?

Geleceğini şimdiden kontrol altına almayı kim istemez? Bireysel emeklilik ile şimdiden yatırım yapmaya başlayan tüketiciler emeklilik dönemlerinde oldukça rahat bir yaşam sürer. Bireysel emeklilik yatırımlarınızı ayrıca kendi bütçeniz üzerinden hazırlanan bir plan dahilinde gerçekleştirirsiniz. Uzmanlar bu planları gerçekleştirirken sizlere yardımcı olmaktadır.

Bireysel Emeklilik Sisteminin En Önemli Avantajı Nedir?

Bireysel emeklilikte karşılaşabileceğiniz en büyük avantaj devlet katkısıdır. Sisteme yaptığınız her 100 TL’lik ödeme 125 TL olarak devlet katkısı eklenmiş bir biçimde alınmaktadır.

Avantajları

  • ödeme planları tüketicinin bütçesine göre belirlenmektedir.
  • Ödeme periyodu isteğe göre aylık veya yıllık bir şekilde belirlenebilir.
  • Ödeme yaparken Garanti Bankası kartlarından birini seçerseniz size özel avantajlarla karşılaşmaktasınız.
  • Ödemelere istediğiniz zaman ara verebilirsiniz. Tekrar istediğinizde kaldığınız yerden devam edersiniz.
  • Sisteme girişiniz ne kadar erken başlarsa o kadar çok avantajdan faydalanırsınız.

Bir önceki yazımız olan Garanti İnternet başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.