Finans Krediler

Garanti Kredi Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenilir?

08.06.2017
342

Garanti Bankası Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

Gün geçtikçe teknoloji ilerledikçe insanlar farklı alanlarda gelişime ihtiyaç duyuyor. Gelişen teknolojiye, modaya birbirinden farklı alanlara ayak uydurabilmek adına insanlar maddi açıdan desteğe ihtiyaç duyabiliyorlar. Bu konuda da acil çıkış kapısı genellikle bankaların kredi olanakları oluyor. Tüketiciler yeni araçlarını, yeni konutlarını alabilmek için eğitim alanında kullanmak için ihtiyaçlarını karşılamak için kredi imkanı sunan bankalardan bir tanesi de Garanti Bankası. Garanti Bankası’na kredi başvurusu gerçekleştirmek günümüzde oldukça kolay. Ancak tüketiciler başvuru işlemlerinden sonra hayatlarına yön vermek amacı ile bir an evvel başvurularının nasıl sonuçlandığını öğrenmek istiyor.

Garanti Kredi Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenilir

Garanti Bankası kredi başvurusu sonuç

öğrenmek için tüketicinin sadece iletişim bilgileri ve T.C. kimlik numarasını bilmesi yeterli.

Kredi Başvuru Sonucu Sorgulama

Kredi başvuru yapmaya karar vermek kadar bankanın sizler için verdiği kararı beklemekte oldukça zor. Tüketiciler bankanın kararda hangi aşamada olduğunu, işlemin olumlu veya olumsuz bir şekilde nasıl sonuçlandığını çabucak öğrenmek ister. Az önce de T.C. kimlik numarasının kredi sonucu öğrenme işleminde belirleyici unsur olduğunu belirtmiştik. Kredi başvurusu yapılan T.C. kimlik numarası ile kredi sorgulaması yapılan kimlik numarasının aynı olması gerekir. Aksi taktirde işlem gerçekleştirilemez. Sizler de Garanti Bankası’ndan kredi kullanmak için başvuru gerçekleştirmiş ve başvurunuzun sonucu merakla bekliyor, hangi yöntemlerle öğrenebileceğinizi düşünüyorsanız yazımızın devamını dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz. Zira, belirttiğimiz yöntemleri kullanarak kolay bir şekilde başvurunuzu sorgulayabilir vakitten kazanç sağlayabilirsiniz…

Garanti Bankası Kredi Başvurusu sorgulama

Şimdi sizlere hangi kanalları kullanarak başvuru durumunuz hakkında bilgi alabileceğinizi sırasıyla belirtelim.

  1. Garanti Bankası İnternet Şubesi
  2. com.tr
  3. 444 0 333 Alo Garanti
  4. Cep Telefonu arayıcılığı ile 3390

Şimdi yukarıda sırasıyla belirttiğimiz yöntemleri nasıl kullanacağınızı açıklayalım. Öncelikle 3.seçenekte belirttiğimiz 444 0 333 Alo Garanti Hattı’nın nasıl kullanılacağını belirtelim. Belirtilen numarayı cep telefonunuzdan aradığınız taktirde sesli yanıt sistemi ile karşılaşacaksınız. Birbirinden farklı yönlendirmeler, tuşlamalarla uğraşmanıza hiç gerek yok! Sisteme ‘’kredi başvuru sonucumu öğrenmek istiyorum’’ demeniz yeterli olacaktır. Sistem bu aşamadan sonra sizlere gerekli olan cevabı verecek şekilde yönlendirmeyi gerçekleştirecektir. Son zamanlarda en çok kullanılan yöntemlerden biri de cep telefonu yardımı ile sorgulama yapmaktır. Tüketiciler hem vakitten kazanmak için hem de gereksiz işlerle uğraşmamak için bu yöntemi sıklıkla tercih ediyor. Garanti kredi başvurusu sonuç öğrenme seçenekleri arasında en kolay yöntem de budur. Yapılması gereken tek şey cep telefonlarının mesaj kısmına girerek SONUÇ, AKIBET veya DURUM yazarak hemen ardından T.C. kimlik numaralarını ekleyerek (bir boşluktan sonra) 3390’a SMS gönderilmesi yeterli olacaktır. Bu işlem gerçekleştirildikten kısa bir süre sonra durum aynı telefona kısa mesaj ile bildirilecektir.

Garanti Bankası resmi internet sitesi

de kredi başvuru sonucu öğrenme de kolay adımlardan bir tanesidir. Dilerseniz bankanın resmi web sitesine girerek karşınıza çıkan başvuru takip formunu doldurabilirsiniz. Başvuru takip formunu doldururken sizlerden istenilecek bilgiler T.C. kimlik numaranız veya başvuru numaranız olacaktır. Daha sonra belirtilen arama ikonlarından birini seçmeniz iletişim bilginiz ile birlikte doğrulama kodunuzu girerek ‘’DEVAM’’ seçeneğine tıklamanız gerekir.

Garanti Bankası ülkemizde bankacılık sektöründe lider olan isimlerden bir tanesidir. Nasıl kredi, kredi kartı vb. ürünler için tüketicilerine çok farklı seçenekler sunuyorsa aynı şekilde tüketicilerin sonuç öğrenme işlemlerinde de işlerini kolaylaştırmak için çok farklı adımlar sunuyor. Yani sizler kolay bir şekilde ürünler için başvuru gerçekleştirebiliyorsanız kolay bir şekilde de başvuru sonucunuzu öğrenebiliyorsunuz. Hangi yöntemi ne zaman seçeceğiniz size kalmış. Sonucunuzu, başvurunuzun durumunu kısa sürede öğrenmeniz sizlerin ihtiyaçlarını yönlendirmenizde ertelemenizde veya daha yakın bir tarihe çekmenizde belirleyici unsur olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Garanti Kredi Kartı Yapılandırma başlıklı makalemizde Garanti Bankası Kredi Kartı Yapılandırma Detayları ve Garanti Bankası Kredi Kartı Yapılandırma ve Borç Taksitlendirme hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.