Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Garanti Kredi Kartı Yapılandırma

02.10.2017
655

Garanti Bankası Kredi Kartı Yapılandırma ve Borç Taksitlendirme

Bankalardan bir işlem gerçekleştireceğimiz zaman aklımıza ilk gelen bankalardan bir tanesi şüphesiz Garanti Bankası. Özel bankacılık sektöründe hizmetleri ile üst sıralarda yer alan Garanti Bankası her alanda müşterileri için uygun kampanyalar ve ürünler hazırlıyor. Sadece bir ürün verirken değil Garanti Bankası ödeme güçlüğü yaşayan müşterilerini de mağdur etmemek adına kredi kartı borçlarında yapılandırma yani taksitlendirme gibi bir seçenek sunuyor. Garanti Bankası tüketicilerine, yardımcı finansman, yeniden finansman, yeniden yapılandırma gibi birçok kolaylık sunuyor.

Garanti Kredi Kartı Yapılandırma

Kredi kartları ile alışveriş her zaman cazip görünüyor. Alışverişlerimizi gerçekleştirirken de sadece onları taksit süreleri boyunca rahat rahat ödeyeceğimizi düşünüyoruz, ancak her zaman sadece kredi kartı borcumuz olmuyor zamanla başka ödemelerin de altında giriyoruz. Kredi kartları ödemesi geciktiğinde son olarak icra ile karşılaşma durumumuz bile bulunuyor. Garanti Bankası müşterilerini zor duruma sokmamak ve borçların icra işlemlerine kadar gitmemesi için önceden bir önlem almış ve kredi kartlarının ödenmeyen tutarı için yapılandırma hizmeti sunmuştur. Ancak tabi ki bu yapılandırma işlemlerinin de kredi kartı faizlerinin üzerine eklenecek bir faizi var.

Banka kredi kartı yapılandırması için bizden bir belge isteyecek mi? Sorusunun cevabı basit bir şekilde hayır. Sadece kredi kartınız taksitlendirme işleminiz için yeterli olacaktır. Kredi kartı taksitlendirme işlemleri günümüzde oldukça basit. Öyle ki sadece kredi kartımız ile talepte bulunmamız yeterli oluyor. Ancak kredi kartı yapılandırma işleminin çok güzel bir şey olduğunu sakın düşünmeyin ve çok gerekmedikçe kullanmayın. Çünkü yapılandırma işlemi kredi notunuzu büyük oranda etkileyecektir. Olumsuz yönde. Ayrıca bankalar bu durumdan haberdar olacağı için acil bir ihtiyaç anında kredi çekmeniz gerekirse bankalardan ret cevabı alırsınız.

Garanti Bankası Kredi Kartı Yapılandırma Detayları 

Kredi kartı borçlarınız artık bir çığ gibi olup kapınıza dayandıysa, ödemeye gücünüz yetmiyorsa yapılabilecek işlemlerden bir tanesi bankadan borç taksitlendirme talebinde bulunmak. Garanti Bankasından kredi kartı kullanıyorsanız da hiç dert etmeden bonus ile taksitlendirme yoluna gidebilirsiniz.

27 Eylül 2016’da Banka kartları ve kredi kartları hakkında var olan yürürlük için bir değişiklik yapıldı. Yönetmeliğe eklenen maddeye göre 26 Eylül 2016 tarihine kadar gerçekleştirilmiş olan alışverişler ve kullanılan nakit avanslar, yine bu tarihe kadar gerçekleştirilmiş olan ileri zamanlı taksitler, önceki tarihlerde yapılmış yapılandırılmış ve taksiti devam eden toplam borcun henüz ödemesi yapılmamış olan borç için taksit talebinde bulunabilmektedirler.

Resmi gazetede yayınlanan maddeye göre, durumda yaşanan değişikliklerden sonra borç sahibi kişiler tarafından bir borç taksitlendirme talebinde bulunulursa taksit işlemi en fazla 72 aya kadar gerçekleştirilebilir. Taksitlendirme sonucu her ay için belirlenen tutar o ayın asgari tutarına eklenir.

Banka taksitlendirme işlemi için herhangi bir ücret talep etmemektedir.

Garanti bankası şubelerine giderek yada 444 0 333 numarasından Alo Garanti’ye ulaşılarak taksitlendirme işlemi gerçekleştirilebilir.

Taksitlendirme talebini tüketicinin 09.00 ile 00.00 saatleri arasında bankaya iletmesi gerekir.

Taksitlendirme talebinde bulunabilmek için borcun en az 500 TL olması gerekir. Borç taksitlendirme için bir üst sınır bulunmamaktadır.

Borç taksitlendirmesi gerçekleştirildikten sonra her ay kredi kartı asgarisine yansıyacaktır.

Borç taksitlendirme için ne kadar ödeme gerçekleştirdiğinizi her ay kartın ekstresinden görebilmeniz mümkündür.

Garanti Bankası’ndan birden fazla kredi kartı kullanıyorsanız da taksitlendirme talebinde bulunabilirsiniz.

Eğer tüketicinin borç taksitlendirme talebinde bulunurken borçları gecikmede değil ise kredi kartı kullanıma açık kalacaktır. Borç taksitlendirme talebi bankaya iletildikten sonra kart akıbeti hakkında kesin bir bilgi verilecektir.

Kartın ekstre kesim tarihi süresinde borç taksitlendirme için bir talepte bulunulamaz.

Kredi kartı borcu için kısmi taksitlendirme talebinde bulunulamaz.

Borç taksitlendirme süresi boyunca ara ödemeler sadece Garanti Bankası şubelerinden gerçekleştirilebilir.

Saat 09.00 ve 19.00 arasında bankaya bildirilen borç taksitlendirme talepleri aynı şekilde 19.00’a kadar iptal ettirilebilir. 19.00 ve 00.00 arasında bildirilen borç taksitlendirme talepleri sadece 00.00’a kadar iptal ettirilebilir. İptal talebi banka şubelerine veya Alo Garanti’ye bildirilmelidir.

Borç taksitlendirme talebinde bulunulduğu gün ödeme yapılmaması gerekir. Aynı gün gerçekleştirilen ödeme sonucunda bakiyede değişiklik olacağından talep iptal edilir. Borç taksitlendirme talebi iptal edilirse tüketiciye SMS ile durum bildirilecektir.

26 Eylülden kalan borcunuz için hem taksit atlatma hem de borç taksitlendirme talebinde bulunursanız banka önce borç taksitlendirme talebinizi işleme geçirecektir. Eğer bu noktadan sonra bakiye kalırsa ekstre atlat talebiniz de işleme koyulacaktır. Eğer ekstre atlat talebiniz 26 eylülden sonraki işlemleriniz için yapıldıysa banka bu işlemi borç taksitlendirme talebinizden ayrı bir şekilde işleme koyacaktır.

Bir önceki yazımız olan Garanti Bonus Limit Arttırma başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.