G-00RJKRKGGQ
Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Garanti Kredi Başvurunuzu Dijital Kredi ile Yapın

28.03.2017
257

Dijital Kredi

Kredi başvurunuzu Dijital Kredi ile yapın, avantajlı çıkın.

Kredide yeni dönem başlıyor. Kredi ihtiyacınızı karşılamak için Garanti Bankası şubesini ziyaret etmenize gerek yok. Hali hazırda Garanti cep veya garanti İnternet kullanıcıysanız ihtiyaç kredisi için hemen başvuru yapabilir, şube ile iletişime geçmeden hesabınıza aktarılan kredinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Garanti Kredi Başvurunuzu Dijital Kredi ile Yapın

Başvurunuzu hangi kanal üzerinden yaparsanız yapın başvuru takip işlemlerinizi Garanti İnternet arayıcılığı ile gerçekleştirebilirsiniz. Kredi risk raporunuzu da hala öğrenmediyseniz Garanti İnternet üzerinden Başvuru menüsünde bulunan KBB Raporlarını seçerek sonrasında Risk Raporu sekmesinden kredi notu öğrenme işlemini gerçekleştirebilir. Garanti Cep’ten veya Garanti İnternet’ten başvuru yapan tüketiciler banka tarafından onaylanan miktar kadar kredi çekebilirler. Eğer tüketici maaş ödemelerini Garanti Bankası’ndan gerçekleştirmiyorsa en fazla 25 bin TL kredi çekebilmektedir.

Kredi Başvuru

Garanti İnterneti kullanarak önce başvurular menüsüne sonrasında Kredi adımını ve son olarak İhtiyaç kredisi seçeneğini tıklayarak başvuru işlemi gerçekleştirilebilir. Hakkınızda yapılan değerlendirme sonucu da Garanti Bankası tarafından kısa sürede tarafınıza bildirilmektedir. Hakkınızda yapılan değerlendirmenin sonucu eğer olumlu olursa gerekli belgelerin tamamlanması durumunda Garanti Bankası şubesine gerek kalmadan onaylanan kredinizin hesabınıza aktırılmasını sağlayabilirsiniz.

Kredi Başvuru Takip

Gerçekleştirdiğiniz krediyi takip etme işlemi de Garanti İnternet ile çok kolay. Garanti İnternet sayfasında bulunan Başvurular menüsüne tıkladıktan sonra kredi adım sayfası ardından kredi başvuruları başlığında başvurunuzu hangi kanaldan gerçekleştirdiğiniz fark etmeksizin durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Aynı sayfada bulunan başvuru tamamla başlığına tıklayarak başvurunuzu tamamlamış olursunuz. Garanti Cep başvurular seçeneği altında kredi başvurusu seçeneğine tıklayarak kredi başvurusu takip ile kredinizin hangi aşamada olduğunu da görebilirsiniz.

Kredi Kullandırımı

Kredi için bütün basamaklar başarıyla tamamlandıktan sonra geriye sadece krediyi ihtiyaç duyulduğu alanda kullanmak kalıyor. Eğer başvurunuz banka tarafından olumlu bir yanıt alırsa Garanti İnternet’ten bankacılığı üzerinden Başvurular kısmından Kredi adımı başlığında Kredi kullan seçeneği ile kalan tüm işlemlerinizi gerçekleştirmiş olursunuz.

İhtiyaç kredisi başvuru kanalları

 • Garanti Cep: üzerinden gerçekleştireceğiniz başvuru işlemlerinizi sırayla bankacılık işlemleri, başvurular, kredi başvurusu basamaklarını izleyerek gerçekleştirebilirsiniz.
 • Garanti İnternet: üzerinden başvuru işlemlerinizi sırayla başvuru, kredi, ihtiyaç kredisi basamaklarını izleyerek gerçekleştirebilirsiniz.
 • Alo garanti: kanalını seçen tüketiciler 444 0 335 Tam Destek Danışma hattı ile başvurularını gerçekleştirebilir.
 • Şube: kendinize en yakın Garanti şubesi arayıcılığı ile başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Garanti Bankası Facebook, Garanti ATM’leri ve SMS ile başvuru işlemleri gerçekleştirilebilir.

İhtiyaç kredisi için hangi belgeler gerekli

 • Gelir belgesi
 • Nüfus cüzdanı

İhtiyaç Kredisi Başvuru Durumu Sorgulama

 • Garanti Cep veya Garanti İnternet üzerinden başvuru durumunuzu görüntüleyebilirsiniz.
 • Kredi başvuru takip formu ile başvuru durumunuzu sorgulayabilirsiniz.
 • DURUM-T.C. kimlik numaranızı ekleyerek 3390’a SMS gönderebilirsiniz.
 • Tam destek hattı-444 0 335’i arayarak ihtiyaç kredi başvurunuz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Garanti Emeklilik başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.