Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Halk Bankası 100 Bin TL 120 Ay Vadeli Konut Kredisi

25.02.2017
254

Devlet bankları konut kredisi söz konusu olunca özel şirketlere oranla bir adım öne çıkıyor. Konut kredisi almak isteyen tüketicilere devlet bankaları daha uygun kredi imkanları sağlıyor ve bütçeyi çok fazla zorlamıyor. Bahsi geçen devlet bankalarından biri de Halk Bankası. Halk Bankası bünyesinden konut kredisi çekmek isteyen tüketicilere %0,89’luk bir faiz oranı uyguluyor. Tüketicilerin rahatça ev sahibi olmasını sağlayan Halk Bankası’nın sunduğu Halk Bankası 100 bin TL 120 ay vadeli konut kredisinin örnek ödeme tablosunu sunarak daha iyi açıklamaya çalışacağız.

Halk Bankası 100 Bin TL 120 Ay Vadeli Konut Kredisi

Hesaplı Evim Konut Kredisi Kampanyası ile Faiz Oranı % 0,80 ‘den Başlıyor

Konut kredilerinde faiz oranları vade süreleri ile eşdeğer bir şekilde değişime uğruyor. Halk Bankası’ndan 36 ay vade ile çektiğiniz kredide faiz oranı %80’e kadar inebiliyorken 120 ay vadeli bir konut kredisinde faiz oranı %0,89’a kadar çıkabiliyor. Vade süresine bağlı olarak değişen bu oranda bile Halk Bankası rakiplerine daha ön planda duruyor. Halk Bankası’nı %89 oranıyla da sunduğu faiz oranı piyasadaki en iyi ikinci oran. Daha ayrıntılı bilgi vermek adına Halk Bankası’nın 120 ay vade süresi ile sunduğu 100 bin TL’lik konut kredisini inceleyelim…

Halk Bankası’nın Hesaplı Evim 120 ay vadeli 100 bin TL’lik Konut Kredisi Ödeme Tablosu

Geri ödenecek toplam miktar: 164.439 TL,

Yıllık Maliyeti: %13,62

Ödenecek faiz tutarı: 63.134 TL,

Aylık geri ödeme taksiti: 1.359 TL,

Faiz Oranı: %0,89

Konut Kredisi Çekerken Ödemeniz Gereken Masraflar

şu şekilde,

Toplam geri ödenecek masraflar tutarı: 1.305 TL,

Eksper ücreti: 650 TL olarak baz alınmakta ve konut özelliklerine göre değişiklik göstermekte,

İpotek tesis masrafı: 155 TL,

Kredi Tahsis ücreti: 500 TL (binde beş oranında alınmaktadır)

Hesaplı Evim Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Hesaplı evim kredisine başvuru yaparken hazır olması gereken evraklar; kimlik belgesi (nüfus cüzdanı ya da ehliyet de kabul edilir), gelir belgesi (iş yerinden onaylanmış maaş bordrosu), kredi başvuru formu ayrıca satın alınacak konutun üzerinde ipotek olmadığına dair tapu dairesinden belge gerekmektedir.

Kredi İle İlgili Diğer Bilinmesi Gerekenler

Kefil meselesi de kredi çekerken merak edilen sorulardan bir tanesi. Halk Bankası hesaplı evim kredisinde tüketicinden kefil talebinde bulunmuyor. Ancak gerek görmemesi bankanın kefil isteme hakkının bulunduğunu gerçeğini değiştirmiyor. Yani banka gerek görmesi durumunda sizden kefil talep edebilir. Eğer kefil söz konusu olursa da kefil olan kişi başvuruda gerekli görülen belgeleri bankaya iletmek zorunda. Finansman oranı da banka tarafından %80 oranında belirlenmiştir, bu rakam üzerinden baz alınan sayı da ekspertiz değeri olarak karşınıza çıkar. Diğer bankalarda görüldüğü gibi Halk Bankası da kredi çeken kişiye hayat sigortası yaptırma zorunluluğu koşuyor. Konut kredilerinde DASK sigortası zaten mecbur bir durum. Kredi çekerek sahip olunmak istenen konuta da kredi tutarı kadar ipotek banka tarafından koyuluyor.

Kredi Başvuru Kanalları

Hesaplı evim kredisine başvuru yapmak için bankanın 0 850 222 0 400- 444 0 400 numaralarını arayarak çağrı merkezi çalışanları vasıtasıyla ön başvuruda bulunabilir yada kendinize en yakın Halk Bankası şubesine giderek başvuruda bulunabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Konut Kredisi Nedir? Nasıl kullanılır? 2020 başlıklı makalemizde konut kredisi faizi, konut kredisi nasıl alınır ve konut kredisi ne hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.