Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Halkbank Kredi

04.04.2017
346

Halk ister Halkbank Yapar! İşte Halkın Kredisi

Halkbank, Halk İster Halkbank Yapar sloganıyla dikkatleri üzerinden eksik etmiyor. Halkın istediği kredi tadında bir kampanyaya da Halkbank imza attı. Halkbank’ın kampanyalarını gören tüketiciler ihtiyaçları için harekete geçti ve kredi kullanıma bir tık daha yaklaştı. Halkbank, yeni kampanyası ile tüketicilere 50.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi olanağı sağlayacak. Ayrıca Halkbank vade süresini de geniş tutarak 48 ay olarak belirlemiş durumda. Halkbank Yeni İhtiyaç Kredisi Kampanyası ile ayda sadece 1537 TL taksitle 50000 TL, ayda 1230 TL taksitle 40000TL, ayda 922 TL taksitle 30000 TL, ayda 615 TL taksitle 20000 TL, ayda 307 TL taksitle 10000 TL, ayda 230 TL taksitle 7500 TL ve ayda sadece 154 TL taksitle 5000 TL kredi olanağı sağlıyor.

Halkbank’ın ihtiyaç sahiplerini sevindiren kampanyasına biraz daha yakından bakarak örnekle açıklarsak daha iyi anlatmış olacağımızı düşünüyoruz. Örnek; çekilen kredi tutarı 10000 TL, kredi vadesi 48 ay, Faiz oranı 1.43% / 1,49%, Tahsis Ücreti 52,50 TL, 0 TL, kredi yıllık maliyet oranı 23.0162%/ 23,6969%

Kredi çekerken tercih edebileceğiniz iki durum var; Masrafsız kredi kullanmak ya da kredi tahsis ücreti ödemek. Halkbank İhtiyaç kredisi kampanyası için daha detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız Halkbank şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

KAMU ÇALIŞANLARININ 2017 KREDİSİ DE HALKBANK’TAN

Her yıl olduğu gibi 2017 yılında da Kamu çalışanlarının dostu Halkbank. Halkbank 2017’ye hızlı bir giriş yaptı ve ilk kampanyasını kamu çalışanlarına sundu. Devlet çalışanları (memurlar) ve Özel sektör çalışanları için kampanya hazırlayan Halkbank’ın sunduğu imkanları bu yazımızda sizlerle paylaşacağız. Halkbank, kampanya kapsamında tüm kamu çalışanlarına sadece %1,15’ten başlayan faiz oranları ile kampanya kapsamında kredi kullandıracak. Halkbank sunduğu kampanya ile birçok avantajı içinde barındırırken çalışanlarında yüzünü güldürmeye vesile oluyor.

Halkbank 2017’de iki güzel kampanya ile dikkatleri üzerine çekmeye başladı bile… bu kredilerden bir tanesi de Kamu Çalışanlarına özel İhtiyaç kredisi kampanyası. Halkbank kampanya kapsamında çalışanlar için bir kredi üst sınırı koymamış durumda ayrıca 48 aya kadar vade olanağı sağlıyor. Ortalama bir hesap yaparak kredi için bir örnek verirsek maaşınızın 3500 TL olduğunu düşünelim bu durumda Halkbank’tan alabileceğiniz kredi üst sınırı 56 bin TL civarında olacaktır. Maaşınız ne kadar yüksek olursa kullanabileceğiniz kredi de o kadar artar.

Halkbank Kamu Çalışanlarına İhtiyaç Kredisi ile dilerseniz Masrafsız İhtiyaç kredisi dilerseniz de Düşük Faizli ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Masrafsız İhtiyaç kredisini seçerseniz Halkbank aylık olarak %1,25 faiz ile kredi kullanımına olanak sağlayacaktır. Düşük Faizli krediyi seçerseniz de aylık %1,15 faiz ile kredi kullanımı gerçekleştirebiliyorsunuz. Ödeyeceğiniz kredi tahsis tutarı da çekeceğiniz kredinin binde beşi kadar oluyor.

Kampanya dahilinde ayda 1431,40 taksit ile 50 bin TL veya ayda 716 TL taksitle 25 bin TL yada 286 TL taksit ile 10 bin TL kredi kullanabilirsiniz. Bu hesaplamalar 48 ay üzerinden %1,15 faiz oranı baz alınarak gerçekleştirilmiştir.

İhtiyaç Kredisi Başvurusu Halkbank

İhtiyaç kredisi başvurusu her bankada olduğu gibi Halkbank’ta da aynı seyirde işlemektedir. Eğer, eğitim alanında, sağlık alanında, seyahat alanında yada farklı durumlar için nakit paraya ihtiyacınız varsa ihtiyaç kredisi seçeneğinden faydalanabiliyorsunuz. Halkbank’tan ihtiyaç kredisi adı altında KKTC İhtiyaç kredisi, mini kredi, mortgage dışında bireysel destek kredisi, eğitim kredisi alabiliyorsunuz. Bu kredileri Halkbank şubelerine giderek tahsis etmeniz mümkün.

Halkbank Kredi

İhtiyaç Kredisi Başvurusunda Gerekli Belgeler

Krediler için başvuruda istenen belgeler klasiktir. Halkbank’ta da durum aynı. Belgeler;

  • Gelir belgesi
  • Ek gelir belgeleri
  • Kimlik belgesi

Gelir belgesi kişilerin statülerine göre değişiklik göstermektedir. Eğer kişi emekli ise SGK’dan alınan emekli belgesi, maaş hesap cüzdanıdır, kişi özel sektör çalışanı ise maaş üzerinde haciz olmadığını gösteren gelir belgesidir, kişi kamu çalışanı ise maaş bordrosudur. Kişi emekli ve hala çalışmaya devam ediyorsa işyeri destek prim belgesi gerekir, serbest meslek sahiplerinden güncel vergi levhası yıllık gelir beyannamesi, ticaret sicil gazetesi, güncel hesap işletme özetidir. Çiftçiler için ise gelir belgesi müstahsil makbuzları, çiftçilik belgesi arazi tapu fotokopileridir. Ek gelir belgesi de faiz gelirlerinin hesaplanması için kira geliri belirlenmesi için tapu veya kira kontratı ve hesap cüzdanıdır. Eğer kredi çeken kişi maaşını Halkbank’tan alıyorsa gelir belgesi göstermesine gerek yoktur.

Bir önceki yazımız olan Halkbank Cepten Kredi Başvurusu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.