Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

İNG Bank Cepten Kredi Başvurusu

11.04.2017
609

ING Bank Kredi Başvurusu 2205’e SMS nasıl atılır

Bankalara kredi kartı kullanımı için de kredi kullanımı için de talep asla azalmıyor hatta gün geçtikçe katlanarak artıyor. Tüketiciler her geçen gün banka şubesi kullanmaktan biraz daha uzaklaşıyor. İnternet bulunan her ortamda internet bankacılığını kullanmak aynı şekilde cepten internet ile telefon bankacılığını kullanmak en basiti SMS başvuru yöntemini kullanmak tüketicileri cezbediyor. SMS başvuru servisi tüketicilerin en çok tercih ettiği başvuru seçeneği. SMS başvuru yöntemini tüketicileri ile paylaşan ve bu konu hakkında çok fazla olumlu geri dönüş alan bankalardan bir tanesi de ING Bank. ING Bank bu yöntemi kullanan ve en çok başarılı olan bankaların başında yer alırken SMS ile kredi başvurusu ING Bank’tan nasıl gerçekleşiyor? Hangi numaraya SMS atmak gerek? NE yazmalıyız? ING Başvuru SMS no’su nedir? Tüketiciler bu ve bunun gibi birçok konuyu merak ediyor.

İNG Bank Cepten Kredi Başvurusu

SMS başvurusu üzerine sorgulama yada başvuru işlemi tanımıyor. ING’den de kredi başvurusunu SMS ile gerçekleştirmeniz fazlasıyla basit ve hızlı bir işlem olduğunu belirtelim. ING’nin SMS’ler için kullandığı numara 2205. Kredi başvurunuzu bu numaraya kısa mesaj halinde göndermeniz gerekiyor. Bu numaraya göndereceğiniz kısa mesaj kredi başvurunuz için yeterli. Başvurunuzun banka tarafından incelenmesi için artı bir işlem gerçekleştirmenize hiç gerek yok. Kredi başvurumu SMS ile gerçekleştirmek kolay ise yazmam gereken nedir? Sorusunu sorduğunuzu duyar gibiyiz hemen onu da belirtelim… Cep telefonunuzun kısa mesaj bölümünü açarak KREDİ yazın ve T.C. kimlik numaranızı tuşlayın. Krediyi kim kullanmak istiyorsa onun kimlik bilgilerinin girilmesi gerekir. T.C. kimlik bilgisi için de herhangi bir yere başvurmaya gerek yok. Artık herkesin kimliği üzerinde T.C. kimlik numaralarına yer veriliyor. Hala T.C. kimlik bilgisi kimliğinde olmayan tüketiciler var ise kendilerine ait olan numarayı internet ortamı üzerinden bulabilirler. Devlet bu konu üzerinde bilgi veren bir siteyi kullanıma sunuyor.

Kısa mesajı hazırlarken T.C. kimlik numaranıza oldukça dikkat etmeniz gerek. 11 haneli T.C. kimlik numaranız hatalı olursa yaptığınız başvuru işlemi kabul edilmez. Hazırladığımız kısa mesajı 2205’e gönderiyoruz. Bu şekilde ING Bank’a gerçekleştirdiğimiz ihtiyaç kredisi başvurusu tamamlanmış olacaktır. ING Bank SMS ile gerçekleştirilen kredi başvurularının cevabını aynı şekilde SMS ile kısa zaman içerisinde geri bildirmektedir. Eğer bankadan tarafınıza gönderilen geri bildirim mesajında krediniz için ön onay verildiği belirtiliyorsa sadece kimliğinizi alarak bir İNG Bank şubesine gitmeniz yeterli. İNG Bank kredi kullanımında sadece nüfus cüzdanı talep ediyor.

İNG Bank sunduğu ihtiyaç kredisi kampanyası ile tüketicilere sadece aylık 139 liradan başlayan taksit seçenekleri ile 10 bin liralık kredi sunuyor. Ayrıca kampanyadan faydalanan tüketiciler tam 60 ay vade seçeneği ile karşılaşıyorlar. Kredide dosya masrafı da mevcut değil ancak aylık ödemeler her geçen yıl artıyor.

Bildiğiniz gibi kredi başvuruları ticari ve bireysel olarak ikiye ayrılıyor. Eğer siz bireysel kredi başvurusunda bulunmak istiyorsanız yapmanız gereken işlem çok basit.

Kredi başvurunuzu SMS ile gerçekleştirmek istiyorsanız KREDİ yazarak ardından bir boşluk bırakıp T.C. kimlik numaranızı eklemeniz ve 2205’e SMS göndermeniz yeterli. ING Bank’tan bireysel kredi başvurusu gerçekleştirmek bu kadar basit. ING Bank kısa sürede kredi başvurunuz hakkında bir yanıt verecek ve bu yanıttan sizleri de haberdar edecektir.

Eğer banka tarafından istediğiniz kredi onaylanırsa yanınıza sadece nüfus cüzdanınızı alarak bir ING Bank şubesini ziyaret etmeniz yeterlidir.

Bir önceki yazımız olan ING Bank Kredi Kartı Başvurusu Sonucu Öğrenme başlıklı makalemizde İNG Bank Kredi Kartı Başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.