Finans Krediler

İnternetten Mtv Ödeme

18.11.2020
7

Yeni yıla girmemizle beraber hükümet bütçe görüşmeleri sonucunda bir takım ekonomik değişiklikler yaptı. Bunların başında tabi ki asgari ücrette uygulanan artıştır. Asgari ücrette artışla beraber pek çok tüketim kaleminde ve vergilerde de artış geldi. Ocak ayını geride bırakmamızla beraber de motorlu taşıtlar vergisinin ilk taksit dönemi olan şubat ayı, araç kullanıcılarının bütçesini yoracak gibi görünüyor. mtv ’de tüketicileri zor duruma düşüren artış ise bir takım yollarla hafifletilmeye çalışılıyor. Taksitle ve internetten mtv ödeme gibi imkânları gelin beraber mercek altına alalım.

MTV Artışı ve Taksitlendirme

Motorlu taşıtlar vergisi normal şartlarda şubat ve haziran olmak üzere iki ayrı eşit taksitte ödenir. Fakat kart kullanımının artması ve gelen vergi zamlarından dolayı bazı bankalara taksitle mtv ödettirebilme yetkisi verildi. Bankalarda kredi kartına taksit sayısı, vergi matrahına göre 3 ile 6 arasında değişiklik gösterebiliyor. Motor hacmi, kilometre ve araç yaşı gibi pek çok kıstas dikkate alınarak hesaplanan motorlu taşıtlar vergisi bu sayede bütçeleri yormadan daha kolay bir şekilde ödenebiliyor.

Online Ödeme Kolaylığı

Önceleri vergi dairesi önünde uzun sıralar bekleyerek ödeyebildiğimiz motorlu taşıtlar vergisini, teknolojinin ilerlemesiyle çok daha kolay ödeme şansımız var. Oturduğumuz yerden hiç zorluk çekmeden internet üzerinden mtv ödeme sayesinde vergimizi ödeyebiliyoruz. Bu bankaların sitelerinden, PTT web sitesinde ve ya vergi dairesinin resmi web sitesinden kolaylıkla yapmak mümkündür. Eğer vergi ödemelerine taksit yapan bir karta sahipseniz siz de vergi dairesine gitmeden ödemenizi taksitli olarak yapabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Akbank SMS ile kredi başvurusu nasıl yapılır ? başlıklı makalemizde akbank, kredi başvurusu ve nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.