Finans Krediler

İş Bankası Eğitim Kredisi (En Güncel)

07.09.2018
203

İş Bankası eğitim kredisi kampanyası yeni eğitim – öğretim yılı başlangıcında, velilerin ilk ya da orta dereceli özel okullardaki çocuklarının ya da yükseköğretim kurumlarında, yurt dışında okuyan öğrencilerin eğitim masraflarını uygun taksitler karşılamasını sağlamaktadır. Yüklü miktardaki eğitim masraflarının tek seferde karşılanması yerine, uygun faiz oranları ve vade seçenekleri sunularak eğitim masraflarının çok daha kolay bir şekilde ödenmesine yöneliktir. Kampanyada sunulan uygun faiz oranları eğitim – öğretim döneminin başlangıcında geçerli olmaktadır.

İş Bankası Eğitim Kredisi Kampanyası

Eğitim kredisi kampanyası öğrenci ihtiyaç kredisi başlığı altında sunulmaktadır. Kampanyalı kredili ürün başvurusu için öğrenci kayıt belgesi ya da okul ücretinin yer aldığı faturanın İş Bankası’na ibraz edilmesi yeterli olmaktadır.

Kampanya dahilinde alınacak eğitim kredisi için uygulanan faiz oranı % 1.39 olmaktadır. 12 aya varan vade seçenekleri sunulur. Eğitim – öğretim döneminin başlangıcı için geçerli olan faiz oranından ve vade seçeneklerinden yararlanmak için bankanın kurumlarla anlaşmalı olmasına gerek yoktur. Kampanyalı eğitim kredisi için alt limit 10 bin TL ve de üst limit 50 bin TL olarak belirlenmiştir.

Kampanya Detayları

İş Bankası eğitim kredisi için sunduğu kampanya için en fazla 12 aylık vade imkanı tanır. Kredi taksitlerinin ödemesi kredi tutarının çekilmesinden 30 gün sonra başlamaktadır. Kampanya dahilinde herhangi bir kefil şartı aranamaz ancak bankanın şubeleri üzerinden yapılan başvurularda bazı durumlar için kefil talebi oluşabilir.

Her kredi türünde olduğu gibi kampanyalı eğitim kredisi için de kredi tahsis ücreti alınmaktadır. Kredi tahsis ücreti de çekilmek istenen tutara göre değişkenlik gösterir. Kullanılmak istenen kredi tutarının binde beşi kredi tahsis ücreti olarak belirlenmiştir. Ek olarak % 5 oranında BSMV ücreti de alınmaktadır.

35 yaş üzerindeki kişilerin eğitim kredisi başvuruları için sigorta prim ücreti alınır. En düşük sigorta prim ücreti 83 TL olmaktadır. Sigorta prim ücret tutarı da kullanılacak kredi tutarına göre değişmektedir. Kampanyadan yararlanmak için başvurular banka şubesine yapılır.

İLGİLİ KONU: Vakıfbank Eğitim Kredisi

İş Bankası Eğitim Kredisi Genel

Öğrenciye ihtiyaç kredisi veren bankalar arasında yer alan İş Bankası, düzenlediği kampanya haricinde, ihtiyaç kredisi başlığı altında eğitim kredisi olanağını istenilen her an sunmaktadır. Kampanyalı eğitim kredisinde olduğu gibi bu kredi için de başvurular bankanın şubeleri üzerinden yapılmaktadır. Başvuru esnasında banka birtakım belgeler talep eder. Bu belgeler;

  • Eğitim kredisi başvuru formunun doldurulmuş hali,
  • Başvuracak öğrenci ya da velinin kimliğinin ya da sürücü belgesinin aslı ile fotokopisi,
  • Başvuru sahibine ait gelir belgesi, ( Başvuru sahibi öğrenci olduğunda veli ya da eğitim masraflarını üstlenen kişiyi kefil gösterme şartı aranmaktadır)
  • Kredinin harcanacağı eğitim alanına ait eğitim giderlerini gösteren fatura aslı ile öğrenci kayıt belgesi veya okul ücretinin yer aldığı belge, şeklindedir.

İş Bankası eğitim kredisi kampanyası haricinde sunulan eğitim kredisi için banka % 2.90 oranında faiz oranı belirlemiştir. Öğrenci kredi başvurusu bankalar aracılığıyla yapıldıktan sonra istenilen tutar için 36 aya kadar vade imkanı tanınmaktadır. Eğitim kredisi ve kampanyalı kredi türü için hayat sigortası banka tarafından zorunlu tutulmaz, isteğe bağlıdır. % 5 oranında BSMV ücreti ile çekilmek istenen kredi tutarının binde beşi olacak şekilde kredi tahsis ücreti, alınan ek masraflardan olmaktadır. Özel okul ücreti için eğitim kredisi kullanıldığında, isteğe bağlı olarak çekilecek tutar direkt olarak okul hesabına da aktarılabilir. Kampanyalı kredi türünde olduğu gibi bu kredi de sadece eğitim masrafları için kullanılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Türkiye İş Bankası Sanal Pos 2018 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.